Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Příští neděli, tedy 14.06. v 20:00 se ČT1 vytasí s reprízou Operace Silver A. O tomto podle mého názoru velmi povedeném dvoudílném televizním filmu jsme se na starém fóru dokázali posekat, protože někteří z nás se to snažili mermomocí srovnávat s filmem "Atentát", s kterým to má společné jen dobu a rámcovou historickou událost, ale určitě ne formu, obsah ani záměr. Režisér Jirka Strach se tady zaměřil na pozadí výsadku a atentátu, osobní příběhy lidí, kteří pomáhali a ukázal, že i vojáci jsou jenom lidi i se svými slabostmi. Skvěle obsazené a zahrané... Doporučuji. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

A aby toho nebylo málo, tak už minulý týden ČT1 reprízovala 1. díl televizní verze skvělého filmu Jiřího Svobody Sametoví vrazi, natočeného na motivy skutečného případu tzv. orlických vražd (Karel Kopáč, Ludvík Černý). Uznávám, že jdu trochu s křížkem po funuse, ale tuto středu večer jde závěrečný díl, takže znalci filmové verze si mouhou dosledovat vystřižené scény, které se do kin a na DVD nevešly. Filmová verze má větší spád, ale z té televizní toho pochopíte mnohem víc. Taktéž rozhodně doporučuji. ;) :D Výborné herecké výkony: M.Dlouhý, J.Dolanský, J.Vondráček, L.Benešová atd.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Eman Zahradník »

Vzkazík pro kolegu- malého Míru.... :) ,sice je to drobet ode mne mimo,ale strašně mě pobavilo,jak píšeš že jdeš s křížkem, či Křížkem po funuse.... :lol: .Jistě víš,jak se jmenovala film.role(jméno)J.Dolanského..... :) To jsi určitě napsal schválně.... :D
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:...strašně mě pobavilo,jak píšeš že jdeš s křížkem, či Křížkem po funuse...
Přiznám se, že když jsem to psal, také mě to napadlo a přemýšlel jsem, jestli nemám napsat velké "K". Ale pak jsem si řekl, nechám to na ostatních, schválně, kdo se chytne. Postava ve filmu se jmenuje Ludvík Křížek, ve skutečnosti Ludvík Černý, který je ve výkonu doživotního trestu. Jestli se ve skutečnosti opravdu choval tak, jak ho Dolanský hraje ve filmu, jakože prý opravdu ano, tak to je skutečný arcimagor. Tímto děkuji za spolupráci... ;) :lol:
Jinak když už jsme se o tomto případu takhle rozepsali, tak si vzpomínám na případ dopadení Jiřího Kajínka po jeho slavném útěku. Prý mu také pomáhala na útěku manželka Ludvíka Černého, nebo ho snad i nějaký čas ukrývala. Nerad bych tu kázal bludy a znaci mě jistě opraví, ale mám za to, že byt, kde byl dopaden byl ve stejném domě, kde žije Černá. A když se "urňáci" spouštěli do bytu na lanech ze střechy, tak se snad prý právě tato osoba snažila jim lano přeříznout... :roll: ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Anglie »

Minimíra si to pamatuje dobře, dokonce ho paní Černá ukrývala. Jinak dle čsfd bude mít letos film o něj premiéru a stejně jako v Sametových vrazích v něm hraje Michal Dlouhý.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Tak se nám předevčírem příběh sametových vrahů uzavřel a TV verze je oproti kino/DVD verzi opravdu lepší. Je obsáhlejší, tématicky (nikoliv divácky :D ) vyčerpávající, není to na úkor dějového spádu, děj má opravdu odpich, prostě skvělé. Kdo neviděl premiéru před lety, ani toto opakování, tak o hodně přišel. Jediné, co by se tomu snad ještě dalo vytknout, ale to je opravdu spíš téma pro hnidopichy, je skutečnost (a Jiří Svoboda to i při prvním uvedení hned přiznal), že v zájmu úspory nákladů se vůbec nesnažili o dobovou autenticitu. Hrdinové sice jezdí třeba Škodou Favorit nebo 105/120, ale do toho tam jezdí auta nového tisíciletí a také oblečení neodpovídá rozpuku kapitalismu v Československu, tedy doba pastelových sak, bílých ponožek a pestrých kravat :lol: .
Rozhodně jeden z nejlepších porevolučních filmových a televizních počinů. Už se těším na Kajínka, ikdyž ten bude z jiné dílny... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Willy Kleiber »

