Muž na radnici a další komo seriály

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Dobesch »

OSobně bych to videl na sestavu -- Muz na radnici, Okres na severu, Zena za pultem, Inzenyrska odyseaa, Plechova kavalerie, Gottwald, Rodaci, Chlapci a chlapi --- ty beru jako takovy echt

Serialy komunistickeho druheho radu bych videl - Bylo nas sest, ale i takova Sanitka, Synove a dcery Jakuba sklare, Nemocnice na krajio mesta, Dobra voda, Velke sedlo (a ted si nevzpomenu na dalsi ale asi vetsina Dietla -snad vyjma Nesmrtelne tety a Vojny volov) -- proste takovy ty co to z nich netrci na sto honu ale soudruzi tam jsou a ty stranicky linie se tam proste motaj
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:OSobně bych to videl na sestavu ...ty beru jako takovy echt
Serialy komunistickeho druheho radu ...
Pane kolego, koukám, že to vidíme dost podobně... :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od kapitán Hejduk »

Bína píše:Dnes 27.1.ve 14 h. vysílá CSF komun.film Julek.Hlavní roli J.Fučíka hraje nám známý Filípek Renčů a v dalších rolích m.j. p. Faltýnek a hlavně J.Crha.Musím se podívat na to jak vypadal a hrál starý Brůna v tomto filmu z r. 80. :)
Vážení, uvítal bych, kdyby někdo uveřejnil fotečku pana Crhy z tohoto dílka. Předem dík.
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Bína »

malej Míra píše:Proč hned měnit název sekce?
Je jednoduché založit novou sekci,ale těch tady je až moc tak že to dělat nebudu.Ale název této je dle mě špatný.Když už sekci o komunismu tak srozumitelný název.Na což p.Inge asi při zákládání nepomyslela. :) Pak by se nemohlo stát to že se tady objeví písaři. :) Ale klidně to nechte jak to je :D .Já se tady orientuju. :mrgreen:
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Inge Schellerová »

Inge dostala přes prsty se samotným Bavorem, tak to rozšířila podle moderní terminologie, která je vhodně vysvětlena těmi nejrudějšími z rudých - viz Gottwald a spol. A odkud tedy ten termín? Ještě z dob, kdy měl samotný Zeman vyjít u DiViDi a zahájit tak rudou = komo řadu. Jak to dopadlo víme, ale jisté je, že asi budu teď psát za každým svým "činem" poznámky pod čarou :D ;)
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od geza »

Tak jsem sehnal Muže na radnici a snad bude i Okres na severu.

Muž na radnici je takový dobový průměr, nemastný, neslaný. Blbé to ale není, ačkoliv chápu, že to pro někoho nemusí být přitažlivé. Politika byla, je a bude stále o tom samém. Např. situace, kdy ti "zabedněnci" nechtějí prodat své nemovitosti a utlučou je teprve ti, kteří z nové výstavby získají prospěch je přesným předobrazem nynějších praktik veřejného zostuzování blokovatelů tzv. veřejně prospěšných staveb. Stejně tak se tehdy právě jako dnes politika "tvoří" především na stranických sekretariátech a ti, kteří v tom vidí relikt komunismu asi nosí klapky na očích.
Pan Buchvaldek neukáže za 11 dílů téměř žádné emoce a upřímně řečeno moc sympatií si u mně nezíská. Dost často se tam deklamuje a truchu vzruchu přinese jen Josef Bláha jako tajemník MNV. Děj se příliš soustředí na novou výstavbu v Kunštátě, jako by nebyly stovky jiných městských problémů. Stejně tak je pozornost soustředěna téměř výhradně na předsedu MNV, jako by tam neexistovaly příslušné odbory, např. stavební. Zvraty v rodinném životě předsedově se mnohdy jeví jako samoúčelné a násilné, především příchod a odchod jeho druhé manželky (Bohdalová). Silně přitroublá a morbidní je i silvestrovská veselice spojená s demolicí pohostinství.
Zajímavostí je začínající Rostislav Kuba a naopak končící Ladislav Boháč. Dobrý je i ředitel podniku Kyselka v podání V. Postráneckého.
Svou unaveností a rozvleklostí mi to nejvíc připomíná Inženýrskou odyseu. Pořád si to ale pustím raději než 90% současné produkce české a 99% zahraniční.

