Král Šumavy a jemu podobné filmy

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Antonín Drábek »

Asi by se to dalo dohledat, coz ja urcite delat nebudu. Ale Augusta, rekl bych, je jeden z nejobsazovanejsich hercu. Ten chlap vyskoci snad vsude :)
Mam Na konci sveta celkem rad, urcite i proto, ze jsem tam z tech koncin. Vsechno to tam mam prochozeny, prolyzovany i projezdeny na kole. Prebuz je pekny misto a bez nadsazky na konci sveta.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Bláha »

Antonín Drábek píše: sob 13. úno 2021 21:00:33 Na konci sveta. Nechci pro ten film zakladat nove vlakno, ale napisu prispevek sem, protoze tady ten film byl drive zmineny.
Jedna zajimava nebo usmevna vec. Hodni sanitaci z 8. dilu Strach, Richter (Milos Vavra) a Turek (Jiri Zahajsky), jsou ve filmu Na konci sveta za padouchy, a naopak Risa ze Strachu (Oldrich Vizner) je na strane filmoveho dobra. Samopalem na ty dva miri, zatimco ve Strachu to bylo presne opacne.
Ja snad bych si dovolil uvazovat, ze to nebyla uplne nahoda, ze to bylo neco jako filmovy revans. Coz samozrejme muze byt naprosta blbost. Trochu k pousmani to ale je.
Rozhodne je k zasmani scenka, kdy se vojaci ptaji svobodnika Marysky, v civilu rectinare, jak se recky rekne hovno. Tak nejblize by tomu bylo... pragma faulon.
Vsichni se smeji, na pokoj prijde strazmistr Danek (Karel Augusta) a vojin Puchmeltr (Petr Svojtka) si pred nim naoko postezuje, ze z drive domluvene zabavy v hostinci asi bude pragma faulon.
Coze?!
Nerikejte, ze nevite, co to je...
Co bych nevedel... :DD
Píšete že ve Strachu to bylo opačně.Zahajský s Vávrou mířili na Ríšu?
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Antonín Drábek »

Nemirili, to jsem nepsal nepresne. Ale ten princip sedi. Ve Strachu dva dobraci a padouch, v Na konci sveta si to vymenili. Jeden dobrak a dva padouchove.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Lipinski »

Teď někdy na podzim by měla mít premiéru televizní minisérie Král Šumavy v režii Davida Ondříčka. Příběh vychází z knihy o Josefu Hasilovi Návrat Krále Šumavy, tak uvidíme, jaký to bude.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Antonín Drábek »

Jestli tam v uvodu nezazni "to by slo...", tak to u mne nepochodi :stop:
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Bláha »

To asi bude poplatné době.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Lipinski »

Bláha píše: čtv 27. říj 2022 21:27:50 To asi bude poplatné době.
Knížka je výborná, jestli se to bude držet předlohy, může to dopadnout dobře.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Lipinski »

Už jste někdo viděl novýho Krále Šumavy? Mně se to docela líbilo, na dnešní poměry slušná minisérie s otevřeným koncem, takže doufám, že budou i další díly.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Honza Zeman »

Viděl jsem a víceméně spokojenost. Velká spokojenost s obsazením herců - Oskar Hess a Jan Nedbal jako Hasilové, to byla dobrá volba. A tato dvojice hraje i bratry Mašíny v chystaném filmu Bratři, na ten se těším. Další mladíci z řady příslušníků SNB taky dobrá volba, tady se zdá, že vyrůstá dobrá herecká generace. Jinak bych uvítal delší stopáž a konec tedy useknutý. Ale třeba bude další série.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Koštýř »

Honza Zeman píše: ned 01. led 2023 22:14:20 Oskar Hess a Jan Nedbal jako Hasilové, to byla dobrá volba
Celá minisérie je "velký špatný". Bohužel. Oskar Hess neumí chodit. Šmatle. Asi i v civilu, natož jako esenbák. Navíc se chová jako naprostý debil. V prvním dílu ještě jako správný chlap "Já nic nechci, žádné výhody, žádné peníze", přijme tabatěrku, doutník... ještě se ošívá, je mu to skoro trapné. Pak jej věnuje veliteli. V druhém díle už peníze vezme, dokonce tolik, že si pořídí fungl novou motorku... A aby toho nebylo málo, jede se s ní pochlubit na rotu :? No jako sorry... Kdo si v té době mohl prohánět zadek na nové motorce? Na Šumavě k tomu?

Dále... při schůzce s agentkou CIC v poho slíbí, že bude za týden v daný čas na smluveném místě. To byl u Pohraniční stráže, respektive u SNB na vedlejší pracovní činnost? :DD Asi. Celé tři díly si vlastně chodí kde chce a kdy chce.
Co bilo do očí, druhý díl... jak jde do opuštěného statku. Špagina drží za zásobník 3:) dále nemá prst na spoušti, ale dle současných pravidel mimo, ukazováček nad... a ještě jej má "sklopený" dolů, jako dnešní zásahové jednotky... Co se někde řešilo, tak maskáče. Jako OK, asi jde o napodobeninu původních "buršlaků" které se u nás šili z kořistních italských maskáčových látek, vzor Telo Mimetico.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Honza Zeman »

Nesmíte na to pane kolego koukat jako na dokument. To bychom při sledování majora Zemana museli často tlouci hlavou o stůl ;-)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět