9. díl - Loď do Hamburku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Lipinski »

Já taky myslim, že mu to nevadilo. U řeky je hezky. Kdyby bylo o 20 let pozdějc, moh si k tomu číst Otu Pavla.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Este k preprave tovaru, resp. kontrabandu.
Velke carga sa plombuju a plomba musi byt neporusena az do preclenia na vnutrozemskej colnici. Ibaze by mal sofer Sorensen falosne klieste. Podobne po vode.
Normalne prechody osob sa preclievali na hranicnych prechodoch, na Labe neviem kde, asi v Decine, v Bratislave tu:
https://www.google.com/maps/@48.1707022 ... a=!3m1!1e3

Ono tazko bojovat a ani sa to neda na 100% odfiltrovat pasovanie, ked hlavne prislusne zlozky nemaju hlasku.
A ani tak sa nikedy nezadari, ze majore Hradec.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Taky podnet k zamysleniu.
Co by sa stalo, keby Berka skatulu s liekmi neschovaval pod podlahu, ale mal volne polozene na polici.
Mala by bezpecnost dovod skumal pribalove letaky?
Takto ked ich drzal pod podlahou kajuty ako keby priamo napisal na skatulu ziadost o expertizu.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Drábek píše: pát 13. lis 2020 9:53:39
Lipinski píše: čtv 12. lis 2020 22:02:31 No chce to klidný místo, v tomhle to měl Bína dotažený k dokonalosti. Jen ten lidskej faktor, no.
Jediný problém byl asi ten,že Bína musel sedět u vody prakticky celý den,aby šíf z Hamburku zastihnul.
ani nie, praveze nikomu nemohol byt podozrivy.
Skus niekedy sledovat rybara ked ma nahodene. To co dokaze to neda ani jogin. Cumiet na jedno miesto cele veky.
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Drábek »

Fosgen píše: sob 13. úno 2021 22:21:03
Drábek píše: pát 13. lis 2020 9:53:39
Lipinski píše: čtv 12. lis 2020 22:02:31 No chce to klidný místo, v tomhle to měl Bína dotažený k dokonalosti. Jen ten lidskej faktor, no.
Jediný problém byl asi ten,že Bína musel sedět u vody prakticky celý den,aby šíf z Hamburku zastihnul.
ani nie, praveze nikomu nemohol byt podozrivy.
Skus niekedy sledovat rybara ked ma nahodene. To co dokaze to neda ani jogin. Cumiet na jedno miesto cele veky.
To je vlastně pravda.A nebyl by ani nikomu nápadný.Prostě měl svoje místečko,kam chodil "chytat ryby"pravidelně.
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Drábek »

Fosgen píše: sob 13. úno 2021 21:55:17 Taky podnet k zamysleniu.
Co by sa stalo, keby Berka skatulu s liekmi neschovaval pod podlahu, ale mal volne polozene na polici.
Mala by bezpecnost dovod skumal pribalove letaky?
Takto ked ich drzal pod podlahou kajuty ako keby priamo napisal na skatulu ziadost o expertizu.
Jo,jo.Dobré zamyšlení.Nechat škatuli volně ležet v kajutě,je jedna možnost. A nebo druhá možnost,ukrýt pouze tubu se šifrou.Je rozdíl ukrýt velkou škatuli od bot,nebo pouze malou tubu s léky.Otázkou ale zůstává,kolik leků Berka v Hamburku vždycky nafasoval.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Lipinski »

No jo, ale on to neschovával tak úplně kvůli lidem vod SNB.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne sob 23. pro 2023 19:58:58, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Jo,jo.Dobré zamyšlení.Nechat škatuli volně ležet v kajutě,je jedna možnost. A nebo druhá možnost,ukrýt pouze tubu se šifrou.Je rozdíl ukrýt velkou škatuli od bot,nebo pouze malou tubu s léky.Otázkou ale zůstává,kolik leků Berka v Hamburku vždycky nafasoval.
[/quote]

Ja si nie som isty ci Berka vedel v akom lieku a v konkretne ktorom baleni je sprava. Bol to len obycajny pesiak na prenos, nezda sa mi, ze by mal viac informacii ako je nevyhnutne nutne.
Ostatne to dokazuje aj replika u Biny doma, ked naznacuje, ze "medikamenty podrazili", odkial sa to ale dozvedel mi nie je jasne. Kazdopadne si myslim, ze nemal prostriedky aby skumal pribalove letaky.
A ako uz viem z Agenta W4C, napadna mista jsou nejmene napadna.
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Bláha »

Možná mě to uniklo,ale komu ty šifry byli určené se nevypátralo.Hejtmánkovi?
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Drábek »

Fosgen píše: pát 05. bře 2021 22:32:43 Jo,jo.Dobré zamyšlení.Nechat škatuli volně ležet v kajutě,je jedna možnost. A nebo druhá možnost,ukrýt pouze tubu se šifrou.Je rozdíl ukrýt velkou škatuli od bot,nebo pouze malou tubu s léky.Otázkou ale zůstává,kolik leků Berka v Hamburku vždycky nafasoval.
Ja si nie som isty ci Berka vedel v akom lieku a v konkretne ktorom baleni je sprava. Bol to len obycajny pesiak na prenos, nezda sa mi, ze by mal viac informacii ako je nevyhnutne nutne.
Ostatne to dokazuje aj replika u Biny doma, ked naznacuje, ze "medikamenty podrazili", odkial sa to ale dozvedel mi nie je jasne. Kazdopadne si myslim, ze nemal prostriedky aby skumal pribalove letaky.
A ako uz viem z Agenta W4C, napadna mista jsou nejmene napadna.
[/quote]

Podle mě,ochlasta lodník Berka,neměl vůbec ani zdání,že je v tubě kromě aspirinu i šifra.Prostě si myslel,že pašuje pouze léky.A že "medikamenty podražily"chce Bínu prostě jenom natáhnout s cenou.
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Drábek »

Bláha píše: sob 06. bře 2021 8:45:33 Možná mě to uniklo,ale komu ty šifry byli určené se nevypátralo.Hejtmánkovi?
Asi nejpravděpodobnější se mi zdá možnost,že šifra byla určená MUDr.Hejtmánkovi a spol.tzn.Hacklovi?Jak říká Bláha."Můj příjezd vám oznámili heslem v tubě"!Použil množné číslo,s Hejtmánkem si tykali,takže zpráva o příjezdu Bláhy,musela být pro více osob a ne jenom pro Hejtmánka.
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Adamovic »

Drábek píše: sob 06. bře 2021 12:52:58
Bláha píše: sob 06. bře 2021 8:45:33 Možná mě to uniklo,ale komu ty šifry byli určené se nevypátralo.Hejtmánkovi?
Asi nejpravděpodobnější se mi zdá možnost,že šifra byla určená MUDr.Hejtmánkovi a spol.tzn.Hacklovi?Jak říká Bláha."Můj příjezd vám oznámili heslem v tubě"!Použil množné číslo,s Hejtmánkem si tykali,takže zpráva o příjezdu Bláhy,musela být pro více osob a ne jenom pro Hejtmánka.
To je velmi dobra uvaha. Dr.Hejtmanek bol urcite v spojeni s Hacklom uz v case, ked Blaha nelegalne presiel hranice na lodi. A doktor urcite Hackla musel poznat - cez koho sa tak asi chcel dostat von (co bol evidentne jeho ciel). Berka a Bina boli len robosi - Berka vozil lieky a smuky a Bina ich predaval, o tajnych spravach nevedeli nic. Vsetci (Hejtmanek, Blaha, Hackl) mali jednu ''centralu'', to vlastne potvrdil aj Hackl. Niekto tu spominal, ze sa vzajomne nemuseli poznat, co je pravda. Agent/chodec pozna len nevyhnutnych kontaktnych ludi a nic viac. Aby ani pri vysluchu neprezradil celu siet a to sa snazil Zitny odhalit tym, ze ich nechal chodit a nezatkol nikoho z nich. Nie je mi vsak jasne, kto mal prepasovat Dr.Hejtmanka do Nemecka - ak nie Hackl. Su dve moznosti: Bud to bol Hackl, ale zaroven o Hejtmankovi vela nevedel, alebo tam bola sirsia siet agentov, o ktorych sme sa zo serialu nedozvedeli.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Pan kolega, vykanie moze naznacovat aj ako "VY, V ORGANIZACII".
Hackl sa do tej doby vobec nespomina.
Citujem: "A doktor urcite Hackla musel poznat - cez koho sa tak asi chcel dostat von".
Toto povazujem od vas ako profika za ulet, spravodajska sluzba je neustaly pohyb, Hejtmanek vobec nemusel vediet v tej faze akcie, kto konktretne bude organizovat jeho odsun na druhu stranu.
Aj Blaha, podla mna, nevedel o existencii Hackla pred KVŠ, a zese citujem:"Patrite k nam, na to nezapominejte". Takych "obchodnikov " s urcitym tovarom mohlo byt viac.

Z tohoto som mal dlhsie dumky, preco bol Hradec nasadzovany do germanskeho prostredia a zrazu do hispanskeho - franskeho.
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Adamovic »

Fosgen píše: sob 06. bře 2021 16:04:54 Pan kolega, vykanie moze naznacovat aj ako "VY, V ORGANIZACII".
Hackl sa do tej doby vobec nespomina.
Citujem: "A doktor urcite Hackla musel poznat - cez koho sa tak asi chcel dostat von".
Toto povazujem od vas ako profika za ulet, spravodajska sluzba je neustaly pohyb, Hejtmanek vobec nemusel vediet v tej faze akcie, kto konktretne bude organizovat jeho odsun na druhu stranu.
Aj Blaha, podla mna, nevedel o existencii Hackla pred KVŠ, a zese citujem:"Patrite k nam, na to nezapominejte". Takych "obchodnikov " s urcitym tovarom mohlo byt viac.

