31. díl Majora Zemana

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
charles
strážmistr
Příspěvky: 21
Registrován: úte 03. čer 2008 21:16:28

31. díl Majora Zemana

Příspěvek od charles »

Nevím proč, ale mám zafixováno, že jsem někde na internetu před dávnými lety (nebo v novinách) četl, že se uvažovalo o natočení 31. dílu odehrávajícího se v roce 1989, kde by Zeman zemřel. Je to pravda nebo kec?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Arnold Hackl »

O něčem se Zemanem se uvažovalo, nevím jestli mělo jít zrovna o rok 1989 a jestli měl Zeman zemřít.
Každopádně, když jsem zjistil, že za tím stál Pomeje a spol, tak jsem rád, že se to nepovedlo.
Určitě by to byla fraška, která by s původním Zemanem neměla nic společného.
Diskutovalo se o tom na starém fóru.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Jirka
strážmistr
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:25:25
Bydliště: Centrální sklad obuvi, Gottwaldov
Kontaktovat uživatele:

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Jirka »

Zeman byl zastřelen v komiksu Káji Saudka "Poslední případ majora Zemana". :cry:
„Šaráda pokračuje“
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Honza Zeman »

Ten 31 dil, ktery tehda chtel tocit pan Pomeje se mel tocit i naposledy ted, kdyz to mela v rukach spolecnost Idefia. Film se mel jmenovat Major Zeman se vraci!, scenar byl porad ten stejny od pana Vaice, mozna s mensimi upravami. "Zemana po case opet aktivuji do sluzby, ve skutecnosti byl totiz agentem CIA, ktera ho kontaktovala tehda v Berline, kdyz resili Bile linky. Cele se to melo odehravat v obdobi, kdy u nas byl kongres NATO a objevily se zpravy, ze hrozi teroristicke utoky, za kterymi ma stat mimo jine ozivly major Hradec, tentokrat na druhe strane barikady :? . Zaverecna scena mela byt v prazskem metru ve stanici Vysehrad, kdyz Zeman honi Hradce nekam do tunelu a nasleduje vybuch bomby"......Mno, budme radi, ze se to nezrealizovalo. A kdo to jeste nevi, tak producent, ktery mel stat za tim filmem dela dnes v deniku AHA! :lol: , reziserem mel byt Karel Spevacek.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od heerec123 »

Seriál končí Růžema a pro hlavního autora, Jiřího Procházku, původně končil Liškama (ty názvy jsou jak z National Geographic, co? :) ). Po nějaký době ale Procházka sepsal ještě povídku Zločin na zámku a Zemana v ní na konci oddělal.
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od knihomol »

hombre: jo jo a diskuse o případném vzniku tohoto veledíla probíhaly právě v době, kdy jsem osobně poznal Jiřího Sequense. A po prvním setkání naše známost málem skončila, jelikož se mylně domníval, že mám býti režisérem toho chystaného snímku a po telefonu mi dal co proto. Když jsme si vysvětlili kdo jsem a kdo nejsem, řekl mi, že snahy takto převrátit ten příběh, považuje jen za snahu vydělat na slávě postavy, kterou přivedl na obrazovky.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

Honza Zeman píše:Osobně jsem strašně rád, ...
Naprosto souhlasím, to byla TOTÁLNÍ degradace celého seriálu, takový shit notabene z pomyjí slepený :lol: ...BRRR, buďme rádi za 30 dílů :!:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
6529
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:04:11
Bydliště: Praha

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od 6529 »

charles píše:Nevím proč, ale mám zafixováno, že jsem někde na internetu před dávnými lety (nebo v novinách) četl, že se uvažovalo o natočení 31. dílu odehrávajícího se v roce 1989, kde by Zeman zemřel. Je to pravda nebo kec?
O tom se uvažovalo,na začátku roku 1989 jsem četl v Květech rozhovor s J.Procházkou,kde řekl,že by se měl natočit 31.díl podle jeho tehdy nové povídky "Zločin na zámku",kde by Zeman zahynul. Pak přišla revoluce,čímž tenhle plán nevyšel a kniha vyšla zřejmě okolo r.1991. To byla původní myšlenka 31.dílu.
O 10 let později jiní vytáhli Zemana-agenta CIA,ale to už byla jiná kapitola.
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Salaba »

Také jsem velmi rád, že se projekt 31.dílu mjrZ. neuskutečnil...viz Nemocnice na kraji města po 20ti letech :?
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Honzin123 »

Ale kdyby přišel někdo s nějakým zajímavějším nápadem na 31. díl Majora Zemana, nebylo by to špatné...

Ten díl by třeba navazoval na nějaký Zemanův nevyřešený případ. Že by jako současný šéf kriminálky přišel za Zemanem s tím, že se objevily nějaké nové okolnosti související s případem, který Zeman kdysi řešil, takže by byl Zeman už jako důchodce vtažen do děje i když by už nebyl šéfem kriminálky...
Kdyby někdo natočil něco na takovéto téma, nebyl bych proti.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Arnold Hackl »

Nemyslím si, že by byl problém právě s námětem (já bych třeba rád viděl filmové zpracování původního třicátého dílu, odehrávajícího se u benzinové pumpy, dokonce bych i uvítal "vzkříšení" majora Hradce, jak to krásně vymyslel Dobesch tady).
Problém by byl především ve filmovém zpracování příběhu. Podívej jak se dnes točí seriály (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Rodinná pouta, Ordinace v růžové zahradě, dokonce i jeden z nejlepších porevolučních Četnické humoresky, atd.). To je přehrávání, nesmyslné dialogy (jak říkal Sequens - místo aby se scéna natočila, tak se o tom baví dva lidi čtvrt hodiny v kuchyni), roztřesená kamera, hudba se použije ne kvalitní, ale ta nejrychleji napsaná (a tedy nejlevnější). Výběr herců (kdo z původních by se vůbec chtěl účastnit), z nově obsazených by to byly určitě "hvězdy" typu Töpfer, Donutil, Zedníček a spol, kteří se vecpou všude, herečky by patrně byly všechny max. do 25-ti let a hlavním kritériem by bylo to, aby všechny vypadaly jako prostitutky, plus možná ještě Bohdalová (pokud se tedy již zotavila ze šoku z dovolené). A všichni by neustále poukazovali na to, jak bylo prvních 30 dílů propagandistických a špatně natočených. A to si vůbec nedokážu představit, který režisér by to měl točit.
Takže proto netoužím po dalších dílech.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

Arny, podepisuju se pod každé Tvoje slovo!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od malej Míra »

Taky souhlasím, nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, alespoň co se natáčení týče.
Ale co se týče literárních předloh, ostatně základem byla vždy povídka, co si takhle vyhlásit literární soutěž? ;)
Neříkám hned, teď na to není moc čas, ale za dlouhých zimních večerů... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Anglie »

malej Míra píše:Ale co se týče literárních předloh, ostatně základem byla vždy povídka, co si takhle vyhlásit literární soutěž? ;)
Teď na to není moc čas, ale za dlouhých zimních večerů... :)
Si budeme předčítat v klubovně v Krakovské svá díla při kafi a cigaretách za svitu svíčky? ;) :D :lol:
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 31. díl Majora Zemana

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:... vyhlásit literární soutěž? ;)
A pak by mohl někdo napsat scénář a natočíme to! :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět