17. díl - Prokleté dědictví

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od heerec123 »

Podle mě dost významná chyba. V průběhu výslechu retarda, co si koupil Jawičku (hrál ho Petr Svojtka a tušim, že postava se jmenovala Drábek), se najednou ozve zvuk, kterej bych přirovnal třeba k zahoukání parní lokomotivy nebo třeba zahoukání v továrně nebo na dole. Problém je v tom, že scéna se evidentně odehráva v Pavláskově kanceláři v Bartolomějský. Jediný vysvětlení je, že tvůrci chtěli naznačit atmosféru Kladna (mám pocit, že se tenhle zvuk ozve ještě v Blančině kanceláři nebo bytě) a neuvědomili si, že už na Kladně nejsou.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od Willy Kleiber »

To tam skutečně je, ale myslím, že to lze považovat za jakousi filmařskou licenci - něco jako když do konce jedné scény už slyšíme ruch patřící následující scéně apod.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od heerec123 »

Willy Kleiber píše:...myslím, že to lze považovat za jakousi filmařskou licenci - něco jako když do konce jedné scény už slyšíme ruch patřící následující scéně apod.
Málem jsem se nechal zblbnout... :) Znova jsem to zkouknul a trvám na tom, že to je nedostatek. To s tím přelézajícím zvukem by se snad dalo vzít, kdyby se to houknutí (písknutí?) ozvalo jindy a jinak. Tady, vpodstatě uprostřed scény, je to prostě chyba.
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od strejda.ohon »

Tak on celej ten výbuch je z dnešního pohledu trochu úsměvnej, respektive je prostě vidět, že se na nějaký pyrotechnický hrátky vykašlali a žádnej výbuch se nekonal (podobně je udělanej taky pád starýho Brůny do studny, kdy vidíme padající figurínu a pak je tam prostě jen několik vteřin černá).
Ale k tomu, kde to je točený a jestli tam mohli střílet... Snad se nepletu (kdyžtak mě znalci opravte), ale vnitřek dolu byl kompletně postavenej v ateliérech Hostivař. Myslím, že o tom například mluví Vladimír Brabec v knížce Jak to vidím dnes. Říká tam něco ve smyslu, že se ještě divil, proč se to staví v ateliéru, když se dala využít kopie dolu v Technickém muzeu.
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od Hamrus »

Možná se velmi, velmi mýlím, ale Blančin byt na ubytovně není náhodou totožný s pokojem Šípů v Kralupech (n. Roztokách)?
slavo75
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 29. kvě 2008 0:48:19
Bydliště: Michalovce, Slovensko

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od slavo75 »

Všetkých zdravím,

nie som pravidelným prispievateľom tohto fóra - o to viac však v posledných dňoch jeho aktívnym čitateľom. Srdečná vďaka za to nesmierne množstvo informácií, ktoré ste tu zhromaždili. Fakt skvelá práca! Snažím sa postupne prelúskať všetkými sekciami a medzi prvé, ktoré som navštívil, boli nedostatky v jednotlivých dieloch, ktorých sa tvorcovia dopustili. Odhalených je už naozaj požehnane - niektoré veľmi kuriózne a zaujímavé. Ja som si pri sledovaní 17-teho dielu "Prokleté dědictví" všimol jeden taký mininedostatok a zatiaľ som nezaregistroval, že by naň tu už niekto upozornil. Je to scéna, kedy sa sa Zeman a Stejskal stretávajú s Blankou - Stejskal odchádza z kancelárie, otvára dvere - a na mikrosekundu je v obraze vidno, ako kľučku z druhej strany dverí držala nejaká ruka a bleskovo ju odsúva. Je to naozaj iba na zlomok sekundy - ruku vidno v škáre dverí. Predpokladám, že sa jedná o niekoho zo štábu... Je to presne v 15:44. Prikladám foto.

Obrázek

Odo mňa zatiaľ toľko - ešte raz pozdravujem! ;)

Slavo
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od Honza Zeman »

Tomu rikam postreh, pane kolego :!: Radne jsem si scenu odkrokoval a je videt, ze dvere nebyly zavrene, tezko rict proc. Kazdopadne dobra trefa ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od nalim159 »

Jeden postřeh k tomuto dílu. Před výslechem Drábka říká plk. Pavlásek, že až na poště se přišlo na to, že bankovky z motototechny mají právě tu sérii, po které se pátrá. Tedy vlastně říká, jak se přišlo na Drábka, který si tak chtěl opatřit krásnou jawičku :D . Ovšem toho by mohli v mototechně "odhalit" jen v případě, že by celá tržba, kterou pak odevzdávali na poště, byla jen od Drábka, jinak by se přece bankovky pomíchaly a těžko by šlo poznat, kdo jimi platil...

Nebo na poštu běhali s každou stovkou, která se k nim dostala :D ?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ono se mohlo stát, že při tehdejších cenách a při tehdejším nedostatku zboží ta jeho záloha na Javičku mohla dělat tři čtvrtiny denní tržby mototechny.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od malej Míra »

Pokud se nemýlím, tak tržby se odváděly na poštu či do banky denně. Otázkou je, kolik mohla Mototechna na Kladně prodat nablejskaných Jawiček za den, ale vylučovací metodou dojít k Drábkovi asi nemohl být takový problém... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od nalim159 »

Jasně, šlo mi o to, že odevzdali celou tržbu, kde se bankovky pomíchaly, a jak pak mohli přijít na to, kdo jim tam kterou stovkou za co platil...
Jinak Jawiček se určitě denně moc neprodávalo, o tom žádná...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od Arnold Hackl »

No já si právě myslím, že prodali tu jednu Javičku, dva stěrače, jeden blinkr, pět žárovek, tři filtry a deset lepicích sad na duše do pnrumatik. :mrgreen:
Nebo teda spíš, že to tenkrát tak nějak bylo nebo mohlo bejt.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od malej Míra »

Drábkovy bankovky byly funglovky, proto chápu, že někoho zaujaly do té míry, že se zabýval jejich sériovým číslem. Ostatní kupující ten den mohli mít pomíchané starší bankovky, bylo by to i pravděpodobné. On sám netušil, jaká je jejich historie, proto neměl důvod zapírat, že jimi platil. Zatím jsem tady žádnou záhadu neobjevil... 8-)
Arnold Hackl píše:No já si právě myslím, že prodali tu jednu Javičku, dva stěrače, jeden blinkr, pět žárovek, tři filtry a deset lepicích sad na duše do pnrumatik...
...a tím vyčerpali obsah skladu. :mrgreen: :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od nalim159 »

Kolegové, to má logiku, uznávám ;) .
Každopádně děkuji za spolupráci, nakonec spolupráce s bezpečností... :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 17. díl - Prokleté dědictví

Příspěvek od malej Míra »

Není zač, přijďte zas... :lol:
Občas si tady v té sekci "Nedostatky" připadám jak v Saturninově "Kanceláři pro uvádění příběhů na pravou míru"...
Cíleně nedostatky nehledám, nýbrž u nalezených se snažím najít nějaké logické vysvětlení. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět