Podobnost s hrdiny seriálu

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Truhlař je zpět
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: úte 20. led 2009 20:53:10
Bydliště: už dávno pod zemí
Kontaktovat uživatele:

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Truhlař je zpět »

Arnold Hackl píše:Měl bych dvě typově podobné dvojice :
1. Petr Haničinec - Luděk Munzar
2. Radovan Lukavský - Vilém Besser
Tá 1. dvojica hrala bratov v 1 čb tv hre od zrejme US-autora z r.1973 - Munzar tam hral narkomana
To není její ruka! Vždyť nemá prstýnek!
Truhlař je zpět
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: úte 20. led 2009 20:53:10
Bydliště: už dávno pod zemí
Kontaktovat uživatele:

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Truhlař je zpět »

Willy Kleiber píše:Včera se mi podařilo vyfotit docela věrného dvojníka starého Brůny - posuďte sami ... :lol:
mohol by pripomínať i V.Brabca zastara
To není její ruka! Vždyť nemá prstýnek!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Martin Kabát píše:Myslím, že Bekův Martin Kabát je trochu podobný Richardu Lipinskému/Zemanovi.

I když spíše vypadá jako Salaba převlečený za Lipinského... :P :mrgreen: :D
Dyť má taky knír jako bejk. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od nalim159 »

Přemýšlel jsem, kam dám tento příspěvek, nakonec jsem si vybral toto vlákno. Dlouhá léta se zajímám o Protektorát, 2. sv. válku, český odboj a samozřejmě o atentát na R. H. Už kolikrát mě tato myšlenka napadla, ale píšu až nyní, po přečtení dnešního Reflexu, kde je rozhovor s Heiderem Heydrichem, synem Reinharda Heydricha. S matkou se po válce ocitli na ostrově Fehmar, kde pak žili. Toliko úvod. A nyní ta podobnost. Vždycky, když jsem se díval na Modrá světla, mě napadlo, jestli ostrov Helborn nemá evokovat právě Fehmar a paní Fantová paní Heydrichovou... Přece jen pan Sequens měl k tématu heydrichiády hodně blízko. Co myslíte, je to možné? Nebo dokonce - není to skutečně tak, nedalo by se to nějak ověřit, potvrdit to? Nebo to byl autorský záměr, který měl pan Sequens jen a pouze v hlavě, ale nikomu to neříkal :) ? Nebo je to celé jen shoda náhod? Jak se na to díváte vy, milé kolegyně a kolegové?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Hanele »

To je zajímavá interpretace, ale osobně mi to připadá spíš jen jako shoda náhod... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od malej Míra »

To už se asi nedozvíme, ale jisté je, že pan režiser Sequens se s paní Heydrichovou v 60-tých letech osobně setkal. V "Medailonu" vyprávěl, že při projekci "Atentátu" na velvyslanectví v Oslu přišla starší paní, která se představila jako vdova po zastujícím říšském protektorovi a údajně potvrdila autenticitu některých scén ve filmu. Že by to bylo nějaké déjá vu ze strany pana režiséra? No rozhodně bachařka ze Vsetína je trochu jiná "soutěž" než paní Heydrichová... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od nalim159 »

Ano, jak píše Míra, vzpomněl jsem si i na medailon, kde toto zaznělo. Je to celkem zajímavé - představte si, že natočíte takový film a pak se potkáte s bývalou ženou hlavního protagonisty...
A ta hláška ze strany Liny Heydrichové, jak by do Čech hned běžela... No, nevím, jestli napsat, že to je tragické nebo spíš komické...

Podobnost fyzickou mezi Frau Fanta a Frau Heydrich opravdu nehledejme :mrgreen: .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Honza Zeman »

To by nam mohl potvrdit nebo vyvratit uz jen pan reziser, ale jelikoz nebyl primo autorem nametu 20. dilu (nejaka Jitka Novakova), tak bych tomu moc neveril.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Hanele »

Omlouvám se za off topic, ale tohle prostě musím sdílet... ;)
Poznámka, kterou si má drahá polovice dala dnes jako status na Facebook - zaznamenáno při čekání v ordinaci (JH=Jindřichův Hradec).
A to mu seriál doma skoro vůbec nevnucuju... :lol:

"Tak starej Brůna se přestěhoval do JH. Sedí naproti mně na poliklinice, ale nekývá se. Čte si rubriku Vaříme s... Myslím, že u Brůnů dnes bude k obědu poctivá sekyračka."
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Fredy »

Hanele,pěkný.Docela jsem se nasmál.... :lol:
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Hanele »

Jen abych na sraz vůbec dorazila - tedy aby to u nás doma se sekyračkou nedopadlo jako o Brůnů... :mrgreen:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Salaba »

poradce.jpg
poradce.jpg (48.7 KiB) Zobrazeno 7265 x
Žeby jeden dosluhující poradce z Hrádu zařadil do repertoáru i Bič boží? ..."Drofár!..." :D
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Vondra
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. srp 2008 14:42:00

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Vondra »

Pán vpravo na archivním obrázku se jmenuje Vladimír "Lábus" Drápal, patří k významným organizátorům akcí původního českého undergroundu a je všeobecně znám pod přezdívkou Lábus - podle postavy Jiřího Lábuse z Mimiker, kterého připomínal :-) Je to celkem známá věc, Lábus sám o tom rád vypráví, takže myslím, že sem tato zmínka patří. Na snímku se skutečným J.L.
Odkaz:
http://www.radioservis-as.cz/archiv12/4 ... /48_12.jpg
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Fredy »

Jo,jo,už jsem to někde psal na vláknu k Mimikrám.Jestli je to on,tak pořádal(nevím,jestli ještě pořádá)hudební undergroundovej festival "Lábusovky" někde v okolí Loun...
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Vondra
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. srp 2008 14:42:00

Re: Podobnost s hrdiny seriálu

Příspěvek od Vondra »

Fredy: Jo jo, to je přesně on :-) Pořádá a vydává toho samozřejmě mnohem víc.
Odpovědět