Z tohoto som mal dlhsie dumky, preco bol Hradec nasadzovany do germanskeho prostredia a zrazu do hispanskeho - franskeho.
Predovsetkym vychadzam z toho, ako su postavy vykreslene. Hackl bol rezident a pravdepodobne on bol ten, kto dostaval ulohy z Centraly. Blaha bol agent/chodec - musel mat kontakty na spolupracovnikov dvoch druhov - jednoduche ulohy, ako zaobstaranie niecoho a to boli ludia typu Hejtmanka, Honca mozno Grebner, ale nie zase az tak nizko, ako napriklad Bina. Ten ani netusil, co sa okolo neho deje.
Hejtmanek vsak potreboval mat aj iny kontakt, ako agenta/chodca, lebo ti mali extremne kratku zivotnost a tym bol podla vsetkeho Hackl, ktory bol schopny zariadit v ted dobe extremne komplikovany utek za hranice.
Blaha o Hacklovi podla mna na sto percent musel vediet. Chodec musi mat jeden kontakt ako keby riadiaceho dostojnika, inak by v tej dobe bez telefonov a vysielacky (tu nemal) ani nevedel, co ma robit. Riadiaci dostojnik bol obvykle niekto, kto robil v zahranicnom obchode (tak sa to robilo vzdy v minulosti). No a Blaha nemal sancu pomoct niekomu dostat sa za hranice (sam zavisel na Hacklovi), takze prechody cez hranicu zariadoval pravdepodobne Hackl (tak to z deja serialu vyplyva).
Agenti sa nepoznaju, pokial sa nepotrebuju. To je pravidlo kazdej tajnej sluzby. Ak vsak uzko spolupracuju - tak ano. A Hackl, Blaha a Hejtmanek de facto spolupracovali na tom istom projekte. Museli sa poznat.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Drábek »

Adamovic píše: sob 06. bře 2021 23:34:24
Fosgen píše: sob 06. bře 2021 16:04:54 Pan kolega, vykanie moze naznacovat aj ako "VY, V ORGANIZACII".
Hackl sa do tej doby vobec nespomina.
Citujem: "A doktor urcite Hackla musel poznat - cez koho sa tak asi chcel dostat von".
Toto povazujem od vas ako profika za ulet, spravodajska sluzba je neustaly pohyb, Hejtmanek vobec nemusel vediet v tej faze akcie, kto konktretne bude organizovat jeho odsun na druhu stranu.
Aj Blaha, podla mna, nevedel o existencii Hackla pred KVŠ, a zese citujem:"Patrite k nam, na to nezapominejte". Takych "obchodnikov " s urcitym tovarom mohlo byt viac.

Z tohoto som mal dlhsie dumky, preco bol Hradec nasadzovany do germanskeho prostredia a zrazu do hispanskeho - franskeho.
Predovsetkym vychadzam z toho, ako su postavy vykreslene. Hackl bol rezident a pravdepodobne on bol ten, kto dostaval ulohy z Centraly. Blaha bol agent/chodec - musel mat kontakty na spolupracovnikov dvoch druhov - jednoduche ulohy, ako zaobstaranie niecoho a to boli ludia typu Hejtmanka, Honca mozno Grebner, ale nie zase az tak nizko, ako napriklad Bina. Ten ani netusil, co sa okolo neho deje.
Hejtmanek vsak potreboval mat aj iny kontakt, ako agenta/chodca, lebo ti mali extremne kratku zivotnost a tym bol podla vsetkeho Hackl, ktory bol schopny zariadit v ted dobe extremne komplikovany utek za hranice.
Blaha o Hacklovi podla mna na sto percent musel vediet. Chodec musi mat jeden kontakt ako keby riadiaceho dostojnika, inak by v tej dobe bez telefonov a vysielacky (tu nemal) ani nevedel, co ma robit. Riadiaci dostojnik bol obvykle niekto, kto robil v zahranicnom obchode (tak sa to robilo vzdy v minulosti). No a Blaha nemal sancu pomoct niekomu dostat sa za hranice (sam zavisel na Hacklovi), takze prechody cez hranicu zariadoval pravdepodobne Hackl (tak to z deja serialu vyplyva).
Agenti sa nepoznaju, pokial sa nepotrebuju. To je pravidlo kazdej tajnej sluzby. Ak vsak uzko spolupracuju - tak ano. A Hackl, Blaha a Hejtmanek de facto spolupracovali na tom istom projekte. Museli sa poznat.
Jak píše kolega Adamovic.Lodník Berka znal pouze Bínu,Bína znal pouze MUDr.Hejtmánka.Bláha i Hejtmánek museli znát Hackla.A nejdéle,se podle mě,museli znát Bláha a MUDr.Hejtmánek.Ti dva se nejspíše znali už před válkou.
Odpovědět