Rubínové kříže

Třicet dílů detailně rozebraných
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Bláha »

Mě po dnešním shlédnutí RK vrtá hlavou,proč je dr.Veselý u sledovačky při vyloupení kasy v pivovaru.A ještě jako řidič. On. Doktor.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Fosgen »

Neviem ci to tu, alebo na starom fore nebolo preberane.
Kamos bol u pyrotechnikov u policie a tiez soferovaal sluzobne auto ked bolo treba.
Akcia bola vysoko rizikova, lekarsky dohlad bol vyslovene nevyhnutny. Koniec koncov pri zaverecnej klapke je to vidiet.
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Drábek »

Moc nerozumím jedné věci.Jan Zeman/Richard Lipinski byl "jedenáctka", Willy Kleiber byl "šestka"tedy dost velký rozdíl.A dalo by se říct,že Zeman-Lipinsky poslouchal Willyho na slovo a beze slova souhlasil s rozdělením vykradené pokladny.Tj.cca 300.000Kč Mauer,Lipinski 130.000Kč a Kleiber zbytek vejvaru tj.
1 170.000Kč.
Naposledy upravil(a) Drábek dne čtv 17. zář 2020 10:39:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Eman Wimmer
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 16. bře 2017 12:17:52
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Eman Wimmer »

Drábek píše: stř 16. zář 2020 18:57:15 Moc nerozumím jedné věci.Jan Zeman/Richard Lipinski byl "jedenáctka", Willy Kleiber byl "šeska"tedy dost velký rozdíl.A dalo by se říct,že Zeman-Lipinsky poslouchal Willyho na slovo a beze slova souhlasil s rozdělením vykradené pokladny.Tj.cca 300.000Kč Mauer,Lipinski 130.000Kč a Kleiber zbytek vejvaru tj.
1 170.000Kč.
tak Honza moc nevěděl, která bije, tak byl zákonitě tak trošku pasivní ;-)
No jsme v tom, markýzo z Nuslí! Konec iluzí…
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Drábek »

Tak to je pravda,že Honza nemohl vědět nic o minulých akcích,které spolu provedli Lipinski a Willy Kleiber.Ale i tak,byl podle mě,až moc pasivní a už to muselo být Willymu podezřelý. Asi by lépe udělal,kdyby stejně důrazně jako to vysvětlil Mauerovi,kdo je tady "jedenáctka"to vysvětlil i "šestce"Willymu.
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Drábek »

Eman Wimmer píše: stř 16. zář 2020 23:41:19
Drábek píše: stř 16. zář 2020 18:57:15 Moc nerozumím jedné věci.Jan Zeman/Richard Lipinski byl "jedenáctka", Willy Kleiber byl "šeska"tedy dost velký rozdíl.A dalo by se říct,že Zeman-Lipinsky poslouchal Willyho na slovo a beze slova souhlasil s rozdělením vykradené pokladny.Tj.cca 300.000Kč Mauer,Lipinski 130.000Kč a Kleiber zbytek vejvaru tj.
1 170.000Kč.
tak Honza moc nevěděl, která bije, tak byl zákonitě tak trošku pasivní ;-)
Tak to je pravda,že Honza nemohl vědět nic o minulých akcích,které spolu provedli Lipinski a Willy Kleiber.Ale i tak,byl podle mě,až moc pasivní a už to muselo být Willymu podezřelý. Asi by lépe udělal,kdyby stejně důrazně jako to vysvětlil Mauerovi,kdo je tady "jedenáctka"to vysvětlil i "šestce"Willymu.
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Drábek »

I když je Hradec u sboru o cca.dva roky méně než Zeman,a na akci Rubínové kříže,měl na rozdíl od Zemana jen nepatrný podíl,přechází po úspěšně zakončené akci rovnou do Prahy?
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od porláďa »

Drábek píše: stř 16. zář 2020 18:57:15 Moc nerozumím jedné věci.Jan Zeman/Richard Lipinski byl "jedenáctka", Willy Kleiber byl "šestka"tedy dost velký rozdíl.A dalo by se říct,že Zeman-Lipinsky poslouchal Willyho na slovo a beze slova souhlasil s rozdělením vykradené pokladny.Tj.cca 300.000Kč Mauer,Lipinski 130.000Kč a Kleiber zbytek vejvaru tj.
1 170.000Kč.
No, však mu také Zeman, když Kleiber říká co a jak se rozdělí říká, "Ty jsi tady šéf". Mě zase v této věci vrtá jiná věc. Lipinski byl jedenáctka a jak ukázal kříž, tak už byl plně obsazen rubíny, byl teda nejvyšší ze štábu, ale to byl Bandera, ne? Nebo byl nejvyšší z nižších a vyšší členové měli větší kříže?
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Drábek »

