Mědirytina

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Mědirytina

Příspěvek od Lipinski »

Fosgen píše: pon 25. dub 2022 22:48:44tak to ste posral pan kapitan
Tohle by sem patřit nemělo, já s kolegou souhlasim, že seriál Gottwald je blbej, a to i bez uvozovek. Tak kdyžtak v příslušným vlákně můžem probrat svoje názory, ale takhle asi ne, z toho se nic nedozvíme a neni to slušný. Zvlášť tohle fórum si zakládá na tom, že spolu nemusíme souhlasit v ničem, ale nenadáváme si.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Mědirytina

Příspěvek od Fosgen »

Nikto nenadaval, neprehanajte.
Po siestich rokoch na fore a po dotiahnuti na kapitana povedat ze serial je proste blby ...
pardon, ale co tu potom cely ten cas riesil?
to bola nejaka forma masochizmu?
ja nepozeram nejake farmy alebo talent sou - nemam potrebu sa o tom vyjadrovat
a zhadzovat tento format zabavy druhym.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mědirytina

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Fosgen píše: stř 27. dub 2022 0:13:05 Po siestich rokoch na fore a po dotiahnuti na kapitana povedat ze serial je proste blby ...
pardon, ale co tu potom cely ten cas riesil?
Řešil jsem tu 6 let seriál 30PMZ, kterému je fórum tematicky věnováno a který je geniální...
A nic to nemění na tom, že seriál Gottwald prostě blbý je (a vyjádřil jsem se k němu jenom proto, že na něj náhodou přišla řeč)....
Vím, že hodnocení na ČSFD není žádným směrodatným ukazovatelem, ale skutečnost, že Gottwald tam má 15% a je to (dle ČSFD) 123. nejhorší seriál ze všech seriálů na světě, ukazuje, že mé hodnocení není ojedinělé...
Fosgen píše: stř 27. dub 2022 0:13:05 zhadzovat tento format zabavy druhym.
Nepodsouvejte mi něco, co jsem netvrdil... Nikde jsem netvrdil, ani neznačil, že seriál, jako forma zábavy je špatný, či tuto formu jinak shazoval... Vyjádřil jsem se k jednomu konkrétnímu seriálu (a sice seriálu Gottwald)...
A nebudu jenom proto, aby se někdo necítil dotčený, tvrdit, že všechny seriály na světě jsou super, když to rozhodně není pravda...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Mědirytina

Příspěvek od Lipinski »

No Gottwald (r. E. Sokolovský, 1986) je strašně pitomej, to se snad ví, a to vůbec nejde o ideologii, prostě se na to skoro nedá dívat, navíc každej díl je strašně dlouhej, co si tak pamatuju, tim se to ještě umocňuje - narozdíl teda od 30PMZ, kterýmu taková stopáž svědčí.

Já nevim, proč to kolegu Fosgena tak rozčiluje. A televizní seriál jako "formát zábavy" tu nikdo neshazuje, hodně dalších seriálů se tu právě oceňuje.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mědirytina

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lipinski píše: stř 27. dub 2022 0:36:34 hodně dalších seriálů se tu právě oceňuje.
Já (dalo by se říct) miluju seriály a ty československé obzvláště...
Takže to generalizování, jak kritikou jednoho konkrétního seriálu shazuju seriál jako formu, se mě docela dotknulo...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Mědirytina

Příspěvek od Lipinski »

Aaron Goldstein píše: stř 27. dub 2022 0:43:36Takže to generalizování, jak kritikou jednoho konkrétního seriálu shazuju seriál jako formu, se mě docela dotknulo...
To si myslim...
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mědirytina

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Drábek píše: čtv 21. dub 2022 13:47:31 je případ Mědirytina,dopodrobna popsaný v jedné kapitole knihy Rudolfa Kalčíka Tady bezpečnost.Všichni hlavní aktéři,kteří se podíleli na falšování potravinových lístků,byli odsouzeni k trestu smrti.
Ze "zajímavostí" na ČSFD...
Príbeh bol inšpirovaný skutočným prípadom Jana Metličku. V päťdesiatych rokoch sa do obehu dostávali falošné potravinové lístky, škoda bola vyčíslená na 14 miliónov korún. Pracovník magistrátu Jan Matička používal na výrobu falzifikátov klasickú kníhtlač s pomocou medenej doštičky. Existovala sieť distribútorov do mäsiarstva a reštaurácií. Všetko sa prevalilo náhodou. V Bartolomejskej ulici naproti SNB bolo holičstvo. Tam si jeden policajt všimol, že holičovi ktosi ponúka na predaj potravinové lístky. Výpoveď tohto muža SNB doviedla až k Matičkovi a jeho dielni. Režim označil vinníkov za strojcov hospodárskej krízy. Matička a dvaja jeho komplici boli popravení. (Raccoon.city)
... a tady je k tomu obsáhlejší článek...
https://www.ustrcr.cz/wp-content/upload ... s49-58.pdf
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Mědirytina

Příspěvek od Fosgen »

Jaaaaaaj, tak to potom pardon.
Teda sa ospravedlnujem, ja som pochopil ze sa pan kolega vyjadril o 30MPZ.
Berem samozrejme spat.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Mědirytina

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Jsem rád, že se to vysvětlilo... :pivo:
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Mědirytina

Příspěvek od Lipinski »