malej Míra píše:...v zájmu úspory nákladů se vůbec nesnažili o dobovou autenticitu. ...
Nepřipomíná vám to nápadně něco??? :D výskyt vozidel a předmětů z budoucnosti...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Willy Kleiber píše:...Nepřipomíná vám to nápadně něco??? :D výskyt vozidel a předmětů z budoucnosti...
No tak v tomhle směru to měli tvůrci "Sametových vrahů" o dost složitější, protože vozový park v tomhle státě prošel za 10-15 let zásadní obměnou, ale navíc jak jsem psal - Jiří Svoboda se podle svých slov o žádné "retro" ani nesnažil. Oproti tomu v 30PMZ se zjevně o dobové reálie snažili, navíc peníze určitě nebyl problém, ale spousta věcí jim prostě utekla. Ale vzhledem k tomu, že to není ani středověká sága ani kovbojka z divokého západu, tak si těch renonců všimnou až takoví ujetí cvoci, jako jsme my a až po někol?kerém shlédnutí. Navíc v době vzniku serálu nikdo netušil, že bude nějaké DVD a LCD televize, kde si může každý obraz zastavit a krokovat... :roll: ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bína »

Tak nám po Malém pitavalu a Sanitce nabízí TV JOJ+ další pěkný seriál a to od 10.7.09 Synové a dcery Jakuba skláře. Každý pátek 20 h.a opakování v sobotu dopoledne. :) .
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

ČT1 reprízuje každou středu po poledni Bambinot. Přiznám se, že se mi už po několikáté nedaří se do toho zakoukat... :? :(
Docela mě to překvapuje, osvědčení autoři i hvězdná sestava herců a..... vono nic. :oops:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od prof. Braun »

malej Míra píše:ČT1 reprízuje každou středu po poledni Bambinot. Přiznám se, že se mi už po několikáté nedaří se do toho zakoukat...
Tak to jsme na tom úplně stejně! Na tomhle seriálu je nejpovedenější akorát název.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Olga Halámková
strážmistr
Příspěvky: 70
Registrován: úte 02. čer 2009 16:12:55
Bydliště: Discoclub VŠCHT

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Olga Halámková »

A já se přidávám - z prvního dílu jsem viděla asi 20 minut,z druhého už jen 10 a třetí jsem se tudíž ani nenamáhala nahrávat :? Ale teď z trochu jiného soudku - od neděle ČT reprízuje seriál Eliška a její rod a na paní Scheinpflugovou se opravdu těším. :)
Tady, tady si odpočine... dejchá... Prospí se a probere se z toho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Na poslední akci v Kadani vzpomínal kolega Huba Buba na pohádku O chytrém Honzovi ze svého dětství. ČT1 nás vyslyšela včera ráno byla po letech repríza. Pokud jste to prošvihli, doporučuji ještě jednu zítřejší reprízu. Určitě si nesmíte nechat ujít závody Honzy s drakem Kvadrátem ve Formuli 1 komentovanou tehdejšími komentátory Robertem Bakalářem a Štěpánem Škorpilem. Prostě jedna z nejujetějších pohádek, jaké znám... :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Dobesch »

Tak Chytrej Honza to je fakt mazec --- silne mi to pripominalo pocatky samostatne tvorby Ivana Mladka -- takyvy jakoby dadisticky ..proste totalne ujety a divim se ze v tech letech se to vubec natocilo, protoze se z duvodu setreni materialu netocily jiny veci. Kazdopadne se to musi videt ..vypravet to asi nelze. No a konecne vim odkud se vzala Sverakovo(Synkovo)- Uhliři pisnicka Skalo, Skalo Skalo :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Willy Kleiber »

Dobesch píše:.....proste totalne ujety a divim se ze v tech letech se to vubec natocilo, ...
Tak tuhle pohádku jsem náhodou viděl o víkendu taky, a je to přesně parketa Petra Nárožného. On vždycky nejlíp zahraje tyhle ujeté role...bohužel si podle mého názoru trochu kazí svoje renomé účinkováním v Sörensenově nováckém seriálu o jakési pojišťovně smrti či co :lol:
Ty vážné role mu prostě nevěřím.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Odpovědět