porláďa píše: sob 13. bře 2021 14:07:06
Drábek píše: stř 16. zář 2020 18:57:15 Moc nerozumím jedné věci.Jan Zeman/Richard Lipinski byl "jedenáctka", Willy Kleiber byl "šestka"tedy dost velký rozdíl.A dalo by se říct,že Zeman-Lipinsky poslouchal Willyho na slovo a beze slova souhlasil s rozdělením vykradené pokladny.Tj.cca 300.000Kč Mauer,Lipinski 130.000Kč a Kleiber zbytek vejvaru tj.
1 170.000Kč.
No, však mu také Zeman, když Kleiber říká co a jak se rozdělí říká, "Ty jsi tady šéf". Mě zase v této věci vrtá jiná věc. Lipinski byl jedenáctka a jak ukázal kříž, tak už byl plně obsazen rubíny, byl teda nejvyšší ze štábu, ale to byl Bandera, ne? Nebo byl nejvyšší z nižších a vyšší členové měli větší kříže?
Větší kříže asi ne.Ale mohlo to být tak,že všichni byli samosebou podřízeni Banderovi a počet rubínu na kříži,byl něco jako hodnost u bezpečnosti,nebo v armádě.A 11rubínů,co měl Zeman-Lipinski bylo to,co mohl jako obyčejný člen maximálně dosáhnout.A taky lze předpokládat,že 11rubínů mělo jen pár lidí.
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od porláďa »

Drábek píše: sob 13. bře 2021 19:25:33
porláďa píše: sob 13. bře 2021 14:07:06
Drábek píše: stř 16. zář 2020 18:57:15 Moc nerozumím jedné věci.Jan Zeman/Richard Lipinski byl "jedenáctka", Willy Kleiber byl "šestka"tedy dost velký rozdíl.A dalo by se říct,že Zeman-Lipinsky poslouchal Willyho na slovo a beze slova souhlasil s rozdělením vykradené pokladny.Tj.cca 300.000Kč Mauer,Lipinski 130.000Kč a Kleiber zbytek vejvaru tj.
1 170.000Kč.
No, však mu také Zeman, když Kleiber říká co a jak se rozdělí říká, "Ty jsi tady šéf". Mě zase v této věci vrtá jiná věc. Lipinski byl jedenáctka a jak ukázal kříž, tak už byl plně obsazen rubíny, byl teda nejvyšší ze štábu, ale to byl Bandera, ne? Nebo byl nejvyšší z nižších a vyšší členové měli větší kříže?
Větší kříže asi ne.Ale mohlo to být tak,že všichni byli samosebou podřízeni Banderovi a počet rubínu na kříži,byl něco jako hodnost u bezpečnosti,nebo v armádě.A 11rubínů,co měl Zeman-Lipinski bylo to,co mohl jako obyčejný člen maximálně dosáhnout.A taky lze předpokládat,že 11rubínů mělo jen pár lidí.
Jj, jasně, také mě to mohlo napadnout že bylo víc jedenáctek, osmiček... a ne od každého jen jeden. Také by mě zajímalo jestli to někde je zmíněno, kolik členů měl Banderův štáb?
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od tajemník Šanda »

Skupina, která je v seriálu označovaná jako tzv. Banderův štáb, měla v době, kdy o ní vypráví RK, v čele tři muže: Stepana Banderu, Jaroslava Stecka a Romana Šuchevyče. Jednalo se spíše o hlavní představitele politického hnutí OUN, tj. Organizaci ukrajinských nacionalistů. Dalších, možná až 100 000 bojovníků, mělo přímo na Ukrajině své velitele.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Bláha »

Dnes mě padla do oka při sledování Rubínových křížů věž kláštera,kde se měl Honza setkat s Mauerem.Nápadně mě připomíná věž z Černých baronů jak na ní chtěl Kefalín gulu sundať.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Podobnost čistě náhodná... Klášterní areál Skalka (Zeman) a Zelená Hora u Nepomuku (Černí baroni)....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od tajemník Šanda »

Velitel Hauktitz (zrádná svině) byl velmi dobře informován. Ke spolupráci mezi polskými a ukrajinskými nacionalisty, kterou měl Lipinski zajistit, skutečně došlo. Polské hnutí Wolność i Niezawisłość spolu s Ukrajinskou povstaleckou armádou se na konci války a po ní zapojilo do několika operací, které měly snížit vliv komunistické strany v Polsku. Také se snažili aktivní činností směřovat k poškození, narušení a svržení komunistického režimu. Největší akcí povstalců byl útok na stanici polské obdoby Státní bezpečnosti v městě Hrubieszów. Není bez zajímavosti, že jedním z vojáků armády Polské republiky, která proti spojeným polsko-ukrajinským bojovníkům vedla výpady, byl poručík Wojciech Jaruzelski.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Drábek »

Hradec koncem jara,začátkem léta 1947 nastupuje k SNB. A už na podzim téhož roku,je zapojen do tak velkého případu Rubínové kříže.Zdá se mi to trochu nepravděpodobné,zapojení do takové akce pár měsíců od nástupu.
Odpovědět