Ostatní herci ve vedlejších rolích

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Eman Zahradník »

Wunder Pepi píše:V titulcích jsem si všiml,že v díle Bílé linky Zazu hrála Consuela Morávková,už to netypické křestní jméno-moc jsem o ní nikde nenašel,dal by mi někdo na foru o ní detailnější informace.Domnívám se,že nebudu sám,který ví tak málo o této herečce.Díky.Nevybavuji si ji ani z jiných rolí.
no já si p.Morávkovou vybavuji,právě jen z jedné role,když jsem študoval výpis její filmografie,jak dopodrobna napsal p.Černý ;) a to je z Utrpení ml.Boháčka-když jí p.Landovský v té hospodě požádá o kus papíru,aby mohl napsat dopis a ona mu na to řekne..-cože? :shock: papír,tak to musíte do papírnictví,nebo tak nějak to bylo... :P :lol: ,jinak si jí z žádnou z ostatních rolí nevybavuji,jelikož jsem je ale také všechny nezhlédl.Navíc,že je to právě p.Morávková,jsem ani nevěděl :o ,jelikož jí vlastně ani neznám... :?
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Eman Zahradník »

Víte na copak si za boha,kdyby jste mi hlavu utrhli nemůžu vzpomenout? :o Jak se jmenuje herec,co ztvárnil v díle Vrah se skrývá v poli postavu toho agenta,no jak spolu s Bosákem nakonec postřílejí funkcionáře :cry: ve škole..,ty bláho já si za boha nevzpomenu :o !Jinak už je asi po smrti,v pozdější době měl přeci potíže s hlasem,strašně sípal.Z tamtoho dílu si dost vybavuji scénu jak na faře je v místnosti s farářem p.Sklenčkou,připravuje se do akce a vím že mu na nějakou větu odpovídá-to vás sice šlechtí,ale neomlouvá... ;)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:Víte na copak si za boha,kdyby jste mi hlavu utrhli nemůžu vzpomenout? :o Jak se jmenuje herec,co ztvárnil v díle Vrah se skrývá v poli postavu toho agenta
Němeček. Myslím, že měl rakovinu hrtanu. :cry: Jinak začátkem devadesátých let účinkoval v jedné reklamě na Škodu Forman s heslem "auto do každé rodiny" a byla o mafiánech, kmotra hrál Filipovský, dále Srstka a myslím, že i Effa... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Arnold Hackl »

Dnes v 21:00 bude na ČT 1 pořad Po stopách hvězd se Zlatou Adamovskou.
Možná bude zmíněn i náš seriál, protože v EPG se píše toto :
Po stopách hvězd
Genre: Spol. mag.
Zlata Adamovská patří k nejpopulárnějším českým herečkám. Narodila se v březnu 1959 v Praze. O herecké dráze snila už na základní škole. V 15 letech byla přijata na pražskou státní konzervatoř a ještě během studia získala své první televizní a filmové role. Vzhledem ke svému mládí a půvabu byla ideální představitelkou naivek a křehkých krásek. V pouhých 15 letech se tak poprvé objevila na televizní obrazovce jako řádová sestra v epizodě seriálu Třicet případů majora Zemana. Zlata Adamovská se objevila v mnoha českých filmech (např. Tchán, Když rozvod, tak rozvod, Učitel tance, Milenci a vrazi), televizních inscenacích, pohádkách a seriálech (Sanitka, Hříchy pro pátera Knoxe, Hotel Herbich ad.). Vystřídala nejrůznější žánry a typy postav. V její tvorbě převládaly kladné role, za které sklízela sympatie diváků. Vzhledem k velkému vytížení v televizi a ve filmu Zlata Adamovská na divadle jen hostovala. Stálé angažmá přijala až v roce 1986, kdy se stala členkou Městských divadel pražských. V roce 1990 přešla do Divadla na Vinohradech. Herečka Zlata Adamovská je výraznou představitelkou emancipovaných energických žen střední generace. Velký prostor dostává i na poli dabingu, namluvila např. více než 20 filmů s Meryl Streepovou.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Willy Kleiber »

Arnold Hackl píše:...V pouhých 15 letech se tak poprvé objevila na televizní obrazovce jako řádová sestra v epizodě seriálu Třicet případů majora Zemana...
Ten věk mi teda nějak nesedí - Křížová cesta se točila v roce 1975, určitě po březnu, takže jí bylo 16 :D
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:
Arnold Hackl píše:...V pouhých 15 letech... Ten věk mi teda nějak nesedí - Křížová cesta se točila v roce 1975, určitě po březnu, takže jí bylo 16 :D
No a není to jedno?! ;) :D Neřeknu, kdyby se sekli o 5 let, ale zkoumat který měsíc se Zlatka narodila a kdy se na Bílé Hoře točil její záběr (málem jestli v pondělí, nebo až ve středu :mrgreen: ), to už mi přijde "zu viel". :roll: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Bába kořenářka »

