22. díl - Tatranské pastorale

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 278
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Antonín Drábek »

Akorat skoda, ze tam zrovna nebyl nikdo od filmaru, Hrdlicka asi zrovna skrtil pod lanovkou ;-)
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Honza Zeman »

Paráda, měl jste koukám krásné počasí. Nám tenkrát (2010) počasí nepřálo a tři dny přeháňky, mlha. Alespoň jsme na Skalnatém Plese nemuseli blbnou s pikslama bílýho, ale mlha byla přírodní :-DD
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Bláha »

Já jsem byl hotový z toho smetiště před chatou,jak tam Karel Dellapina šel vysypat bordel.V Tatrách,a před chatou.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Lipinski »

Bláha píše: pon 01. srp 2022 9:00:45 Já jsem byl hotový z toho smetiště před chatou,jak tam Karel Dellapina šel vysypat bordel.V Tatrách,a před chatou.
To souhlasím. Smetiště před takovouhle chatou (nebo i někde poblíž) by turisty trochu odrazovalo.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Alvi »

Bláha píše: pon 01. srp 2022 9:00:45 Já jsem byl hotový z toho smetiště před chatou,jak tam Karel Dellapina šel vysypat bordel.V Tatrách,a před chatou.
Velmi dobrá poznámka, rozebírá se tady smetiště z mnoho úhlů pohledu a zapomnělo se na to, kde to smetiště a zda je to vlastně v pořádku to, kde je :-)
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Alvi »

Lipinski píše: čtv 03. lis 2022 19:57:27
Bláha píše: pon 01. srp 2022 9:00:45 Já jsem byl hotový z toho smetiště před chatou,jak tam Karel Dellapina šel vysypat bordel.V Tatrách,a před chatou.
To souhlasím. Smetiště před takovouhle chatou (nebo i někde poblíž) by turisty trochu odrazovalo.
Přesně tak, na druhou stranu asi každé ubytovací zařízení má své kostlivce většinou za budovou :-)
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Adamovic »

Alvi píše: pát 04. lis 2022 9:07:54
Lipinski píše: čtv 03. lis 2022 19:57:27
Bláha píše: pon 01. srp 2022 9:00:45 Já jsem byl hotový z toho smetiště před chatou,jak tam Karel Dellapina šel vysypat bordel.V Tatrách,a před chatou.
To souhlasím. Smetiště před takovouhle chatou (nebo i někde poblíž) by turisty trochu odrazovalo.
Přesně tak, na druhou stranu asi každé ubytovací zařízení má své kostlivce většinou za budovou :-)
To smetisko tam bolo vytvorene ucelovo, hoci neviem aky presny vyznam malo. Nikdy tam totiz nebolo. Prvy raz som bol na Bilikovej chate (Suhaj) v roku 1974 a celkom urcite tam ziadne nebolo - ani pred chatou ani za nou. Ta chatou to ani neslo, lebo je tam strmy zraz a vsetky smeti by po case padali dole. Z chaty odvazali smeti v plechovych kontajneroch.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
daemon0233
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19. úno 2016 20:47:56

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od daemon0233 »

Honza Zeman píše: pát 06. pro 2019 11:15:21 Tak konečně jeden z miliónu příspěvků ve skupině 30 případů na Facebooku mě zaujal. Jedná se o dobové fotografie vyhořelé koliby, kde se po hádce sejde režisér s Honzou Zemanem. Zajímavé informace o vyhořelé kolibě již tenkrát uvedl pan Černý a máme je stále na webu v sekci Místa natáčení, nicméně srovnávací fotky chyběly. A dnes se tyto fotky objevily právě v té skupině na FB. Tak si je z dovolením vypůjčím i sem na fórum, abyste je mohli všichni vidět (y) .
koliba.jpg koliba 2.jpg13576750.jpg
Priatelia, tá koliba bola skutočná, bola riadne v prevádzke. Známa bola tým, že počas pobytu v nej sem-tam čašníci strieľali z poplašných pištolí.
Malo to byť akože to tam prepadli zbojníci. Fungovala tam presne tá istá cigánska ( alebo čert vie či nie teraz už rómska ) ľudová hudba, presne tie isté kožušiny na laviciach. Keď si tam vo filme režisér maže chlieb, to tam boli na stoloch hrnčeky s masťou, ktoré si mohli návštevníci voľne mazať, než im doniesli hlavný chod. Dokonca tam vystupuje jeden čašník, ktorý ma obsluhoval, keď som tam bol večerať. Či funguje aj dnes, neviem.

Volala sa Zbojnícka koliba a bola v Tatranskej Lomnici za Grandhotelom Praha keď ste šli smerom k lanovkám do Lomnického sedla po ľavej strane.
Takto vyzerá dnes: https://restauracie.sme.sk/restauracia/ ... mnica_2895

Keď pôjdete po tej ceste na obrázku hore a doprava, prídete ku Grandhotelu Praha
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 22. díl - Tatranské pastorale

Příspěvek od Honza Zeman »

Samozřejmě, že byla skutečná, to určitě víme a máme o ní článek na webu v sekci Místa natáčení:

Zbojnická koliba
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět