Ta chvíle, ten okamžik

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Willy Kleiber
major

Re: Ta chvíle, ten okamžik

Příspěvek od Willy Kleiber » ned 02. pro 2012 18:22:01

Salaba píše:...lze ještě dnes natočit tak silný film na podobné úrovni??? :cry:
Já myslím, že stačí zapnout si v úterý nebo ve čtvrtek v 20.20h TV Nova, a člověk je taky tvrdě emocionálně zasažen... :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!

nalim159
major

Příspěvek od nalim159 » úte 04. pro 2012 8:02:52

Máte pravdu, ten příběh má prostě všechno... Musím říct, že tak nějak si představuju protektorát... A myslím, že i ty lidské povahy sedí dokonale - člověk, který se věnuje jen své práci, je označen za nepřítele, ten kdo ho tak označí je nakonec největší srab, ten komu jste pomohli vás podrazí... Jen se chci zeptat - ty letáky na zatčené a na primáře nastražili proč? Zatkli by primáře, kdyby leták neoznámil gestapu? A proč jej vlastně sledoval zástupce pojišťovny Merkur, alias někdo z SD? To jsem nějak nepobral, ale možná to bylo způsobeno nepohodlím, které jsem na sledování filmu měl.
Ale, čože...? Na návštěve?!

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » pát 25. bře 2016 16:02:48

Viděl jsem ten film poprvé v televizi někdy v polovině 80. let a hrozně silně na mě zapůsobil, i když jsem byl malej kluk. Nejvíc se mi v hlavě převalovala věta: "Strejdo, proč hraješ sám se sebou?"
Je to hodně silný, díky těm vnitřním monologům, který zdůrazňujou vnitřní konflikty hlavní postavy, koresponduje to se Svobodovým Skalpel, prosím
s Miroslavem Macháčkem.
František Němec hrál taky postavu doktora za Protektorátu ve snímku Svítalo celou noc, je to hodně tendenční, ale F. Němec prostě má velký charisma
a aspoň jednou ten film vidět stojí za to.
Mezi náma je rozdíl, tak se taky podle toho ke mně chovej!

Odpovědět