Dotaz pro zdejší matadory nakonec: co se dá ještě kde postahovat z tehdejších seriálů? Rodáci, Synové a dcery JS, Gottwald, .....?
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Dobesch »

Ja sem poshanel -- z tech nereprizovanejch takze nepocitam Syny a dcery, Velky sedlo, Dobrou Vodu, Chlapce a chlapi, Odysseu, Kavalerii, Dynastii Novaku - Rodaky, Okres na severu, Gottwalda a tusim ze jeste neco ale pamet mi neslouzi
Naposledy upravil(a) Dobesch dne čtv 07. kvě 2009 11:44:32, celkem upraveno 2 x.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pokud jsem dobře pochopil ze zdejšího fóra, tak ten kdo to tady má, tak to nestahoval, ale někde to koupil.
Mě prošel rukama Okres na severu, Muž na radnici a Gottwald a vím, že takto kolují Rodáci.
Jakub sklář by měl být myslím bez problému, ten dávala před pár lety Prima.
Tohle by se ale mělo řešit spíš přes soukromé zprávy.
Pokud Tě zajímají tyhle staré seriály, tak si sežeň JOJ Plus, tam už dávali Ženu za pultem, Muže na radnici, Pitavala a teď dávají Chlapce a chlapi a Sanitku. Já ale seriály už moc nenahrávám - zabírá to moc místa a ani nemám moc času na stříhání a pálení.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od geza »

Já to taky nestahoval, nejsem fanda přes počítače a taky na to nemám vybavení.

To co u nás běželo v poslední době mě v tuto chvíli nezajímá, to mám zmapovaný, nahraný nebo koupený. Zajímají mě seriály, které se zatím oficiálně do éteru nedostaly. Proto se taky omlouvám za dotaz na Syny a dcery Jakuba skláře (už se mi to plete) měl jsem na mysli Nejmladšího z rodu Hamrů.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Žitný »

No tak ten okres na severu bych s chutí zkoukl.Jsou nějaké možnosti?Zaplatím.
Pokud máte někdo možnost..... když tak do schránky.Děkuji.
Žitný.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Dobesch »

Nejmladsi z rodu Hamru -- to je ten kde mi selhala pamet. Jinak samozrejme nedavno reprizene perly -ROZSUDEK a DOBRODRUZSVI 6 TRAMPU
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od malej Míra »

Žitný píše:No tak ten okres na severu bych s chutí zkoukl.Jsou nějaké možnosti?Zaplatím....
Pane kolego, takové věci sem opravdu nezanášejte. Nejsme burza. Fakt ne!!! :evil: :twisted:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Žitný »

malej Míra píše:
Žitný píše:No tak ten okres na severu bych s chutí zkoukl.Jsou nějaké možnosti?Zaplatím....
Pane kolego, takové věci sem opravdu nezanášejte. Nejsme burza. Fakt ne!!! :evil: :twisted:
Tak už to mám.Sem si poradil velmi rychle ;) Jaká burza jaké zanášení? :( Hlavně klid "šéfe".
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Anglie »

geza píše:Silně přitroublá a morbidní je i silvestrovská veselice spojená s demolicí pohostinství.
Dobrý je i ředitel podniku Kyselka v podání V. Postráneckého.
Jo, u demoličního Silvestra jsem nevěděl, zda se smát, plakat nebo co vlastně.. Velký wtf faktor. A Kyselka jednoznačně jedna z lepších postav.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od malej Míra »

Žitný píše:...Jaká burza jaké zanášení?...
Tak pro ty pomalejší tedy ještě jednou stručně a jasně: Žádné příspěvky typu "sháním", nebo "nabízím" sem nepatří a jako takové je bez váhání a bez varování mažeme... Je to jasný?! :roll: Pokud máš něco zajímavého, přijď na sraz, popovídáme a uvidíme... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět