Hana Maciuchová

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

Vzhledem k mé zdejší identitě nemohu právě tuhle Hanu také zanedbat, ale bude to trochu těžší, než s drobnými úlohami Talpové. Přeci jenom Maciuchová je zejména televizní gigant, když nepočítám divadlo, k jehož záznamům se jen málo dostanu :(... Zatím, co jsem tak zkoumala, mi přijde, že film na ní vždy tak trochu zapomínal, ale o to více si ji můžu užívat v té zlotřilé bedničce :lol:

Viděla jsem s ní toho mnoho, jen málo vyšlo, něco bych měla, ale přirozeně je toho víc, co bych chtěla... Tituly jako Hrabě Drakula, Miláček, Milenec lady Chatterleyové, Modrý pták, Polská krev, Záskok pro Sissi, Zvonkonosy, případně Panoptikum města pražského / brněnského, by se v mé sbírce velice vyjímaly.

Jako tady například s Heřmánkem, to byl často naprostý koncert ;)

Obrázek

Co si v nejbližší době dokoupím:
...a pozdravuj vlaštovky (to se mi velice líbilo, Řitka vivat) http://www.ritkavideo.cz/?open=katalog
Krkonošské pohádky (Anče málem Hanu stálo kariéru, ale dobře to dopadlo) - nutno zakoupit celkem 2 DVD http://dvdsvet.cz/dvd/krkonosske-pohadk ... 1-p104412/...
Nemocnice na kraji města + nové osudy (poslední díly počítám na sebe nenechají dlouho čekat, i když je to poměrně utrpení, chtít to celé jen kvůli Haně, když celku fanda nejsem) - snad se brzy dočkám plechu http://www.dividi.cz/serial/Nemocnice1.html
Organ (jedno z těch zvláštních SK vydání u deníku SME) - mělo vyjít dnes, tak snad ty Terryho ponožky brzy budou mít...

A co skutečně mám a ráda bych se tím probrala a nějaké ty obrázky opět vybrala:
Synové a dcery Jakuba skláře (1985) (jak jen se tady ta Hanka jmenovala? Takový tklivý děj se kolem ní táhl...)
Člověk proti zkáze (1989) Haná nezvykle plavá...
Dobrodružství kriminalistiky (1992) (tady se přiznávám k úplnému oknu, co jen to bylo za díl?)
V erbu lvice (1994) (matka Sybila v jednom z nejlepších a nejsnesitelnějších porevolučních velkofilmech)

+ Poprask na laguně (1996) (tenhle divadelní záznam snad vyhrabu někde na VHS a zkonvertuju)

A jediné zajímavé, co jsem objevila kolem její dabingové práce byla Pamela Piggottová v Nebožtíci přejí lásce, Lady Marianna Guillonková v Sandokanovi a císařovna matka Sybila v Sissi a Yetti.
Naposledy upravil(a) Inge Schellerová dne čtv 15. led 2009 13:46:50, celkem upraveno 3 x.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

Pravda, díky, už si vybavuju takovou ne vyloženě příjemnou...
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

17. 11. ČT1
16.20 Člověk proti zkáze
Životopisný film ČR (1990). Poslední léta života Karla Čapka. Hrají: J. Abrhám, H. Maciuchová, F. Řehák, V. Galatíková, L. Šafránková, S. Beneš, J. Kačer, O. Brousek starší, O. Sklenčka, L. Lakomý a další. Režie Š. Skalský (90 min)

A je to tady!!!
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Dobesch »

Člověk proti zkáze je dle mého názoru celkem povedeny film --teda na dobu kdy vznikal --- jedine co bych autorum vytknul je ta prochazka K. Čapka a ostatnich před ČS opevněním. 1. BY je tam snad ani nepustili za 2. uz jen hnidopišska se prochazeji pred Dobrošovským N-S-75 Zeleny, ktery v lete 1938 ještě nestál (byl betonován prakticky v době mobilizace) 3. kdyz uz jsou u opevnění a tak tak proc se autori filmu aspon nepokusili to opevnění "namaskovat" zde jeou před Zelenym v roce 1989/90 a ty obludné makety střílen co tam jsou do ted osazeny peci Muzea v Náchodě tam SKUTECNE BYT NEMĚLY--bohužel originaly si odtahl wehrmacht
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...jedine co bych autorum vytknul je ta prochazka K. Čapka a ostatnich před ČS opevněním. 1. BY je tam snad ani nepustili za 2. uz jen hnidopišska se prochazeji pred Dobrošovským N-S-75 Zeleny, ktery v lete 1938 ještě nestál (byl betonován prakticky v době mobilizace) 3. kdyz uz jsou u opevnění a tak tak proc se autori filmu aspon nepokusili to opevnění "namaskovat" zde jeou před Zelenym v roce 1989/90 a ty obludné makety střílen co tam jsou do ted osazeny peci Muzea v Náchodě tam SKUTECNE BYT NEMĚLY--bohužel originaly si odtahl wehrmacht
K.Čapek byl už ve své době dnešními slovy řečeno "celebrita", která se přátelila s řadou významných postav i politiky. Dovedu si klidně představit, že by ho k tomu opevnění pustili. To, že jde o Dobrošov, určitě neměli autoři v plánu identifikovat. Spíše mělo jít o jakýci obecný bunkr nebo pevnost. To jsou fakt detaily a nesouvisí hlavně s Hanou Maciuchovou... ;) :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

No tak teď už dokompletovat jenom tu Nemocnici a ten Organ sehnat a mám o dost více Hany... se nevyhrabu ;)
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

Nemocnice po 20 letech míří do příbalu... Chraňme se! :D
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

Teď v šest půjde na CSFilmu Hodina pravdy s Hanou http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategor ... 1070093851, to si nevybavuju, tak se těším, že si štrýchnu :D

Ale mám poměrně šok z reprízy Člověka proti zkáze, film je to úplně jiný, než jak si jej pamatuju :(
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

Sákryš, tak se to nestihlo nahrát, ale půlku jsem viděla a Hana úžasná, konec 70. let, to byla její doba... Mlask. Ale ten film sám o sobě... tak to tedy zase nee.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

Dnes, vlastně už včera, premiérově na DVD vychází první ze dvou pokračování sady Draculův švagr. Hana přítomna i na obalu ;) A podle plánu i další týden vychází druhé DVD...

http://www.web-nyrany.cz/web/dvd-prodej ... 2009010302

Obrázek
Naposledy upravil(a) Inge Schellerová dne čtv 15. led 2009 13:55:24, celkem upraveno 5 x.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
sara
strážmistr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 08. zář 2008 8:58:32

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od sara »

Jedna zajímavost, která by mohla zajímat především ženy: Hana Maciuchová hrála také v seriálu "Dynastie Nováků". V jedné epizodě je na nějaké oslavě a má tam na sobě přesně stejné šaty, jaké má Inge na fotografii (Poselstvní z neznámé země) - ty košilového střihu s proužky. Jsou to šaty (na tu dobu) dost originální, snadno zapamatovatelné. Docela jsem se pobavila, když jsem je s seriálu viděla - asi se Hance líbily a tak je znovu oblékla.
:) :) :)
Měl přece tuzexové konto…úspory ještě z Ankary
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Bába kořenářka »

sara píše:Docela jsem se pobavila, když jsem je s seriálu viděla - asi se Hance líbily a tak je znovu oblékla.
:) :) :)
To spíš, co padlo do oka návrháři kostýmů v barrandovském fundusu... ;) !
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od Inge Schellerová »

Ale tohle je zajímavé téma, v období před zestátněním filmu bylo běžné, vyjma historických látek, že herci měli šaty svoje. Klasické pánské obleky dokola omílané a jednoduché dámské šaty tu a tam osvěžené o límeček nebo jinou takřka matoucí dekoraci :D Jak to bylo později, v tom se moc neorientuji.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
sara
strážmistr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 08. zář 2008 8:58:32

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od sara »

Bába kořenářka píše: :) :) :)To spíš, co padlo do oka návrháři kostýmů v barrandovském fundusu... ;) !
No, to je asi pravda, ale stejně mi to přišlo zvláštní - stejné šaty (dost zapamatovatelné) pro stejnou herečku
ve dvou seriálech! :) ;) ;)
Měl přece tuzexové konto…úspory ještě z Ankary
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Hana Maciuchová

Příspěvek od malej Míra »

Inge Schellerová píše:...v období před zestátněním filmu bylo běžné, vyjma historických látek, že herci měli šaty svoje. ... Jak to bylo později, v tom se moc neorientuji.
To je zajímavé, kdysi (80-tá léta) jsem nějakém v rozhovoru s jakýmsi režižérem četl, že je naopak zvykem pro dospělé herce kostýmy, ale pro dětské herce spíše jejich vlastní oblečení, aby se cítili přirozenější... Ale to už trošku utíkáme od Hanky-Inge. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět