16.diel - Dáma s erbem

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
HonzaV
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. lis 2023 17:41:42

Neználek ve Slunečním městě

Příspěvek od HonzaV »

Rok 1959. Když se Zeman při odjezdu do Brna v 29. minutě loučí s dcerou, ta drží v ruce knihu Neználek ve Slunečníim městě, ktera ovšem v tomto vydání s ilustracemi Jaromíra Zápala vyšla v SNDK až v roce 1961.
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Bláha »

Proč ten Rudla,když už vykradl nejeden zámek,a byl vlastně také umělec ,pěkně s citem nevyříznul obraz kolem rámu,zabodl tam žabku jak nějaký maniak,daleko od kraje.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Lipinski »

Bláha píše: pát 24. lis 2023 19:56:57Proč ten Rudla,když už vykradl nejeden zámek,a byl vlastně také umělec ,pěkně s citem nevyříznul obraz kolem rámu,zabodl tam žabku jak nějaký maniak,daleko od kraje.
To mi taky moc nesedí, měl teoreticky i dost času na to, aby vyndal celý plátno z rámu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Drábek »

Pro mě je větší záhada,jak se Tony Rosenbaum a spol.dozvěděli,že se Rudla Syřiště chystá na sólo akci tj. vyloupení zámeku v Litoňovicích.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Lipinski »

Drábek píše: ned 26. lis 2023 12:20:11 Pro mě je větší záhada,jak se Tony Rosenbaum a spol.dozvěděli,že se Rudla Syřiště chystá na sólo akci tj. vyloupení zámeku v Litoňovicích.
No to podle mě padlo v tý hospodě, když už něco vypili a hádali se, ne? Můžu se plíst, ale takhle nějak jsem to pochopil z toho, co říkala Soňa u výslechu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Drábek »

Lipinski píše: ned 26. lis 2023 15:43:55
Drábek píše: ned 26. lis 2023 12:20:11 Pro mě je větší záhada,jak se Tony Rosenbaum a spol.dozvěděli,že se Rudla Syřiště chystá na sólo akci tj. vyloupení zámku v Litoňovicích.
No to podle mě padlo v tý hospodě, když už něco vypili a hádali se, ne? Můžu se plíst, ale takhle nějak jsem to pochopil z toho, co říkala Soňa u výslechu.
Já to pochopil tak,že Rudla jenom kreslil podrobné plánky hradů a zámků,které pak trio Catiny pomocí těchto plánků vykrádalo.A Rudla Syřiště
se samotného vykrádání nezúčastňoval. Ale pak se všechno změnilo,když Rudla Syřiště odhalil souvislosti obrazu s rodem Laubringenů a Aničkou
Horákovou a rozhodnul se pro sólovou akci.A následně,jak říká Honza Zeman,pomocí obrazu vydírat Tonyho Rosenbauma a spol.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Lipinski »

Drábek píše: ned 26. lis 2023 17:39:37
Lipinski píše: ned 26. lis 2023 15:43:55
Drábek píše: ned 26. lis 2023 12:20:11 Pro mě je větší záhada,jak se Tony Rosenbaum a spol.dozvěděli,že se Rudla Syřiště chystá na sólo akci tj. vyloupení zámku v Litoňovicích.
No to podle mě padlo v tý hospodě, když už něco vypili a hádali se, ne? Můžu se plíst, ale takhle nějak jsem to pochopil z toho, co říkala Soňa u výslechu.
Já to pochopil tak,že Rudla jenom kreslil podrobné plánky hradů a zámků,které pak trio Catiny pomocí těchto plánků vykrádalo.A Rudla Syřiště
se samotného vykrádání nezúčastňoval. Ale pak se všechno změnilo,když Rudla Syřiště odhalil souvislosti obrazu s rodem Laubringenů a Aničkou
Horákovou a rozhodnul se pro sólovou akci.A následně,jak říká Honza Zeman,pomocí obrazu vydírat Tonyho Rosenbauma a spol.
Jo, ale podle mě to Rudla všechno ve vzteku a asi opilosti vyzvonil za tepla Tonymu a Aničce, no a oni už zařídili, aby to teda Rudla nepřežil.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Lipinski »

Další kus do sbírky filmařská latina, snad mi to potvrdíte.

Zeman (Souček) a von Lubringen (Horáková) mají během večera s vystoupením Tria Catini stůl úplně u zdi, některý ze záběrů jsou právě ode zdi, dokonce je stůl i o kousek dál, protože je vidět, jak na něm visí cíp ubrusu, šlo by to natočit určitě líp - pohled šikmo shora nebo něco podobnýho.

P.S. Já na ty pohádky a Pelíšky atd. prostě moc nejsem, radši poslouchám rozhlas, kde jde mimochodem skutečně "vánoční" četba o markýzi de Sade, nebo se dívám na náš seriál.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: 16.diel - Dáma s erbem

Příspěvek od Bláha »

Fosgen píše: sob 25. pro 2010 17:50:18 A napadla ma este jedna vec. Ten kto prerezaval lano, tak podla dlzky kde ho usmikli, sa musel rezac dost dobre nahnut cez okno. Nejde o to, ze vyklanat z okna sa nema, ale ovela pohodlnejsie predsa bolo, urezat ho hore v miestnosti.
A další věc je že jak se tolik nahnul z okna tak riskoval že ho Rudla uvidí,a asi i viděl ,a Rudla ten pád mohl přežít a usvědčit ho,proto jak píšete by bylo přeřezání lana lepší v místnosti ze dvou důvodů.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Odpovědět