Bestie

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
škpt. Kristek
poručík
Příspěvky: 135
Registrován: stř 19. dub 2023 13:25:07

Re: Bestie

Příspěvek od škpt. Kristek »

Drábek píše: ned 24. pro 2023 13:29:41 Dost pochybuju,že ta stará rebeka Sochorová,by se vůbec na razítko pošty podívala,natož aby ho zkoumala.
Popravdě, rebeka Sochorová, která měla s tímtéž převaděčem, v rámci téhož systému, odejít z republiky, co jí po Únoru přestala vonět, by si ty pohledy mohla prohlédnout poměrně detailně.. mít je v rukou víckrát..

A i obecně, strejčkův tým asi musel pracovat s tím, že dalšími potenciálními klienty/oběťmi budou příbuzní či známí těch předchozích, tedy i ti, komu jde pohlednice (ten okruh klientů zase nebyl tak velký..), a tedy i oni mohou pohlednice prohlížet poměrně podrobně.

Tady mi skoro přijde, že tím druhým pohledem "z Norimberku" je to zbytečně zkomplikováno.. že kdyby přišel jen ten první, dohodnutý, z Bayerisch Eisenstein (apod.), bylo by to bezpečnější. Pokud by samozřejmě "strejček" přece jen neměl nějak zajištěno posílání i druhého pohledu z Norimbeku (apod.).
A každej se bude muset rozhodnout, na čí straně bude střílet..
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Bestie

Příspěvek od Drábek »

MUDr.Veselý říká."Takže píšu jméno oběti".....A Zeman se ihned ozývá. Oběti?Copak to byl mord? Přece oběť neznamená,že to musí být rovnou
vražda.Ne?
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Bestie

Příspěvek od Alvi »

Antonín Drábek píše: pon 25. pro 2023 20:20:30 Rebeka Sochorova byla charakter, vubec se s policajtama nemazala. Bartik si ani netroufnul bliz, kdyz stahovala roletu kramu. Nic ji nenechali, ale silu do zivota rozhodne neztratila.
Zeman na ni sel taky s ocividnym respektem.
Ano, přístup HZ je dost jiný než k ostatním ženám, včetně Lidy
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bestie

Příspěvek od Lipinski »

Napadlo mě, jestli Houdek taky nepocházel z židovskýho prostředí, jeho slovník by tomu odpovídal.

Ale narazil jsem na kuriozitu, která tady ještě nebyla (aspoň podle vyhledávání): Houdkovice je katastrální území a vesnice (nebo několik vesnic) náležející k obci Trnov. Je to sice v okrese Rychnov nad Kněžnou, takže na úplně druhý straně republiky, než je Trnov ze seriálu, prostě kuriozita, náhoda.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Bestie

Příspěvek od Adamovic »

Lipinski píše: pon 01. dub 2024 21:07:59 Napadlo mě, jestli Houdek taky nepocházel z židovskýho prostředí, jeho slovník by tomu odpovídal.

Ale narazil jsem na kuriozitu, která tady ještě nebyla (aspoň podle vyhledávání): Houdkovice je katastrální území a vesnice (nebo několik vesnic) náležející k obci Trnov. Je to sice v okrese Rychnov nad Kněžnou, takže na úplně druhý straně republiky, než je Trnov ze seriálu, prostě kuriozita, náhoda.
Svojho casu som aj chcel dat na forum jednu zalozku a to ''Zidia v seriali''. Niekolko ich tam je a Houdek by mohol byt kandidat (ked si robil zarty z toho, ze by on robil zadarmo), ale to nevieme. Celkom urcite nim bol Kloc. Ten bol ako z ucebnice.
Nakoniec som tam tu zalozku nedal, aby ma ako stareho nacistu nepodozrievali z antisemitizmu (co tu uz raz bolo), kazdopadne je to zaujimava tema.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bestie

Příspěvek od Lipinski »

Adamovic píše: pon 22. dub 2024 18:00:57
Lipinski píše: pon 01. dub 2024 21:07:59 Napadlo mě, jestli Houdek taky nepocházel z židovskýho prostředí, jeho slovník by tomu odpovídal.

Ale narazil jsem na kuriozitu, která tady ještě nebyla (aspoň podle vyhledávání): Houdkovice je katastrální území a vesnice (nebo několik vesnic) náležející k obci Trnov. Je to sice v okrese Rychnov nad Kněžnou, takže na úplně druhý straně republiky, než je Trnov ze seriálu, prostě kuriozita, náhoda.
Svojho casu som aj chcel dat na forum jednu zalozku a to ''Zidia v seriali''. Niekolko ich tam je a Houdek by mohol byt kandidat (ked si robil zarty z toho, ze by on robil zadarmo), ale to nevieme. Celkom urcite nim bol Kloc. Ten bol ako z ucebnice.
Nakoniec som tam tu zalozku nedal, aby ma ako stareho nacistu nepodozrievali z antisemitizmu (co tu uz raz bolo), kazdopadne je to zaujimava tema.
Ono tady to téma je, ne teda přímo jako vlákno, ale když dáte Ostatní a pak Major Zeman versus skutečnost, je to na str. 8. Kolegyně Hanele tam má referát z přednášky J. Fingerlanda o Židech v seriálu, takže jste tak moc vedle nebyl.

Kloc tam není, ale podle mě je taky jasnej, psal jsem to tehdy Fingerlandovi jako doplnění a on víceméně souhlasil. Někam jsem to psal, ale kam... Aha - Nedostatky - Bestie, str, 10.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět