Rubínové kříže

Třicet dílů detailně rozebraných
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Drábek »

Moc mi nejsou jasné dvě věci.Co za tak tajného,bylo v rozhovoru majora Šlára se Zemanem,že Vydra s Hradcem museli"vypadnout ze služebny.A ta druhá je,že Richard Lipinski se pouštěl do tak velké a důležité akce,úplně bez dokladů.
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Bláha »

Hospoda na Vídeňce v Brně.To mělo být na Vídeňské ulici?Existovala?Divné mě bylo jak dorazil Willy,tak nesl sebou ten kufřík ,vypadalo to jak ten s vercajkem.Proč by to tahal do hospody?
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Drábek »

Bláha píše: stř 23. úno 2022 22:28:35 Hospoda na Vídeňce v Brně.To mělo být na Vídeňské ulici?Existovala?Divné mě bylo jak dorazil Willy,tak nesl sebou ten kufřík ,vypadalo to jak ten s vercajkem.Proč by to tahal do hospody?
Na Vídeňce,si myslím,že byl prostě jenom název hospody.A s názvem ulice to nemělo nic společného.Další věc je,že Willi by hned v hospodě poznal,že Richard Lipinski není Richard Lipinski.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Bláha píše: stř 23. úno 2022 22:28:35 Hospoda na Vídeňce v Brně.To mělo být na Vídeňské ulici?Existovala?
Od roku 1919 byla v Brně katastrální území s názvem Staré Brno a Vídeňka... Při druhé katastrální reformě Brna z let 1966–69 bylo katastrální území Staré Brno a Vídeňka zrušeno a rozděleno mezi obnovené, avšak nově vymezené katastrální území Staré Brno a nová katastrální území Pisárky a Štýřice...
Hospoda na Vídeňce mohla klidně existovat a to buď pojmenovaná podle ulice Vídeňská (jako je v současnosti Café Vídeňka) a nebo jen podle čtvrti...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Adamovic »

''Banderovsky'' diel zo serialu 30PMZ je ideologicky velmi nezrozumitelne spracovany. Jednak vykresluje tzv. ''banderovcov'', ako nejaku organizovanu skupinu a este k tomu aj s akymsi nabozenskym poterom, ale hlavne nedava odpoved na otazku '' o co islo tzv.banderovcovm po vojne''.
Stepan Bandera bol obycajny zbojnik a jeho ''skupina'' boli dalsi zbojnici, ktori sa zivili lupezami. Nemali ziadne politicke ciele, lebo nemali ani vlastne ziadne politicke presvedcenie. Cela ich historia bola kompletne vyfabrikovana komunistickou propagandou (kto ju riadil a organizoval nech si kazdy domysli sam) za ucelom urobit zo snahy Ukrajincov o akusi samostatnost fasizmus. Dnes sa to cele stava nepohodlnym. Dnes je povinnost nadavat na Rusko (myslene geograficky) a naopak - do blba vychvalovat vsetko ''ukrajinske''.
Co chcem povedat je to, ze dnesny divak serialu (myslim niekoho, kto je narodeny v 90tych rokoch a neskor) nema sancu celej propagandistickej linii porozumiet a netusi, co autori chcu povedat.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Spikings »

Napadlo mě až teprve teď: pokud bych se držel seriálu, kde by vzali Banderovci tolik zlata a rubínů na rubínové kříže? Omlouvám se, pokud se ptám hloupě.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Lipinski »

Spikings píše: čtv 02. čer 2022 9:42:01Napadlo mě až teprve teď: pokud bych se držel seriálu, kde by vzali Banderovci tolik zlata a rubínů na rubínové kříže? Omlouvám se, pokud se ptám hloupě.
Pročítal jsem si teď jednu bakalářskou a jedni disertační práci na téma Banderovci.
Jejich oficiální znak je tenhle trojzubec:

Obrázek

V bakal. práci jsem nenašel nic, z disertační vyplývá, že je to jenom v tomhle dílu (v žádnejch jinejch knihách a filmech o Banderovcích tohle není).
Zřejmě šlo o to, aby byla do hry vtažená církev jako spoluviník. Je teda možný, že v rámci děje mají Lipinski a spol. zlato a rubíny právě od církve, ta měla majetek a mohla jim poskytnout materiál na výrobu poznávacích znamení.

Ale je to jenom moje vysvětlení, domněnka, pokud někdo najde relevantnější informace, rád ustoupím.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Alvi »

Pročítal jsem si teď jednu bakalářskou



S dovolením bych ještě doporučil si přečíst nějaké alternatívní zdroje mimo mainstreamových :-) Tam se dovíte co se vlastně děje a proč se to děje a co třeba znamená když někdo provolává "sláva ukraini" :sleep: :''-( :bingo:
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Adamovic »

Alvi píše: pát 03. čer 2022 7:43:20
Pročítal jsem si teď jednu bakalářskou



S dovolením bych ještě doporučil si přečíst nějaké alternatívní zdroje mimo mainstreamových :-) Tam se dovíte co se vlastně děje a proč se to děje a co třeba znamená když někdo provolává "sláva ukraini" :sleep: :''-( :bingo:
Vyborny napad a odporucam kazdemu najskor citat ''alernativne zdroje'' a tie tzv. ''mainstreamove'' radsej ignorovat. Teda - pokial ma clovek zaujem o pravdu.
Este raz - Stepan Bandera bol obycajny dedinsky zbojnik, ziadne politicke ambicie nemal, sotva o nejakej politike nieco vedel. Bol Rusnak (alebo Rusin) a nie Ukrajinec, ale nakolko rozdiely (v jazyku) su sice velke ale VSETCI Rusini ci Rusnaci rozpravaju aj ukrajinsky a dokonca aj rusky - novodoby mainstream vykreslil Banderu ako fasistickeho bojovnika za fasisticku Ukrajinu. Takto sa veselo falsuje historia uplne vo vsetkom a ludia to zeru aj s obalom, lebo je to uplne vsade (ucebnice, tzv. vedecke prace, seminarne prace atp.) Pokial nepisete v seminarkach ci rocnikovych pracach oficialne somariny tak vas vyhodia zo skoly, alebo obvinia z trestneho cinu schvalovania ... hocicoho. Takze alternativne zdroje - jednoznacne pan Alvi.
No a Bandera? Ziadne zlate krize s rubinami, normalny zbojnik - nieco ako partizani pocas tzv.SNP az na to, ze to bol popularny zbojnik, lebo kradol len relativne bohatym ludom, zatial co ''partizani'' brali vsetko.
Moje informacie pochadzaju zo zdrojov este nedavno zijucich ludi, osobne vypovede bez akejkolvek motivacie, dobove archivne informacie stale dostupne v dvoch slovenskych archivoch.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Adamovic píše: pát 03. čer 2022 9:53:23 Stepan Bandera bol obycajny dedinsky zbojnik, ziadne politicke ambicie nemal, sotva o nejakej politike nieco vedel.
Obávám se, že opět čelíme vaší snaze "zkreslit historii" jako v případě koncentračních táborů...
Bandera politické ambice měl... A velké... Dokonce tak velké, že se stal nepohodlný i Němcům a ti ho nechali zavřít do Saschenhausenu...
Ale popořádku...

V roce 1929 vstoupil od OUN a během pár let se vypracoval až do jejího vedení... Ještě před vypuknutím války měla na svědomí OUN několik útoků na polské obyvatele Ukrajiny za což byl v roce 1933 také zatčen... Dokonce byl o rok později odsouzen k trestu smrti za podíl na atentátu na polského ministra vnitra Bronisława Pierackého, který mu byl později zmírněn na doživotí... Během soudů se staly legendární jeho plamenné projevy obhajující právo na ozbrojený odpor proti Polsku...

V roce 1939 opustil věznici v Brestu... Dle některých pramenů uprchl, protože správa věznice přestala existovat, dle některých ho pustili sami... V roce zorganizoval vyhlášení samostatné Ukrajiny ve Lvově (premiérem se měl stát jeho přítel a spolustraník Jaroslav Stecko...) Projekt samostatné Ukrajiny se pochopitelně nelíbil Němcům a tak celé vedení OUN sbalili a odvezli do Berlína, a protože odmítali odvolat ukrajinskou nezávislost, tak bylo celé vedení pozavíráno do Sachsenhausenu

OUN se tím ale nerozpadla... Naopak začala ještě posilovat a v roce 1943 utvořila Ukrajinskou povstaleckou armádu (UPA)... Ta se podílela na mnoha a mnoha zvěrstev včetně Volyňského masakru... Likvidovali vše, co nebylo Ukrajinské... Poláky Rusy, Židy...

V roce 1944 původní vedení OUN Němci propustili, protože jim vedení slíbilo, že zařídí užší spolupráci UPA s Němci... Jenže přestože byly jednotky UPA lidově přezdívány "banderovci" po původním vůdci OUN, tak po svém propuštění mělo toto staré vedení už velmi malý vliv... Bandera, Stecko a další se tedy uchýlili do Německa, kde dočkali konce války... Po válce se snažili organizovat protisovětský odpor a tím se na scénu dostávají "banderovci" v podobě, ve které je zpodobňují v seriálu, ale třeba i ve filmu "Akce B" a podobně... Šlo o roztroušené skupinky UPA, která se snažila probít do americké okupační zóny k Banderovi a spol, který jim sliboval velkou a nezávislou Ukrajinu... Tyto skupinky navíc byly posíleny o zbytky rozpadlé divize SS Galicien a tím došlo k promíchání ukrajinských nacionalistů z UPA se sympatizanty nacismu z SS Galicien... A jejich cílem bylo se probít na západ...

V Polsku a na Slovensku postupovaly skutečně krutě a nesmlouvavě, včetně poprav vesničanů a vypalování vesnic... Na Slovensku byli zlikvidováni zlikvidováni československými složkami národní obrany a vnitra (skupina Ocel) a v Polsku o rok později je zlikvidovali během Akce Visla...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Současná Ukrajina se shlédla v jejich nesmlouvavém boji za nezávislost a jaksi vytěsnili zvěrstva s tím spjatá... Ale to už je diskuze na jindy a jinam...
Čech a Moravy se toto až tolik zase netýkalo i když skupina Chromenko se při snaze dostat do Rakouska dostala až na Moravu...

Nebyli to tedy žádní čistokrevní nacisti (jak to podávala propaganda)... Ale ani neškodní Jánošíkové, jak se to snaží podávat pan kolega Adamovič...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Adamovic »

Aaron Goldstein píše: pát 03. čer 2022 13:02:04
Adamovic píše: pát 03. čer 2022 9:53:23 Stepan Bandera bol obycajny dedinsky zbojnik, ziadne politicke ambicie nemal, sotva o nejakej politike nieco vedel.
Obávám se, že opět čelíme vaší snaze "zkreslit historii" jako v případě koncentračních táborů...