Dnes bohužel zemřel další ze skvělých herců a dabérů staré gardy - Miloslav Moravec :cry: ! Zajímavé je, že v krátkém nekrologu na IDnes je zmíněna i jeho mikrorolička v majoru Zemanovi...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Eman Zahradník »

Bába kořenářka píše:Dnes bohužel zemřel další ze skvělých herců a dabérů staré gardy - Miloslav Moravec :cry: ! Zajímavé je, že v krátkém nekrologu na IDnes je zmíněna i jeho mikrorolička v majoru Zemanovi...
:cry: jo,jo je to smutné,byl to především pan Dabér :!: ,ale musím se přiznat,že si již nepamatuji,jakoupak roličku v seriálu ztvárnil... :shock:
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Bína »

Eman Zahradník píše: jakoupak roličku v seriálu ztvárnil... :shock:
Pan Moravec si zahrál ve Štvanici pracovníka soudu a tuším že namluvil Karla Štefka v Rukojmí z... :(
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Eman Zahradník »

Bína píše:
Eman Zahradník píše: jakoupak roličku v seriálu ztvárnil... :shock:
Pan Moravec si zahrál ve Štvanici pracovníka soudu a tuším že namluvil Karla Štefka v Rukojmí z... :(
No jo vlastně... :shock: 8-) ,to mi úplně vypadlo :!: Vlastně už te´d vím,malá rolička u soudu a jeho věta..-tak pojdte lidičky poj´dte..,Karle prosím tě zaveď je tam... ;)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re:Miroslav Moravec

Příspěvek od Salaba »

Podmanivý basbaryton pana Moravce bude chybět snad každému kdo oceňuje profesionální dabing - řemeslo, které bylo, snad ještě(občas) je a doufám že i bude u nás na velmi vysoké úrovni. Jeho Fantomas a řada filmů s Jeanem Maraisem, Belmondo (i když stejně skvěle dabovaný J.Krampolem, L.Mrkvičkou), Delon (jinak také perfektní P.Trávníček), Yves Renier - komisař Moulin ...prostě zůstanou nadále s hlasem M.Moravce.
Jinak při dnešní vzpomínce na něj v hlavní zpravodajské relaci ČT1 - Události mě coby zemanologa potěšila i zmínka o jeho herecké účasti v "našem" seriálu. Je vidět že na 30PMZ prostě nelze zapomenout. ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:Miroslav Moravec

Příspěvek od Anglie »

Salaba píše:Jeho Fantomas a řada filmů s Jeanem Maraisem, Belmondo (i když stejně skvěle dabovaný J.Krampolem, L.Mrkvičkou), Delon (jinak také perfektní P.Trávníček), Yves Renier - komisař Moulin ...prostě zůstanou nadále s hlasem M.Moravce.
Doplnil bych slovo nezaměnitelný. Kojaka si spojuji jen s ním (i kvůli fyzické podobě jeho a Savalase).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Arnold Hackl »

Já mám spojeného Miroslava Moravce především s postavou komisaře Moulina - tedy s těmi starými díly, uváděnými někdy na konci 70-tých let. Takže jeho hlas jsem znal o mnoho let dříve, než jeho tvář.
A musím taky připomenout jeho hlas v nezapomenutelné scénce "zabili Bradleyho" ve filmu Vesničko má, středisková.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Re:Miroslav Moravec

Příspěvek od malej Míra »

Salaba píše:...Belmondo (i když stejně skvěle dabovaný J.Krampolem, L.Mrkvičkou)...
Přiznám se, že si nevzpomínám, kdy mluvil Belmonda Mrkvička. Ale samozřejmě Tříska. Jinak se zapomíná, že ve filmu Muž z Hongkongu daboval Belmonda Vl. Brabec.
Také se přiznám, že jsem v první chvíli lovil, kde se M. Moravec objevil v 30PMZ. Jinak si ho vždycky připomenu jako dabéra ve filmu "Souboj o poklad Yankee Zefer". :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

M.Moravec/Belmondo

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše: Přiznám se, že si nevzpomínám, kdy mluvil Belmonda Mrkvička
Skvělý film z roku 1992 "Neznámý v domě" (L'Inconnu dans la maison) s (možná překvapivě) výtečným L.Mrkvičkou, doporučuji.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Odpovědět