Který díl zrovna sjíždíte?

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
quellen
strážmistr
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 29. kvě 2008 18:21:14
Bydliště: Chile
Kontaktovat uživatele:

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od quellen »

Škoda, že jim tenkrát nedali "přes držku hned a definitívně!", jak navrhoval štábní kapitán Kristek.
Nikam nepojedeš, ztvrdneš tady.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak jsem si včera ten Hon na lišku pustil a musím říct, že hned po Bártíkově naivním "vyhráli jsme soudruzi" mě pobavila stranická schůze.
"V Praze to teď busí bejt hustý."
"Teď je to hustý všude, Josef."
Škoda, že tenkrát nebylo víc štábních kapitánů Kristků.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od nalim159 »

A úplně nejlepší je hláška: "Promluvím s jeho ženou, dělá na mašině vedle mě...". :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:...Škoda, že tenkrát nebylo víc štábních kapitánů Kristků.
Obávám se, že kdyby se našlo víc kapitánů Kristků, tak by došlo na občanskou válku a možná nejen na ni. Komunisti měli vše velice dobře a pečlivě připravené a jak je dnes moderní říkat i "ošéfované". Měli své lidi všude, zejména v ozbrojených složkách, ale i v ostatních politických stranách, takže věděli o jejich krocích sand ještě dříve než se staly. Navíc Stalin byl připraven Gottwaldovi pomoci i vojensky, kdyby bylo potřeba. Nebyl totiž ochoten pustit ČSR ze sféry svého poválečného vlivu... :? :cry:
Naposledy upravil(a) malej Míra dne čtv 26. úno 2009 12:21:39, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...Ostatně Svobodova odpověď (asi to není přesná citace) na Benešovu otázku, zda je armáda připravena - "Armáda půjde s lidem pane prezidente" - svědčí za vše.
Včera jsem četl zajímavý článek o závislosti Gottwalda na alkoholu v posledních letech jeho života, kde je zmíněno i pozadí únorového puče. :(
Mám ti ukázat jak plave?
Pepa Barkl
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: stř 25. úno 2009 15:39:35
Bydliště: Loď Morava - no teď už vlastně park v Antofagasta...

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od Pepa Barkl »

Taky jsem to čet, armáda byla v podstatě připravená zasáhnout, takže je asi dobře, že bylo Kristků raději méně - a taky Čadkova fabrika na zbraně byla moc malá, aby je stačila zásobit, vždyť ani nepodléhala znárodnění :)
Ale zase na druhou stranu - kdo by pak natáčel 30PMZ?
I když třeba by mohlo být 30 případů npor.Bláhy :lol:
Jedu do země s měděnou půdou.
Voni ti indiáni tomu prd rozumněj...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od Arnold Hackl »

Kolegové, je mi to jasné. :mrgreen:
S tím Kristkem to bylo myšleno spíš jako nadsázka.
Je prostě škoda, že to tenkrát tak dopadlo.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od nalim159 »

Tak rok 1948 už byla taková "třešínka na dortu". Bohužel o našem osudu už bylo rozhodnuto o mnohem dříve. Podle mě všechno začíná Mnichovem 1938. Většina národa (ve všech vrstvách) se přiklánělo po roce 1938 na stranu SSSR, Mnichov byl spatřován jako zrada spojenců, v Protektorátu se dost skepticky hledělo k anglickým vojenským výkonům... Naopak výkony sovětské armády od roku 1942 byly přijímány jako jediná naděje. V Protektorátu koloval na toto téma celkem povedený vtip: Anglická armáda bojuje do posledního Francouze :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
sara
strážmistr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 08. zář 2008 8:58:32

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od sara »

Včera, v neděli večer, Růže pro Zemana, paní Hejná a Gajdoš jako komická dvojice, Iva Janžurová v neobvyklé roli, opět mi to zvedlo náladu. :) :)
Měl přece tuzexové konto…úspory ještě z Ankary
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od opat Adamíra »

V poslední době jsem si hrozně zamiloval Klauny. Ten díl je všeobecně hodně odsuzován jako slabý, nebo politický. Ale když jsem přetrpěl ty dlouhé pasáže Villonských balad začalo se mi to hrozně líbit. Teď pouštím snad každý den - Daneš vs. Zeman vs. Konečná a tajemník Šanda jenž intervanuje.... To je člověk rád že objeví díl, co moc nezná a může sjíždět.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od Koštýř »

nalim159 píše:Tak rok 1948 už byla taková "třešínka na dortu". Bohužel o našem osudu už bylo rozhodnuto o mnohem dříve. Podle mě všechno začíná Mnichovem 1938. Většina národa (ve všech vrstvách) se přiklánělo po roce 1938 na stranu SSSR, Mnichov byl spatřován jako zrada spojenců... Naopak výkony sovětské armády od roku 1942 byly přijímány jako jediná naděje..
Souhlasím, pane kolego. Nicméně by mě zajímalo, jak "národ" přijal sovětské "výkony" v září 1939 :oops: Napadení Polska, pakt Ribbentrop-Molotov, okupace pobaltských států... nebo třeba ještě Sov.-Finská válka :x
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
su.dik
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. kvě 2009 20:48:31
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od su.dik »

Včera večer jsem se docela zasekla u dílu MIMIKRY, vždycky mě dostanou ty texty těch písní. Super a potom Růže pro Zemana to jsou díli, které mám opravdu ráda ;) Dneska to vidím tak na díl BESTIE a hajdy do hajan. Krásný večer přeju všem
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od malej Míra »

Páně předsedovo a moje zjištění, že houslista v díle "Třetí housle" se jmenuje Mašek, ale v titulcích je Pešek mě na tolik inspirovala, že jsem si tento díl včera fouknul (oblíbené slovo kolegy Rajmana) k domácím pracem. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od Hans »

Vzhledem k nemocenské a klidu na lůžku(vyhřeznutá plotýnka :evil: ) si dávám celou třicítku.Napřeskáčku ;)
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Který díl zrovna sjíždíte?

Příspěvek od Hans »

Mno....Tak jsem to sjel komplet a opět zjistil,že 30 dílů je žalostně málo.... 8-)
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Odpovědět