Nebyli to tedy žádní čistokrevní nacisti (jak to podávala propaganda)... Ale ani neškodní Jánošíkové, jak se to snaží podávat pan kolega Adamovič...
Pan kapitan, historiu celkom urcite neskreslujem ja, ale najskor niekto iny a podstatne vplyvnejsi.
Mate dobre prestudovanu Wikipediu, ktora je senzacnym projektom na ideologicke oblbovanie ludi. Obsahuje vela pravdivej faktografie, ale v momente, ako sa clovek dostane k niektorym temam je to cista propaganda, klamstva, alebo dodatocne upravovane informacie.
A tak je to aj s Banderom.
Ano - bol v koncentracnom tabore, lebo kradol - ja som ho prirovnal k partizanom z cias tzv. SNP, vy ste z toho spravili Janosika, o ktorom ja ani vy nic nevieme. O tych ''partizanoch'' toho vieme zase celkom vela, ale to zase vo Wikipedii zrejme nevedia, alebo skor nechcu vediet.
Bandera a politik? Ale to snad nie... OUN bola organizacia, ktora bola predovsetkym znama tym, ze nebola ziadnou organizaciou. Tak to uvadzaju aj nemecke aj sovietske zdroje. Boli to len oportunisticki zlocinci, ktori vyuzili aktualnu situaciu a Bandera tam nehral ziadnu velku ulohu. Opakujem - bol to obycajny zlodej, zbojnik - clovek, co vyuzil situaciu a kradol. Takych bolo vtedy vela a on bol len o trochu znamejsi, ako ostatni. Miestni obyvatelia v oblasti Podkarpatskej Rusi (Zakarpatskej oblasti) si ho velmi dobre pamataju (pamatnikov je uz teraz menej, ale v case vydania monografie Petra Volodosyna - ta obsahuje stovky vypovedi svedkov - ich bolo viac).
Wikipedia len vytvara obraz ukrajinskeho odboja proti bolsevikom a Poliakom (a pochopitelne aj proti zidom) a hra na stare sentimenty o spolupraci s Nemcami. Ukrajinci skutocne vitali Nemcov (obyvatelia), lebo predstavovali nepriatelov bolsevikov, Stalina a ... samozrejme aj zidov, ktori predstavovali medzi bolsevikmi rozhodujucu vacsinu vo vedeni. Ukrajinci (obycajni ludia) to takto chapali samotne ukrajinske nacionalisticke organizacie viac alebo menej ignorovali. A aj S.Banderu. Bol to clovek co mal extremne zle renome (zlodej a mozno aj vrah), takze ludia sa spoliehali skor na Nemcov, ako na domacich ''odbojarov''. A aj preto Banderu bez milosti poslali do KZ tabora a podobne aj mnohych inych. A on nebol nic a nikdy ani nicim inym nebol - len zlodejom. Tak zostal zafixovany ludom v pamati. Ze z neho spravili komunisti symbol spoluprace ukrajinskych nacionalistov s nacistami je ina vec. Je to podobne, ako ked sa vytvarala legenda o Fucikovi, Svermovi a inych a po rokoch opakovania sa stala pravdou.
Ja chapem, ze pre nas serial ma Bandera obrovsky vyznam - ludia si nepamataju nic a citaju.... wikipediu. Asi.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Adamovic píše: pát 03. čer 2022 14:17:26 vy ste z toho spravili Janosika, o ktorom ja ani vy nic nevieme.
Tady jsem narážel na váš výrok
Adamovic píše: pát 03. čer 2022 9:53:23 ze to bol popularny zbojnik, lebo kradol len relativne bohatym ludom
Jinak s vaším hodnocení Wikipedie plně souhlasím, protože tam může skutečně psát každý... Já se opíral o fakta a dokumenty prezentované VHÚ...
Svůj radikální nacionalistický postoj spojený s vyvražďováním polského, ruského a židovského obyvatelstva nevymyslela Wikipedie (pokud tedy nechcete tvrdit, že Volyňský masakr a jiné akce jsou pouze výmyslem Wikipedie)... Ostatně je to doloženo jasnými a nezpochybnitelnými prameny... Aktuální konflikt na Ukrajině do toho bohužel vnesl řadu různých teorií a tezí, protože tak jako v každém konfliktu jede propaganda na obou stranách na plný plyn... („První obětí každé války je pravda.“ - Aischylos)
O pravdivosti vašeho tvrzení, že německé ani sovětské zdroje neuvádějí OUN jako organizace lze s velkým úspěchem pochybovat...
Stejně jako lze s velkým úspěchem pochybovat o pravdivosti vašeho tvrzení, že Bandera byl KT za zlodějnu... (už jen proto, že byl veden jako "politický" vězeň...)

Ano jistě se neshodneme, ale považuji za nutné zmínit, že váš výklad je velmi zkreslený (IMHO záměrně), místy vyloženě nepravdivý... Což není ve vašem případě poprvé (a o to více mě to mrzí, protože mnohé vaše postřehy vázající se k seriálu jako takovému jsou zajímavé a pro mě hodnotné)...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Adamovic »

Aaron Goldstein píše: pát 03. čer 2022 14:48:46
Adamovic píše: pát 03. čer 2022 14:17:26 vy ste z toho spravili Janosika, o ktorom ja ani vy nic nevieme.
Tady jsem narážel na váš výrok
Adamovic píše: pát 03. čer 2022 9:53:23 ze to bol popularny zbojnik, lebo kradol len relativne bohatym ludom

Ano jistě se neshodneme, ale považuji za nutné zmínit, že váš výklad je velmi zkreslený (IMHO záměrně), místy vyloženě nepravdivý... Což není ve vašem případě poprvé (a o to více mě to mrzí, protože mnohé vaše postřehy vázající se k seriálu jako takovému jsou zajímavé a pro mě hodnotné)...
Budem k vam velmi uprimny pan Goldstein. Mozno to vo vas vyvola dalsie pochybnosti, ale v tejto faze mi uz nezostava nic ine.
Ja mam skutocne ''iny'' vyklad historie, ako maju mnohi ini ludia a poviem vam aj preco. Zivot ma naucil nad vecami rozmyslat, nebrat ich tak ako su mi podavane, ale rozmyslat nad nimi a hlavne neverit. Nehovorim teraz o neideologickych faktoch, ako su povedzme Ohmov zakon alebo mala a velka nasobilka - ide mi hlavne o vyklad historie, ktory bol a je predmetom neustalych falzifikacii. A tie falzifikacie su v rozsahu skaly od uplne primitivnych az po vysoko sofistikovane. Paradoxne mi k tomu pomohol clovek, ktory mi celkom urcite v tom pomahat nechcel a ktory bol jednym z drobnych kamienkov mozaiky falsovatelov historie. Volal sa (uz nezije) profesor Sykora. Vyucoval na Univerzite Komenskeho v Bratislave a bol (asi) teoretik pedagogiky. Ale to dolezite a podstatne je, ze bol ''priamym ucastnikom Slovenskeho narodneho povstania'' a to dost dolezitym, lebo bol vo velitelstve jedneho z ''partizanskych stabov''. Ja som profesora Sykoru zastihol uz v predposlednom roku jeho pedagogickej kariery a viac ako pedagogike sa venoval svojim spomienkam na SNP. A bolo to skutocne velmi zaujimave, lebo jeho spomienky sa len velmi malo podobali na oficialnu interpretaciu udalosti (vratane jeho vlastnych spomienok).
Takto som sa dozvedel (aj s priamymi odkazmi na konkretnych svedkov) o skutocnom profile tzv. partizanov, na skutocne a hlavne vyfabrikovane udalosti, ako boli napriklad vypalovania dedin, terorizmus a podobne. Dozvedel som sa aj (pre mnohych prekvapujucu) informaciu o tom, ze tzv. partizani vlastne s Nemcami vobec nebojovali - venovali sa len lupeziam, nasilnostiam a alkoholu - jedina ''bojova'' aktivita boli sabotaze. S Nemcami nebojovali. Profesor nam porozpraval aj o profile politickych komisarov, ktori viedli tzv. SNP aj o ich povode (z coho vyplynulo, ze na povstani toho vela slovenskeho nebolo).
Preco vam toto rozpravam?
Toto bol impulz k tomu, aby som sa o historiu zacal zaujimat a hladat pravdu, alebo nieco co by sa pravde priblizovalo. A tomu sa venujem pan Goldstein uz viac ako 36 rokov. Nie je to jednoduche, lebo citanie historickych prac vam k tomu velmi nepomoze a to mozete vediet hoci aj 5 jazykov. Vsetko je totiz akosi zvlastne rovnake, ako keby to pisal jeden clovek (co nie je daleko od pravdy). Preto som musel studovat archivne informacie a rozpravat so svedkami, alebo citat vypovede svedkov, ktore vznikli na dobrovolnej baze a neboli nicim motivovane. Velmi mi v tom pomohol aj sef katedry historie na FFUK v Bratislave, ktory sa studiu skutocnej historie venuje tak trochu bez vedomia svojich nadriadenych, ktori sice o tom tusia, ale aspon do roku 2019 ho nechali zit. Kedysi som tu dal aj odkaz na jednu historicku debatu, v ktorej vystupoval.
Takze najskor nie ''moja'' interpretacia historie. Skor by som povedal, ze moja nedovera ku zdrojom, ako je Wikipedia, VHU alebo aj 100+1 ZZ ci ine zdroje, ktore ja ani necitam.
Pre ludi, ktori nemaju pristup ku skutocnym zdrojom je dobrym voditkom zdravy rozum, ktoreho nikdy nie je dost. Propaganda (jej tvorcovia) pocitaju s jeho nedostatkom a s tym, ze ludia opakovanej lzi uveria. A dari sa im. Dnes viac, ako kedykolvek inokedy.
Aj toto moje presvedcenie ma viedlo a vedie ku sledovaniu nasho serialu, lebo na veci sa pozeram s nadhladom a vobec ma neurazaju kolosalne lzi a manipulacie - naopak - mam ich rad a tvoria casto sceny, ktore si prehravam stale dokola.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Nezlobte se pane kolego, ale dezinterpretovat takové skutečnosti, jako je existence koncentračních táborů, relativizace činnosti UPA a jejich podílu na zvěrstvech, jako byl Volyňský masakr a podobně můžu jen velmi těžko přisoudit nějaké nedůvěře ve Wikipedii, či 100+1... Navíc dávat tyto dva zdroje na roveň VHÚ už je naprosté chucpe...
Takže bohužel trvám na (tom vámi citovaném) závěru svého minulého postu...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Adamovic »

