14. díl - Konec velké šance

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
slavo75
strážmistr

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od slavo75 » pát 25. bře 2016 21:16:28

K tomuto dielu tu mám jeden - ani nie tak nedostatok - ako možno kuriozitu. :)
V 1:04:20 - keď Bláha sleduje Zemana s Lídou uličkami - je v zábere stena s plagátmi, ktoré nie sú dôležité pre dej, ide iba o kulisu. No a medzi tými plagátmi je identifikovateľná Hana Zagorová - v roku 1957, do ktorého je zasadený dej, ešte ale určite nekoncertovala. :victory:
Je to len taká kuriozita - nič zásadné. ;-)

Obrázek

Hermine von Paulsen
kapitán

Příspěvek od Hermine von Paulsen » stř 08. bře 2017 21:18:41

Salaba píše:...Já vždycky v tomhle dílu čekám jak se bude vyvíjet impulsivní eroticko-pečovatelský vztah sexem zanedbávané Jiřky a "mača" agenta Bláhy a vy řešíte kam padla sklenička a kde na stole stojí láhev s vínem... :?... já dál víc přeju Jiřce a Pavlovi ten nenadálý erotikon... :D ;)
Pan kolega dovolila som si citovat Vas davnejsi vtipny komentar, lebo mam k nemu taky dodatok, pripomienku, kedze som dnes tymto dielom zila.

Nezda sa Vam, ze aj ten pan doktor, bud akoby tusi, ze ma ist o nahodneho amanta (a tym padom sa na tom zabava) alebo sam dava najavo, ze by akoze tiez mal zaujem o pani Jirinu, ktora teda velmi sexy neposobi.... Ako si to vysvetlujete? Ja to neviem rozpoznat. Zaujima ma Vas nazor, lebo: Doktor pri odchode, hovori (neviem ako v cestine ale v slovencine mi to zneje dost dvojzmyselne): "U Vas by se kazdemu dobre stonalo, mate to tu pekny..." a sibalsky sa usmieva...Alebo ide o obycajny mily kompliment?

Lipinski
major

Příspěvek od Lipinski » pát 08. bře 2019 17:50:38

Drobnej anachronismus - VOGUE, kterej si prohlíží dáma v brýlích, ke který si v roce 1957 na přehlídce přisednul Jirka, je pařížskej VOGUE z února 1975.
Můžete si ho taky prohlídnout tady: http://ciaovogue.blogspot.com/2012/10/f ... vogue.html

Obálka:
Obrázek
Mezi náma je rozdíl, tak se taky podle toho ke mně chovej!

Spikings
poručík

Pažitka

Příspěvek od Spikings » pon 25. bře 2019 6:23:35

Zdravím všechny. Prohledal jsem fórum, ale tenhle nedostatek nenašel: onen osudný podvečer 18.10.1957 nabízí Jiřka budapešť s nasekanou pažitkou, ale v půlce října by asi jarní pažitku těžko sehnala. Leda že by měla ve sklepě ilegální pěstírnu pažitky :) :) , nebo podmázla dvanáct měsíčků :) :)
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?

heinrich
poručík

Re: Pažitka

Příspěvek od heinrich » pon 25. bře 2019 17:01:01

Spikings píše:
pon 25. bře 2019 6:23:35
Zdravím všechny. Prohledal jsem fórum, ale tenhle nedostatek nenašel: onen osudný podvečer 18.10.1957 nabízí Jiřka budapešť s nasekanou pažitkou, ale v půlce října by asi jarní pažitku těžko sehnala. Leda že by měla ve sklepě ilegální pěstírnu pažitky :) :) , nebo podmázla dvanáct měsíčků :) :)
Asi vás zklamu pane kolego, ale pažitka se sklízí právě v říjnu. ;-)
https://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitko ... -cely-rok/
Ttttatata tabák dáš?

Spikings
poručík

Re: Pažitka

Příspěvek od Spikings » čtv 28. bře 2019 12:12:12

To jsem si tedy naběhl na vidle...měl jsem zafixováno "jarní pažitka". Ale v biologii/přírodopisu/přírodovědě/prvouce, ba ani v předmětu "Pěstitelské práce" o tomto nepadlo ani slovo... :) Raději končím, abych fórum nezapleveloval pažitkou... :)
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?

heinrich
poručík

Příspěvek od heinrich » čtv 28. bře 2019 14:15:26

Nemáte to popletené s jarní cibulkou, ta se nyní dá koupit? Tu pažitku si pamatuji, jak ji prodávali ve voskových kelímcích od jara do podzimu. Místo hlíny tam bylo bláto, ale vydržela až do zimy a jak byla dobrá! (y) Doma ji mám stále, nyní už vysokou cca 15-20 cm. Dál už to nebudu rozebírat! ;-)
Ttttatata tabák dáš?

Odpovědět