Fosgen píše: stř 27. dub 2022 9:16:28Jaaaaaaj, tak to potom pardon. Teda sa ospravedlnujem, ja som pochopil ze sa pan kolega vyjadril o 30MPZ. Berem samozrejme spat.
V tom případě bych to rozčilení úplně chápal. Taky jsem rád, že je jasno.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Mědirytina

Příspěvek od Spikings »

Nejde mi moc na rozum chování Růženy Hodačové a podvodnického spolku okolo ní - jakmile se od Honzy dozvěděla o zátahu na falešné lístky na půlkilovky masa, měl s tím ten spolek okamžitě přestat, tedy s distribucí falešných lístků, a dát si pohov, a ne aby pan Černý ještě nalepil na arch 30 falešných "půlkilovek" a paní Hodačová, přestože viděla jeho zatčení, ještě přes Lídu poslala falešné lístky v kornoutech s lipovým květem. Prostě měli okamžitě hodit zpátečku, a ne "pokračovat v krasojízdě".
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Mědirytina

Příspěvek od Alvi »

Spikings píše: sob 05. lis 2022 10:57:40 Nejde mi moc na rozum chování Růženy Hodačové a podvodnického spolku okolo ní - jakmile se od Honzy dozvěděla o zátahu na falešné lístky na půlkilovky masa, měl s tím ten spolek okamžitě přestat, tedy s distribucí falešných lístků, a dát si pohov, a ne aby pan Černý ještě nalepil na arch 30 falešných "půlkilovek" a paní Hodačová, přestože viděla jeho zatčení, ještě přes Lídu poslala falešné lístky v kornoutech s lipovým květem. Prostě měli okamžitě hodit zpátečku, a ne "pokračovat v krasojízdě".
Souhlas, také mi to práská do očí, možná chtěla paní Hodáčová ještě na posledních chvíli "zachránit" co se dá, netušila, že je Lída sledovaná.
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Mědirytina

Příspěvek od Adamovic »

Spikings píše: sob 05. lis 2022 10:57:40 Nejde mi moc na rozum chování Růženy Hodačové a podvodnického spolku okolo ní - jakmile se od Honzy dozvěděla o zátahu na falešné lístky na půlkilovky masa, měl s tím ten spolek okamžitě přestat, tedy s distribucí falešných lístků, a dát si pohov, a ne aby pan Černý ještě nalepil na arch 30 falešných "půlkilovek" a paní Hodačová, přestože viděla jeho zatčení, ještě přes Lídu poslala falešné lístky v kornoutech s lipovým květem. Prostě měli okamžitě hodit zpátečku, a ne "pokračovat v krasojízdě".
Nepochopitelne je aj to, ze nechala ''stocek'' na dverach bytu. To bola neuveritelna drzost, hlavne potom, co sa jej Honza pri prvej navsteve (ked si este vychutnaval jerabinku) prave spomenul, ze nema na dverach menovku. To mi pripada od starej podvodnicky, akou Hodacova nepochybne bola, velmi nepravdepodobne. Samozrejme aj fakt, ze Honza Lidu sledoval si mohla Hodacova vysvetlit jeho zaujmom o Lidu, ale vedela ze je policajt a tak jej uz nic nemala davat. Aky problem bol zajst za Cernym a dat mu listky rovno.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Mědirytina

Příspěvek od Spikings »

Adamovic píše: pon 07. lis 2022 8:01:44
Nepochopitelne je aj to, ze nechala ''stocek'' na dverach bytu. To bola neuveritelna drzost, hlavne potom, co sa jej Honza pri prvej navsteve (ked si este vychutnaval jerabinku) prave spomenul, ze nema na dverach menovku. To mi pripada od starej podvodnicky, akou Hodacova nepochybne bola, velmi nepravdepodobne. Samozrejme aj fakt, ze Honza Lidu sledoval si mohla Hodacova vysvetlit jeho zaujmom o Lidu, ale vedela ze je policajt a tak jej uz nic nemala davat. Aky problem bol zajst za Cernym a dat mu listky rovno.
Na druhou stranu, při závěrečné domovní prohlídce byly dveře paradoxně asi nejlepším úkrytem - byt převrátili vzhůru nohama, tam by štoček určitě našli, a stejně tak sklep, kde důkladně probrali všech třicet metráků uhlí (a podobně asi i půdu a prádelnu). Nejbezpečnější úkryt by možná opravdu bylo, kdyby ji bratr paní Hodačové "nosil na srdci", tedy přivázanou na krku, destička byla poměrně malá a asi i celkem lehká, na nošení.

V každé případě je ale umístění štočku na rubu dveřní vizitky poměrně zajímavý a originální nápad.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Mědirytina

Příspěvek od Alvi »

Spikings píše: pon 07. lis 2022 9:27:13
Adamovic píše: pon 07. lis 2022 8:01:44
V každé případě je ale umístění štočku na rubu dveřní vizitky poměrně zajímavý a originální nápad.
Přesně tak, a najít to opravdu chtělo tu náhodu, respektive asi delší výrobu a meškání při instalaci, aby zrovna v tu dobu přišel Honzík, ale také nápad upozornit na vizitku na dveřích už dříve /aby to nebylo moc přehnané/ byl taky dobrý počin: "nemohl jsem Vás tu najít"...
Odpovědět