Aaron Goldstein píše: sob 04. čer 2022 16:28:52 Nezlobte se pane kolego, ale dezinterpretovat takové skutečnosti, jako je existence koncentračních táborů, relativizace činnosti UPA a jejich podílu na zvěrstvech, jako byl Volyňský masakr a podobně můžu jen velmi těžko přisoudit nějaké nedůvěře ve Wikipedii, či 100+1... Navíc dávat tyto dva zdroje na roveň VHÚ už je naprosté chucpe...
Takže bohužel trvám na (tom vámi citovaném) závěru svého minulého postu...
Priznam sa, ze som podobnu odpoved aj cakal. Dezinterpretujete vy a to uplne dokazatelne a pre vsetkych citatelov celkom evidentne. Ja som totiz EXISTENCIU koncentracnych taborov nikdy nepopieral, ale som tvrdil, ze sa jednalo o tabory pracovne - inymi slovami povedane - v tych taboroch vazni pracovali, co je nespochybnitelna pravda. Vy vsak uvadzate, ze popieram existenciu tychto zariadeni, co je velmi lahko dokazatelne klamstvo, alebo ako vy to nazyvate - dezinterpretacia.
O cinnosti UPA toho vy a ani ja neviete dost, dalo by sa povedat, ze takmer nic. Aj nemecke archivne informacie a aj pristupne sovietske uvadzaju, ze sa jednalo len o teroristicku skupinu bez organizacnej struktury, dokonca sa ani nevedelo, kto organizaciu riadil. Mozno vy mate ine informacie, ale v archivoch nie su.
O Volynskom masakri som nenapisal ani slovo, lebo o tom nic neviem. Necitam popularnu literaturu a spolieham sa jedine na archivne informacie a nikdy som sa na tuto udalost neinformoval, takze neviem. Takze sa k vasmu tvrdeniu nemozem vyjadrit a ani som tak nespravil.
Informacie zo 100+1 ZZ ste mi ako zdroj uvadzali vy, ja som si myslel ze to snad uz ani nevychadza.
Vidim, ze som vam moju celkom obsiahlu spravu pisal uplne zbytocne.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Odpovědět