Seriálová hudba!

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od tajemník Šanda »

Projel jsm si onu zmiňovanou pasáž a spíše mi to připomíná hudbu z Honu na lišku, konkrétně v momentě příchodu P. Bláhy s Inkou k chatě, která za války patřila Hermannu Goeringovi.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Koštýř »

tajemník Šanda píše:..spíše mi to připomíná hudbu z Honu na lišku, konkrétně v momentě příchodu P. Bláhy..
Skoro trefa, pane kolego. Není to stejné, jen podobné. Ale v tom Volání rodu je opravdu "industry music" dosti blízká Prokletému dědictví - scény "s plechovkami" :) atd.
Tady jsem vytvořil video pro porovnání - Dědictví a Plavení hříbat: http://www.youtube.com/watch?v=t5W6LYILVv4

P.S. A sakra! Omlouvám se za chybu s tím Vovkou.. :oops: . Vypadá to opravdu na Hejného. Prosím o opravu v seznamu herců.. Nebo je to fakt sám Vlád'a Železitý?? :P
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od opat Adamíra »

Dodatečně tímto děkuji TneGadovi za zaslání CD, kde se nachází 30 hudebních pasáží z 30 dílů MZ. V podstatě tak vytvořil novodobý soundtrack, i když ne čisté hudby ale pracného vystříhání té stávající s kvalitními přechody. SUPER.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od děda Dejmek »

... jakou skladbu od Mozarta, pouští Wolf Zemanovi, když jsou spolu poprvé na kafi, na zámku?
Tak jsem se prokousal všemi 180 alby (2620 skladeb) Mozarta a konečně to našel. Jde o Musical Joke K522 - Allegro (http://www.youtube.com/watch?v=MyN5CC6ijM4). Uf. ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od tajemník Šanda »

Nádherná hudba, že? Z Vídně.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Willy Kleiber »

děda Dejmek píše:...Tak jsem se prokousal všemi 180 alby (2620 skladeb) Mozarta a konečně to našel. ...
Tak to je skvělá práce, smekám, dědo!
Žil jsem spíš v tom, že to je zase nějaká filmařská latina z dílny Z. Lišky, která má připomínat Mozarta.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Žil jsem spíš v tom, že to je zase nějaká filmařská latina z dílny Z. Lišky, která má připomínat Mozarta.
Ne, tak to určitě ne. To by nemělo smysl, protože ohledně filmové hudby není nic levnějšího, než použít nějakého starého klasického autora. Tomu (ani jeho pozůstalým) se nemusí vyplácet autorské poplatky... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od nalim159 »

Není zde nějaký muzikolog? Docela by mě zajímalo, co to je za skladbu, resp. jestli je tak "známá", že by ji pan doktor Wolf mohl mít ve své sbírce ;) .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...vyplácet autorské poplatky... :D
Tak tento "přízemní" aspekt věci mě fakt nenapadl :D
Stejně ale by mě zajímalo, jestli při natáčení skutečně nějaká hudba zněla, anebo je to opět jen kamufláž...Je mi jasné, že hudba se nahrává dodatečně a navíc je to zřejmě celé i znovu předabováno resp. postsynchronováno, ale přesto...někde jsem četl, že jeden režisér dokonce hercům hudbu na place pouští, aby už slyšeli při natáčení, jakou to bude mít výslednou atmosféru.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od děda Dejmek »

nalim159 píše:Není zde nějaký muzikolog? Docela by mě zajímalo, co to je za skladbu, resp. jestli je tak "známá", že by ji pan doktor Wolf mohl mít ve své sbírce ;) .
Nejsem žádný muzikolog, jen mám hudební sluch a myslím si, že tato skladba přesně zapadá a dokonale podbarvuje rozhovor Zemana s doktorem na dané téma a přesně vystihuje atmosféru hovoru...Autorská práva snad soudruzi vůbec neřešili,ne? Alespoň si z té doby nepamatuji žádné autorské poplatky :mrgreen: Ale koho, nebo co by mohl Dr.Wolf v té době poslouchat než klasiku?
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...jestli při natáčení skutečně nějaká hudba zněla...
To je asi případ od případu různé. Tady si ale myslím, že ano, protože to je součást děje. Naopak pokud se jedná o hudbu seriálovou, která napomáhá dramatičnosti děje, tu podle mého autor skládá a posléze míchá až do hotového sestříhaného děje... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
haryk
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: pát 01. srp 2008 9:24:04

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od haryk »

malej Míra píše:
Willy Kleiber píše:...jestli při natáčení skutečně nějaká hudba zněla...
To je asi případ od případu různé. Tady si ale myslím, že ano, protože to je součást děje. Naopak pokud se jedná o hudbu seriálovou, která napomáhá dramatičnosti děje, tu podle mého autor skládá a posléze míchá až do hotového sestříhaného děje... ;) :D
Ano přesně tak. Např Liška si pouštěl hrubý střih filmu a kontinuálně psal na notový papír. Říkal prý, že nemusí žádnou hudbu skládat, protože ona je v těch obrazech a on ji jen zapisuje.
Willy Kleiber má na mysli tandem Leone - Morricone, kdy po přečtení scénáře filmu Tenkrát na západě napsal EM hudební motivy pro jednotlivé postavy. Prý to dělá i někdo jiný, ale spíš dělal. U dnešních skladatelů o tomto postupu pochybuji.
Protože ty a já...
Uživatelský avatar
haryk
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: pát 01. srp 2008 9:24:04

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od haryk »

A propos: V hudebním motivu nedávno uvedené Měděné věže je k zaslechnutí jak přijíždí Morava do Chile, jak se prochází Holan po pláži a jak se detektiv Mrázek prochází po nádraží.
Navíc si tam Š. Kvietik zahrál opravdického horolezce, ne jenom toho jako (Tatr. pastorále).
Protože ty a já...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od Fredy »

Měl jsem možnost přes svého kamaráda,který hrál v symfonickém orchestru FOK,se dostat do nahrávacího studia Ve Smečkách,kde prý nahrávalo snad i FISYO dříve filmovou muziku.Ptal jsem se místního zvukaře,jestli nemají nějaký archív,kde by bylo možné vyšťourat hudbu k filmům nebo seriálům.Nic takového prý nemají.Odkázal mě buď na Barrandov nebo Českou televizi.Myslím,že na nějakém soundtracku s hudbou k filmům a seriálům figuruje právě Česká televize.Docela by mě zajímalo,zda mají v archívu, mimo nám známé úvodní znělky 30PMZ, také jiné Liškovy motivy z různých dílů serálu.Nemáte někdo potuchy, jak to tedy tenkrát v archívu tehdejší ČST fungovalo,nebo i dnes v ČT funguje?Určitě se budou ohánět autorskými právy......
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Seriálová hudba!

Příspěvek od opat Adamíra »

Fredy: O tomto by věděla něco uživatelka Stardust (ta místní), ale bohužel se neozývá a šifrou taky nevysílá.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Odpovědět