Rukojmí z Bella Vista

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Arny Hackl píše:Já jsem si včera zase pustil Rukojmí, ale film, takže oba dva jihoamerické díly.
Mimochodem podle prvotního námětu se to mělo odehrávat v Africe.
Zajímavá informace, to jsem nevěděl. Ale ta Amerika dává více smysl už kvůli skrývajícím se válečným zločincům a obecnému levicovému hnutí tamtéž. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Anglie »

S info ohledně kontinentu jsem na tom stejně jako miniMíra. Ale i v Africe pár levicových režimů bylo, takže tohle mi smysl dává taky (na skrývající se nacisty rozhodně vede Argentina a spol.).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Anglie píše:...na skrývající se nacisty rozhodně vede Argentina a spol.
Přesně tak. Zrovna dneska se psalo v novinách o tom, že v roce 1960, když Mossad unesl z Argentiny Eichmanna, tak byli ny stopě i Mengelemu. Podle hesla "lepší Brabec v hrsti, nežli major Zeman na střeše" se rozhodli neriskovat při únosu obou, že budou prozrazeni a soustředili se alespoň na Eichmanna. Více zde.
Jinak co se týče levicových režimů v Africe, tak ještě v 80-tých letech operovaly v Angole početné jednotky kubánské armády, které podporovaly místní levicovou vládu. Možná si vzpomenete na tu komickou scénku dvou vzájemně se zajímajících vojáků v jednom dílu "Bohové musí být šílení". Jeden z nich byl právě Kubánec, pořád vykřikoval na toho druhého, že ho přišel osvobodit. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Dobesch »

Ta Afrika me taky prekvapila uz jen proto, ze na besede s Paneme reziserem a panem autorem zaznelo, ze tyto dily vznikly defakto na objednavku pana rezisera s tím že chtel "zavzpomínat na mladí" a na svou plavbu na lodi (Bratr oceán). A zejmena proto tam i na to deni na lodi byl kladen takovy duraz. Z toho by mi ta Amerika vychazela podstatne inteligentneji nez Afrika (a ani se o tom tusim nezminoval) -- i kdyz se pan reziser plavil puvodne kolem Afriky. :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Honza Zeman »

Jak vubec Arny prisel na Afriku?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Arnold Hackl »

Přátelé, čerpal jsem z knihy Daniela Růžičky - Major Zeman, propaganda nebo krimi ?
Na straně 177 je v koncepci třetí desítky seriálu jako 29. díl uvedeno :
autor - J.S.Kupka,
název - Loď do země s hřebíčkovou vůní,
dramaturg - J.Procházka, L.Jirsák,
stručná charakteristika - Případ ekonomické diverze proti republice, snaha zabránit našemu ekonomickému pronikání do zemí III. světa (traktory pro exotickou zemi kdesi v Africe).
Je tam tedy i ta Sequensova loď, jak zmínil Dobesch.
Zato tam pravděpodobně nebyli ti nacisté, ti se skutečně skrývali především v Jižní Americe (prostě by to byla akce pouze CIA, nikoli starých nacistů). :mrgreen:
Jinak pokud se týká levicových režimů, tak pokud si patuji (ale až v 80-tých letech), tak komunistický blok měl o Africké země obrovský zájem, masivně je podporoval a mělo to v Africe větší odezvu, než v Jižní Americe. Dokonce se tam snad vyváželi i kubánští agenti tmavé pleti, aby podněcovali místní obyvatelstvo k levicovým revolucím.
Ještě bych se vrátil ke knize Daniela Růžičky, bývá tady dost zpochybňovaná a já už ji tady po několikáté obhajuji. Ne kvůli prvním 111-ti stranám, ale především kvůli dokumentům od strany 113.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Anglie »

Tak dokumentárně je ta kniha na výši, ale to nikdy zpochybňováno AFAIK nebylo. A diskuse na téma "Levicové režimy v Africe po získání nezávislosti" by vydala opravdu na dlouho, wtz.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Arny Hackl píše:...Zato tam pravděpodobně nebyli ti nacisté, ti se skutečně skrývali především v Jižní Americe (prostě by to byla akce pouze CIA, nikoli starých nacistů). :mrgreen:...
Tak to prostě vzali z jedný vody na čisto a nenechali na nich nit suchou... :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bína »

CSF uvádí 12.2.ve 20 h.film Rukojmí z B.V.Tento film je dlouhý cca 130 min. Oproti oběma dílům v něm chybí asi 32 min. Mimo jiné byl vystřižen pohřeb Jirky H. Ale to určitě stáří bardi vědí. :)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Honza Zeman »

Vime vime, ale presto je tenhle film zajimavy dvema vecmi co si vybavuju. Je tam navic scena tocena v podzemnich garazich, kdy ve Stefkove chrysleru poslouchaji onu kazetu misto v kanclu (a vsichni "kluci" jsou tady starsi, je to evidentne dotacena scena pro tento film) a druhy postreh je ten, ze kdyz si jde Mestrey a kumpani pro Hradce, tak pri otazce se Mestrey v serialu pta Hradce, co je to Bjorksaft (neumim to napsat nemecky :oops: ), ale ve filmu je to premluveno na vhodnejsi der Geisel.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bína »

Hombre píše: Je tam navic scena tocena v podzemnich garazich, kdy ve Stefkove chrysleru poslouchaji onu kazetu misto v kanclu
Tohoto jsem si všiml ale na toho Mestreye se musím podívat.Jinak tento film vyšel na VHS někdy v r.98 a já ihned zakoupil abych měl alespon něco,protože jsem neměl nic a nepředpokládal že bude M.Z. někdy v TV natož na DVD. :D.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Dobesch »

TEnto film uz vysel i na DVD a dokonce i jako pribal :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:...druhy postreh je ten, ze kdyz si jde Mestrey a kumpani pro Hradce, tak pri otazce se Mestrey v serialu pta Hradce, co je to Bjorksaft (neumim to napsat nemecky :oops: ), ale ve filmu je to premluveno na vhodnejsi der Geisel.
Tuhle věc jsem psal už na starém fóru a asi stojí za to to uvést i tady. Zatímco v seriálové verzi použili slovo "die Bürgschaft", což je poněkud nepřesné a znamená to spíš ručení, záruku, tak ve filmové pozdější verzi na to asi autory někdo upozornil, protože to nechali Jiřího Adamíru tak trochu lacině přemáznout slovem "die Geisel", což je přesný výraz pro rukojmí. Ten zvláštní zvukový přechod v postsynchronu trochu tahá za uši... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Koštýř »

Hotel Bella Vista z tohoto dílu se jmenuje Horizontes los Jazmines (nebo také Los Jazmines), leží 2km od Vinales, nejbližší pláž 50km.. Noc se snídaní prý 780,-Kč (to zas není tak moc,horší se dostat na Kubu :| ) Narozdíl od Jirky Hradce jsem tam nebyl, jen pár fotek z netu.
celkový pohled
celkový pohled
Bella Vista.jpg (38.23 KiB) Zobrazeno 14001 x
bungalovy
bungalovy
Bella Vista 1.jpg (62.73 KiB) Zobrazeno 14003 x
Bella Vista 2.jpg
Bella Vista 2.jpg (33.08 KiB) Zobrazeno 14009 x
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od malej Míra »

Koštýř píše:Hotel Bella Vista z tohoto dílu se jmenuje Horizontes los Jazmines (nebo také Los Jazmines)...
Pane kolego, místa natáčení mají svoje vlastní téma tady. Doporučuji se podrobně seznámit se strukturou celého fóra. Ikdyž uznávám, že i nám se některé věci opakují... :roll: ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět