Muzeum Policie

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Muzeum Policie

Příspěvek od plk.Žitný »

Za deset dní jdu pozdravit své přeživší známé do bývalého muzea SNB kde jsem v roce 87-90 působil. Podle mého názoru by tam mělo být dost studijního materiálu pro naše zájmy. Slyšel jsem /to jsem tam ještě nebyl/že tam běželo předpremiérové promítáni MJZ a byly tam též nějaké besedy s herci,tak snad mi vyhledají nějaké dokumenty. Nevíte někdo v kterých obdobích tyto akce byly? Lépe se jim to asi bude hledat.
Jinak doporučuji výstavku operativní techniky z 50 -tých let... Jestli tam ještě bude..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od Salaba »

Návštěvu Muzea policie ČR máme samozřejmě již za sebou, povedlo se nám (už před 2 roky?) navštívit i výstavu 'Půlstoletí o zločinu' která tématicky zahrnovala nej případy za poslední 50.let - nechyběl Slávek Šíp, Václav Mrázek ani Hubert Pilčík. Jinak muzeum je možností i pro badatelskou činnost, sám jsem měl možnost nahlédnout do několika svazků věnovaných případu Otýlie Vranské. Bohužel onen památný vyšetřovací spis je asi nejspíš někde ve stole šéfa pražské morparty... :( Jen doufám že se za panování ministerského ''Íčka'' někam neztratí úplně... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od plk.Žitný »

To nejlepší co tam měli / třeba unikátní sbírku zbraní atd/ je nenávratně pryč. Super byla i výstavka disidentů,která tam kralovala i s komunistickým komentářem cca do do poloviny roku 1990 když byl p.Havel už dávno na Hradě. :lol:
Ale na spis Vranské se můžu pozeptat.
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od malej Míra »

hostinský Beneš píše:dnes jsme, s kolegou npor blahou, muzeum navstivili za ucelem badani v pripadech bestie, kavadratury, otylky vranske, mrazka atd...
Máme v našich řadách vyhlášeného odborníka na tyto případy - kolega Hééérec. Doporučuji se za tímto účelem zúčastnit některého našeho srazu, na který přijde také. Dozvíte se spoustu věcí i nad rámec expozice Muzea Policie. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od malej Míra »

pan Černý píše:...o Pilčíkově případu...a možná i zdroj inspirace...
No to snad radši ani ne... :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Návštěva Pankrácké sekyrárny

Příspěvek od plk.Žitný »

Několik kamarádů projevilo zájem o návštěvu Pankrácké sekyrárny. Tak se ptám ctěného osazenstva , kdo by měl zájem o exkurizi. Vymysleli bychom nějaký termín třeba v půlce října nebo tak. Upozornuji předem, že vzhledem k přísným bezpečnostním opatřením,bude nutné nechat mobily,fotoaparáty a jiné věci na vrátnici.Takže nebude možné z této výpravy
pořídit žádný obrazový materiál. /projde snad kontrolou jen 'Sen plukovníka Kaliny´ -zasvěcení vědí o čem je řeč... :D
Je to sice trochu bokem MJZ , ale zase si myslím že kriminál k MJZ neodmyslitelně patří..
Bez toho by to nebylo ono..
Tak se ptám ,kdo by měl předběžně zájem..., aby se zapsal..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od Blanka »

To je jakási popravčí místnost?? :) Když nám pan kolega zajistí i propustku zase ven tak se hlásim..... :D
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Návštěva Pankrácké sekyrárny

Příspěvek od malej Míra »

pplk.Žitný píše:...návštěvu Pankrácké sekyrárny...termín třeba v půlce října...Tak se ptám ,kdo by měl předběžně zájem..., aby se zapsal..
Zájem bych měl, termín domluvíme. Když neklapne říjen, můžeme to nechat "výhledově, donazimy". ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od Žitný »

Sekyrárnu doporučuji!!Byl jsem tam několikrát.Za totality se tam běžně pořádaly školní exkurze.Po revoluci návštěvy probíhají při příležitosti nějakého výročí anebo ,jak asi uvádí kolega pplk Žitný, osobní vhodně mířenou intervencí.
Já měl dokonce i tu možnost navštívit "novodobé" popraviště.Tedy to do roku 1989.Je to taková místnost v suterénu pod tou hl.budovou.Naproti vrátnici.Ovšem kromě té ponuré atmosféry ,tam toho moc k vidění není.Propadliště a tak....To u Gilotiny si "pošmáknete".Nevím ,zda-li vám jí i pustí dolů,ale tu ránu jsem jednou slyšel.Povídá se ,že v okolních pankráckých domech si lidé dělali na zeď čárky.Jak to bylo slyšet i mimo objekt. :( Velmi smutná záležitost :( Snad už nikdy více.......
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od malej Míra »

Žitný píše:...Gilotiny si "pošmáknete".Nevím ,zda-li vám jí i pustí dolů,ale tu ránu jsem jednou slyšel...
Pokud si chce někdo alespoň udělat rámcovou představu o co jde, tak doporučuji patrně velmi realisticky udělanou scénu popravy ve filmu "Klíč". Na náhledu zadní strany obalu tady vidíte alespoň fotku. Přiznám se, že mě to takhle docela stačí... :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od Žitný »

malej Míra píše:
Žitný píše:...Gilotiny si "pošmáknete".Nevím ,zda-li vám jí i pustí dolů,ale tu ránu jsem jednou slyšel...
Pokud si chce někdo alespoň udělat rámcovou představu o co jde, tak doporučuji patrně velmi realisticky udělanou scénu popravy..........:
Míro ono to není jen o tom vlastním vražedném nástroji.Vedle místnosti ,kde se popravovalo je další místnost,kde byl odsouzeným vyřknut ortel.Odsouzení stáli nazí na koberci, na kterém je dodnes(ale to vlasně nevím přesně zda-li dodnes),velký flek od smrtelného potu odsouzených.
Přesto tato smrt byla relativně humánní.Bylo daleko hůře.Např. v Mauthausenu,kde skončil i můj děda,lidé mj.museli nosit stále do schodů velká břemená(kameny,pytle s pískem apod.).Když vyšli nahoru tak břemeno shodili a znovu a znovu.Když pak člověk fakt nemohl tak ho zastřelili. :(
To jen k tomu - jak píšeš -"mě to docela stačí...."Myslím,že gilotina není až takový děs.Pochopitelně myšleno z hlediska trápení člověka při umírání.
Nic ,už toho nechám.
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od malej Míra »

Žitný píše:...Vedle místnosti ,kde se popravovalo je další místnost,kde byl odsouzeným vyřknut ortel.Odsouzení stáli nazí na koberci...
No, tak právě takhle to zobrazuje ten film, jen s tím rozdílem, že odsouzení jsou oblečení. Ta fotka nad popravou (Oldřich Velen) je právě od soudu jen několik sekund před samotnou exekucí. Je vidět, že už u něj místo uniformovaných příslušníků, kteří ho do místnosti přivedli, už stojí obsluha "mašiny" v černých gumácích a čekají na větu: ...odsuzuje se k trestu smrti, žádost o milost se zamítá, rozsudek bude okamžitě proveden.
Jsem si vědom toho, že je to "relativně" humánní, nicméně způsob, jak s ním fláknou a přiklopí prknem a pak okamžitě zvuk vlastní vahou řítícího se ostří, následně sprcha a znovu drkotavý zvuk kliky a rohatky, jak to zase vytahují nahoru... Mezi tím tělo bez hlavy vyklopí na vozík a vezou vedle do bedny a znovu dokola... Je to fakt depresivní.
V tomhle filmu je navíc dvakrát průstřih na nástěnné hodiny, jak dokázali během slabých 5-ti minut takhle "zúřadovat 3 lidi za přechovávání ilegála. Bylo by zajímavé sehnat pana Narentu, který by nám kromě zážitků z natáčení 30PMZ mohl povyprávět i o tomhle, protože tomu ansámblu ve filmu velel. :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hans
poručík
Příspěvky: 162
Registrován: čtv 29. kvě 2008 13:00:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzeum Policie

Příspěvek od Hans »

Žitný píše: v Mauthausenu,kde skončil i můj děda,lidé mj.museli nosit stále do schodů velká břemená

jj ty Mauthausenské schody jsou hodně známé....
Vida,Trosky.....to byl pěknej vejšlap tenkrát!
Uživatelský avatar
Olga Halámková
strážmistr
Příspěvky: 70
Registrován: úte 02. čer 2009 16:12:55
Bydliště: Discoclub VŠCHT

Re: Návštěva Pankrácké sekyrárny

Příspěvek od Olga Halámková »

pplk.Žitný píše:Několik kamarádů projevilo zájem o návštěvu Pankrácké sekyrárny. Tak se ptám ctěného osazenstva , kdo by měl zájem o exkurizi.
Já bych se tam taky ráda podívala, určitě sice nepůjde o zrovna příjemný zážitek, nicméně i takové věci do naší historie patří-bohužel.
Tady, tady si odpočine... dejchá... Prospí se a probere se z toho...
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: návštěva sekyrárny

Příspěvek od plk.Žitný »

Je zajímavé .že ačkoliv je v našem klubu hrubá pánská přesila zatím se krom malého Míry hlásí samá děvčata...
Budu balit děvčata na návštěvu sekyrárny... Je to ještě neotřelé téma... Sbírka motýlů a známek už nefrčí...Je to v každém případě lacinější než návštěva luxusní restaurace,nebo projíždka v novém Maserati...
Zjistím tedy volné termíny a napíšu je tady.
Znovu připomínám mobily se nechávají u služby.
Jen bych poopravil kolegy, skvrna není od potu , ale od krve kde těla odkapávala do kanálku --byla naskládána do hvězdice
a váha ostrého plátu je cca 65 kg, což z té výšky,ze které padá je poměrně velká rána ..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Odpovědět