Major Zeman do škol

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Major Zeman do škol

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak zas vo nas pisou :D . Konkretne v dnesnim vydani MF DNES nebo na IDNES. Serial bude slouzit jako nazorna pomucka pro vyklad zakum o tehdejsi dobe. No je to trochu komicky, ze nemaji nic jineho, nez nas serial, takovej Okres na Severu nebo Gottwald by toho zakum taky hodne rekly :D . No kazdopadne reklama je to i pro nas.... Otazka je, co by na to rekl pan Sequens...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od Arnold Hackl »

Jo, včera o nás mluvili i v televizi, v Událostech v 19:00.
O tom samým, jak napsal předseda.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od huba.buba »

Já to po ránu slyšel na rádiu Impuls. Celý článek i s odkazem na originál jsem dal na stránky do sekce ,Z tisku,
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od opat Adamíra »

Jak rád bych byl malým školákem.... :D
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od Martin Kabát »

Doufám, že tvůrci Zdivočelé země vzteky a závistí vybuchnou!!! :twisted: :twisted: :twisted:
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
L.B.
poručík
Příspěvky: 240
Registrován: úte 10. čer 2008 21:07:51
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od L.B. »

Pustit mi v době, kdy mi bylo 10 Studnu, tak se asi strachy po***ru. Holt jiná doba ...
Spolupráce s bezpečností - povinností správce domu !!!
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od Inge Schellerová »

Martin Kabát píše:Doufám, že tvůrci Zdivočelé země vzteky a závistí vybuchnou!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Tak pod tohle se podepisuju :D
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od heerec123 »

Koukám, že někteří se zřejmě nedostali přes titulek... Mám pocit, že tvůrci "Zdivočelé země" fakt netoužej po tom, aby bylo jejich dílo opatřeno komentářem a učitelé na něm potom demonstrovali dezinterpretaci dějin. A já po tom vlastně taky netoužím, mohlo by to znamenat, že se zas nějakej psychouš vrátil z Hradu...
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od Martin Kabát »

Tak takhle jsem to fakt nemyslel. Berte ten můj příspěvek jen jako takový nepovedený zlomyslný žertíček... 8-) :D To koneckonců naznačovali i ti tři zvrácení smajlíci...
heerec píše:Koukám, že někteří se zřejmě nedostali přes titulek
Samozřejmě jsem ten článěk přečetl celý, od začátku do konce! :!:

A navíc, mně je samozřejmě naprosto jasné, že Majora nebudou školákům pouštět jako pravdivé zobrazení hrdinného třídního boje Bezpečnosti proti imperialistickým zrůdám, buržoazním živlům a nepřátelům pracujícího lidu. :? :? Já jsem narážel na to, že zatímco Zemana budou ve školách vůbec pouštět, byť jako negativní přiklad, tak Zdivočelou zemi do škol oficiálně nestrkají, a to ani jako příklad pozitivní. A právě z toho jsem si zvráceně, nemravně a cynicky utahoval... :mrgreen:
heerec píše:mohlo by to znamenat, že se zas nějakej psychouš vrátil z Hradu...
To by se mi samozřejmě taky nelíbilo! :!: :!: :!:
Naposledy upravil(a) Martin Kabát dne čtv 07. kvě 2009 15:19:24, celkem upraveno 1 x.
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
zapatak
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 17. led 2009 20:07:47
Bydliště: Strasswalchen, Österreich (Rakousko)

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od zapatak »

Do skoly?
"Wenn Sie eine Karte von Österreich nehmen, finden Sie eine Stadt namens Linz, dort wurde ich geboren, aber nicht als Österreicher sondern als Tscheche"
Vita
čekatel SNB
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. bře 2009 22:15:30

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od Vita »

Dobrý večer,
já mám o Majoru Zemanovi mít referát na seminář z dějin 20. století (téma život v komunistickém Československu, název referátu: "Komunistická propaganda v televizi - Major Zeman). Vlastní volba :)
Tohle je hrubý nástin, který jsem odeslal vyučujícímu a který mi schválil:
Hrubý obsah referátu:
Pozadí vzniku seriálu, zadání ministerstva vnitra
Pak nějaké porovnání případů Majora Zemana se skutečnými případy - Vrah se skrývá v poli (Babice), Strach (Mašínové), Mimikry (Plastic People of the Universe)
Pohled na léta 1967-69 (Klauni, Štvanice, Studna)
Ohlas v ČR a ohlas v zahraničí (třeba NDR)

Mám tu knížku "Major Zeman, propaganda nebo krimi?" a 28 případů (chybí mi Loupež sladkého I. a Rubínové křiže). Povolené mám i ukázky, zatím jsem dohodnutý na té legendární scéně ze Studny, můžu prý pustit i Bič boží, co byste mi dále doporučili? :)
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od prof. Braun »

Vita píše: co byste mi dále doporučili? :)
Určitě Stellu Zázvorkovou topící se v bažině z dílu Bestie! A pohovořit přitom můžete o železné oponě, za kterou se žilo v komunistickém Československu. Marné není ani striptýzové číslo Reginy Rázlové z Bílých linek, názorně ilustrující život v prohnilém kapitalismu... To by se mohlo spolužákům líbit! :lol:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Vita
čekatel SNB
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24. bře 2009 22:15:30

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od Vita »

prof. Braun píše:
Vita píše: co byste mi dále doporučili? :)
Určitě Stellu Zázvorkovou topící se v bažině z dílu Bestie! A pohovořit přitom můžete o železné oponě, za kterou se žilo v komunistickém Československu. Marné není ani striptýzové číslo Reginy Rázlové z Bílých linek, názorně ilustrující život v prohnilém kapitalismu... To by se mohlo spolužákům líbit! :lol:
Tak já ještě uvidím také podle toho, co budou mít spolužáci za referáty, ta topící se Zázvorková mě také napadla. Uvažoval jsem i o nějaké scénce ze Strachu, něčeho z Honu na lišku (Buďto Zeman stavící se na stranu lidových milic nebo ta porada milicionářů předtím), masakr jézedďáků ve Vrah se skrývá v poli. Nevím, zase těch ukázek nemůže být více, jak tři či čtyři.
(jen pro ilustraci, pro jakou skupinu vybíráte), jsme maturanti na gymnáziu, takže striptýz Reginy Rázlové u nás asi nebude mít takový efekt, jako by měl u studentů osmé či deváté třídy ZŠ) :)
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od huba.buba »

Škoda , že dotyčný student nemůže ukázat v krátkém sestřihu něco z medailonu. Tím by dotyčné kantory přinejmenším ohromil. ;)
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Zeman do škol

Příspěvek od malej Míra »

huba.buba píše:Škoda , že dotyčný student nemůže ukázat v krátkém sestřihu něco z medailonu...
...a ještě k tomu ukázku z některého našeho srazu, aby byl obrázek tématu dokonalý. :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět