Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od nalim159 »

Kde jsou ty časy, kdy se na fóru diskutovalo skutečně o daném předmětu...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Anglie »

nalim159 píše:Kde jsou ty časy, kdy se na fóru diskutovalo skutečně o daném předmětu...
Dobrá otázka, nalime. Taky se mi po nich stýská.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Nebojte se kluci, dneska je treba zase nemocnice, tak ji tu muzete natrit nebo pochvalit... :twisted:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Blanka »

ale jen diskutujte.... :) berte prosím ty moje štěky jen jako .. ,,kulturní vložku" :mrgreen:
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Inge Schellerová »

Když to mám vzít jako porevoluční seriály, tak asi takhle:

Rodinná pouta / VKV - jede to už pátým rokem, bliká to na obrazovce 2x týdně a já se nestačím divit, že po tolika letech začínají pozvolna smysluplně objevovat taková kouzla, jakože je dobré dělat víc scén mimo kartonové stěny :lol: Ale hlavně je to výborný důvod se pravidelně s rodinou pohádat... A vždy mi stačí sledovat nové modely konečně dozrálé krásy Dany Morávkové. Jinak v podstatě nic.

Světla pasáže - patrně patřím mezi asi 5 lidí v republice, kteří prominuli všechny počáteční vady a naučili se to ve velmi krátké době milovat a dnes to opatrují jako oko v hlavě ve svém archivu. Nicméně v kontextu své doby považuju celý projekt za velice špatný kalkul, vzhledem k tomu, že nakonec všechny hlavní hvězdy plynule přešly do české nebo slovenské Ordinace, se kterou to původně mělo "soutěžit". Trapas prostě. Holt moje milované trio Hilmerová-Plánková-Leichtová se nevyplatilo a ta štvavá kampaň tisku proti Monice byla hodně hnusná a hlavně zbytečná :| :cry:

Comeback - upřimně si přeju, aby to jelo co nejdéle a všichni tvůrci se co nejvíc otrkali a něco se naučili. Jinak se s tím nedá pohnout. Buď něco nebo nic.

Soukromé pasti - zatím je to tak půl na půl, vynikají nebo vyloženě špatné kousky, ale archvuju a štosuju na volné večery...

Náhrdelník - tak to už je trochu obstarožní, ale více repríz prosím. To neuškodí nikdy ;)

O ztracené lásce - nápaditý a poměrně velice zajímavý projekt.

Prima sezóna - odvážné a platí totéž, co u Náhrdelníku.

Bylo nás pět - miloučké a zcela vyvážené.

Zdivočelá země - poměrně vydařené, ale bojím se těch pokračování... Přeci jenom mi na tom trochu záleží, aby to bylo ke koukání a ne k protrpění.

Hop nebo trrop - jo, tady se kloním ke kladnému přijetí. Takové šikovné.

A co se týká televizních filmů, tu a tam se nechám něčím přesvědčit, za všechny jmenuji Tu třetí Dušana Kleina. To bylo vynikající, bez příkras a ironie.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honzin123 »

Inge Schellerová: To jste to vzala nějak moc rychle ty porevoluční seriály. Pak tu je ještě například:

- Hotel Herbich - o restituentovi hotelu v době těsně po revoluci
- Život na zámku - asi známá sága rodiny Králových, která stále hledá bydlení
- Přítelkyně z domu smutku - seriál s I. Chýlkovou o komunistickém lágru v osmdesátých letech
- Četnícké humoresky - známý seriál z prvorepublikového prostředí
- Místo v životě - Seriál ze současnosti o životě v satelttním městečku
- O zvířatech a lidech - koprodukční česko-německý seriál o veterinární klinice
- Šípková Růženka - seriál s V. Žilkoovu, která jako podnikatelka hledá chlapa :D
- Dobrá čtvrť - seriál ze života dospívající mládeže, kterou spojuje, že navštěvovali jeden gympl.

A to jsem určitě na řadu dalších porevolučních seriálů zapomněl. Podotýkám, že za seriály nepovažuji ty série telenovel, které mají 200 a více dílů, protože seriál je ucelený děj rozdělený do několika dílů. Jinými slovy zaseriál považuji to, když autor píše příběh, který má hlavu a patu a také vyvrholení v závěru. A ne to, co je nazýváno seriálem, ale ve skutečnsoti děj nikde negraduje, protože se za běhu připisují další desítky pokračování - viz VKV, Ordinace v růžove zahradě, Ulice atd.
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Inge Schellerová »

Patrně jsem se špatně vyjádřila a jmenovala jsem jen ty osobně oblíbenější ;) Četníci se řeší v jiných tématech a ten zbytek, pravda, také znám alespoň z dílu nebo více, ale spíše fujky. Přítelkyně je dosti mrazivá, Místo v satelitu bylo bohužel hodně rozředěno pozdějším nastavováním a Dobrá čtvrť je dobrá jen pro ty, kdož nemají maturitu, a nebo už si ty svoje zkušenosti ani nevybavujou...
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honzin123 »

[quote="Inge Schellerová"]Patrně jsem se špatně vyjádřila a jmenovala jsem jen ty osobně oblíbenější ;) quote]

No nevím, ale jestli jsou pro Vás Rodinná pouta / VKV oblíbenější....
Ale budiž. :D
I když možná ohrnuji nos nad něčím, co neznám. Přiznám se, že jsem Rodinná pouta či VKV nikdy neviděl ani koutkem oka. Tento seriál znám jen z televizních upoutávek.

Aby jsme ten výčet porevolučních seriálů ještě rozšířili, připomínám tu další projekty:
- Hříchy pro pátera Knoxe - raně porevoluční projekt seriálu detektivek, které byly vysílány částečně naživo. Jinak nic moc.
- Hříchy pro diváky detektivek - pokračování předchozího s tím rozdílem, že již zmizelo kouzlo živého vysílání insenace ze studia
- Detektiv Martin Tomsa - seriál detektivních přípěhů
- Konec velkých prázdnin - O emigrantech v uprchlickém táboře v Rakousku v osmdesátých letech.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Honzin123 píše:...- Konec velkých prázdnin - O emigrantech v uprchlickém táboře v Rakousku v osmdesátých letech.
...pane kolego, přímo jste mi to sebral z klávesnice. Tohle považuju za jeden z nejlepších porevolučních seriálů. Má to přiměřený počet dílů, na začátku osudy několika naprosto rozdílných osob, které se postupně setkávají a protínají a nakonec děj končí velmi těžko předvídatelným způsobem. Rozhodně perla... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honza Zeman »

Prave proto jsem ho zaradil do svych top deset, videl jsem ho 2x, cetl knizku od Pavla Kohouta, spokojenost.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

Anglie píše:
nalim159 píše:Kde jsou ty časy, kdy se na fóru diskutovalo skutečně o daném předmětu...
Dobrá otázka, nalime. Taky se mi po nich stýská.
Taky se přimlouvám za větší ukázněnost.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Inge Schellerová »

Honzin123 píše:Ale budiž. :D
Oblíbenost je hodně relativní pojem, ale rozhodně nezastírám některé své důvody, proč toho o VKV vím více, než je mi v podstatě příjemné, a poměrně pravidelně to vstřebávám (někdy jen podle poslechu, jindy jen jedním okem a příště zas s měsíční pauzou a více):
1. byl to první projekt, který na chvíli rozředil boje mezi Novou a ČT (a pokořil Novu, což je samo o sobě dobré)
2. přes všechny své chybné kroky projekt žije nejdéle ze všech - a v dnešním hektickém plánovacím TV schématu je to rozhodně pozoruhodné
3. jako jeden z prvních se nebál dát velké příležitosti mladým neznámým tvářím => a jestli je celý smysl takové šou třebas jen v tréninku současného dorostu, tak i toto mohu akceptovat
4. bylo to rozhodně poprvé, a to bohužel někdy přijít muselo, kdy se začala do našeho prostředí roubovat mýdlová opera, televizní fenomén posledního půlstoletí... a svým způsobem je dobře, že ty první kroky se naštěstí nemusí nikdy opakovat
5. probírá se všemi slepými uličkami toho, jak seriál nedělat :D a tím ostatním hodně ulehčuje práci a tedy v celku je to opět klad, protože si přeju, aby budoucnost už zase jednou stála za to... když se to po revoluci všechno tak "šikovně" zrestartovalo... :roll:
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Honzin123 »

Možná mám vyhraněné názory, ale také nepovažuji seriály typu VKV, Ordinace, Ošklivka Katka apod. za seriály v pravém slova smyslu.
Podle mě je seriálem tvorba, kdy autor když seriál píše, má v hlavě představu, jak děj seriálu vyvrcholí, tudíž seriál má hlavu a patu. To však není případ seriálů typu Ulice, VKV, Letiště, Bazén, Ordinace v růžové zahradě, Ošklivka Katka. Tam děj pokračuje stále dál, ve scénářích se střídá několik autorů a neexistuje myšlenka, jak by měl seriál vyvrcholit. Jinými slovy řečeno tyto sediály se píší průběžně a nejedná se o ucelený děj, který nějak vyvrcholí, jako například u seriálů typu Nemocnice, Sanitka, 30PMZ a další.
Proto Rodinná pouta, Ordinaci a další "díla" za seriály ani považovat nelze. :!:
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Blanka »

geza píše:
Anglie píše:
nalim159 píše:Kde jsou ty časy, kdy se na fóru diskutovalo skutečně o daném předmětu...
Dobrá otázka, nalime. Taky se mi po nich stýská.
Taky se přimlouvám za větší ukázněnost.
... uvidíme.... :mrgreen:
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Inge Schellerová »

Už to skoro vypadá, že jsem zastánce mýdlový oper a jejich antifenoménu, což je skoro škoda na takovém dobré fóru ;) Ale zase na druhou stranu teoretizovat na téma, co seriál je a není, to zase zavání dvojím metrem. Holt je více druhů a každý režim preferuje něco jiného... :roll:
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Odpovědět