Ostatní herci ve vedlejších rolích

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od geza »

Podle knihy Český film: herci a herečky III. díl se herec Václav Švorc (bratr Jiřiny Švorcové) narodil v roce 1919 a datum úmrtí chybí, lze tedy předpokládat, že je stále mezi námi. Byl by tak nejstarším žijícím hercem z našeho seriálu. Mezi muži by mohl být i nejstarším žijícím českým hercem, nebo někdo ví o starším (který je v lexikonu)? Mezi ženami to bude pravděpodobně paní Zita Kabátová *1913.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Inge Schellerová »

Tohle téma jsem probírala na různých místech mnohokrát... Kdyby jen to poslední z nich už zase nevzalo za své :( To by se pořád nemuselo vymýšlet to samé ... :roll: Ale snad to dáme dohromady.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Dobesch »

No otazka je zda "česky" ale jinak sazim na Herberta Loma
Možno tou dolinou ide ten voz.........
m6ak
strážmistr
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. kvě 2008 16:13:41
Bydliště: Zahradnictví v Liboci
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od m6ak »

Čarda v tématu Knihy píše:Tak jsem pod stromeček dostal 3.díl encyklopedie Český film: Herci a herečky od Miloše Fikejze.
Co mě zatím v této knížce vyrazilo dech, že v seriálu Třicet případů majora Zemana hrála mimo jiných i Vlastimila Vlková :!:. Kdo neví o koho jde, tak např. Cecilka z Troškovejch Slunce, seno,... Neví tady někdo, koho tak v Zemanovi mohla hrát? Zlatku Adamovskou jsme našli, ale Cecilku...
Tak na http://www.csfd.cz/herec/1390-vlkova-vlastimila má V. Vlková ve filmografii 30PMZ uvedené taky. Něco mi říkalo, že by to mohla být jedna z těch nadávajích na návsi a u kostela při příjezdu SNB po vraždě faráře v díle Křížová cesta. Jak tak na to ale koukám, nejsem si tím vůbec jistý. Co říkáte na křičící dámu v čase 00:35:56 a dále?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Bína »

m6ak píše: Jak tak na to ale koukám, nejsem si tím vůbec jistý. Co říkáte na křičící dámu v čase 00:35:56 a dále?
Já jsem to ted zhlédl ale nemyslím si že to je Vlastička V. Ta bude schovaná někde jinde. Ale kde :?: :mrgreen:
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Hans »

To nebude ona....
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Honza Zeman »

Celkem bych si vsadil na to, ze to bude nejakej kiks, nejaka baba ji je podobna, nekdo to rozsiril a vsichni se toho chytli? Asi jako ze v Honu na lisku tancuje Abrham. Tam se akorat mihnul tanecnik, co mu je podobnej.... No ale patrejme dal,, treba...

Me zaujala jedna babka zase v Krizove ceste, jak je zaber na stojici jeptisky, tak vedle sestry Marie stoji taky nejaka babka, ten oblicej je mi povedomej, nevi nekdo, kdo to je? (cas 01:O5:22)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Čarda »

Babka při příjezdu SNB ani žádná z jeptišek (1.je Zl.Adamovská, 3.je Kateřina Chárová, Marča z filmu Křtiny a 5.jeptiška v pořadí je dokonce Sylva Sequensová-dcera pana režiséra, ty představitelky starších jeptišek mi nikoho nepřipomínají) to nebude.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Arnold Hackl »

V rychlosti jsem proletěl Mědiritinu (doufal jsem, že bude někde na trhu) a ani tam jsem ji nezahlédl.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od malej Míra »

Té křížové cesty bych se nevzdával. Sice na to teď nemám čas, ale kdybyste to někdo zkusil projet, hlavně ty scény jak hrabou zahradu, jestli se tam náhodou nemihne... :?:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak jsem tu Křížovou cestu projel a nic.
Spoustě jeptišek však není vidět do obličeje, takže i kdyby se tam Vlastička Vlková mihla, pravděpodobně ji vůbec nepoznáme.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Wunder Pepi »

V titulcích jsem si všiml,že v díle Bílé linky Zazu hrála Consuela Morávková,už to netypické křestní jméno-moc jsem o ní nikde nenašel,dal by mi někdo na foru o ní detailnější informace.Domnívám se,že nebudu sám,který ví tak málo o této herečce.Díky.Nevybavuji si ji ani z jiných rolí.
Wunder Pepi
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 25. pro 2008 18:49:57

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Wunder Pepi »

Díky za vskutku vyčerpávající informace.
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Čarda »

geza píše:... se herec Václav Švorc narodil v roce 1919 a datum úmrtí chybí, lze tedy předpokládat, že je stále mezi námi....by mohl být i nejstarším žijícím českým hercem...
I když to sem příliš nepatří, ale navazuje to na Gezovu úvahu - díky tomu, že ve čtvrtek šel na CS Filmu vynikající snímek Vlčí jáma, hledal jsem ve Fikejzově encyklopedii informace o herci Miroslavu Doležalovi a zjistil jsem při tom, že se narodil 10.2.1919 a rovněž dosud není známo datum jeho úmrtí. Václav Švorc se narodil až 21.5.1919, lze tedy předpokládat, že dosud nejstarším žijícím (?) hercem by byl Miroslav Doležal.
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Honza Zeman »

Asi je to mysleno k ceskym hercum obecne, stejne tak pani Kabatova, jak uvadi Geza, take v serialu nehrala..
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět