Okres na severu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Okres na severu

Příspěvek od Adamovic »

starý španělák píše: pát 01. led 2021 14:35:22 Soudruh Pláteník byl obdivuhodný člověk. Kdyby tací byli všichni....
Bol dobry manazer. Problem spociva v tom, ze funcionari jeho typu taki nikdy neboli.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Okres na severu

Příspěvek od Aaron Goldstein »

... a pokud se takoví našli, tak byli svými soudruhy rychle zlikvidováni (myšleno profesně, či stranicky), protože jim čeřili klidný zasmrádlý rybníček...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
starý španělák
strážmistr
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28. pro 2020 17:24:13

Re: Okres na severu

Příspěvek od starý španělák »

Jistěže tací nebyli, já hodnotím seriálovou postavu.
Uživatelský avatar
igorgrebner
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: ned 07. zář 2008 9:08:36
Bydliště: VLASENKARNA

Re: Okres na severu

Příspěvek od igorgrebner »

Těď jsem trochu zmatený....jestli to s tou oslavou ONS myslíte vážně, nebo si děláte legraci ? :(
Pane doktore ja jsem bastard, volnomyšlenkář, člověk z jinýho světa.
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Okres na severu

Příspěvek od Adamovic »

opat Adamíra píše: pon 28. zář 2015 20:45:50 Já mám soudruha Pláteníka v oblibě, působil na tu dobu hodně profesionálně, i když se dnešní divák neubrání úsměvu.
Samotna myslienka vytvorit profesionalne posobiaceho ''vedouciho tajemnika'' bola dobra a Moucka to zahral perfektne. Druha vec je, ze sa jedna o uplnu fikciu, ktoru ked obratime naruby, tak sa dopatrame k pravde. Jednotlive manazerske postupy, ktore pouzival, ale aj rozvaha a zdravy rozum v sukromnom zivote su prikladne - mozno preto sa cely serial moze dnes (a vtedy hlavne) zdat smiesny. Skutocni veduci tajomnici na vsetkych stupnoch sa viac podobali na postavu Soldana. Dobre bola vykreslena aj ''praca'' funkcionarov SZM, aj ked samotne postavy boli este prilis pozitivne. Vacsinou to boli zakomplexovani ludia, totalne pasivni a absolutne neschopni komunikovat.
Co mne vadi na celom seriali je to, ze je to zase jedno nizkonakladove dielo, takmer na urovni televiznej inscenacie. Na nas serial to zjavne nema.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Okres na severu

Příspěvek od Lipinski »

Adamovic píše: pon 15. lis 2021 10:34:55Co mne vadi na celom seriali je to, ze je to zase jedno nizkonakladove dielo, takmer na urovni televiznej inscenacie. Na nas serial to zjavne nema.
To jo, i na pohled je rozdíl mezi seriálama Sokolovskýho a Sequense propastnej rozdíl - vyblitý barvy, sterilní prostředí, určitá neatraktivnost a šedost postav a prostředí, což může bejt daný i tim, že do příběhu o okresním tajemníkovi se dá blbě narvat vrah, špión, femme fatale, diplomat, heroin, pašování lidí atd. To neznamená, že by se osudy stranickýho funkcionáře na nižší úrovni nedaly zpracovat přitažlivěji, ale musí se na to asi jinak.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Okres na severu

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ale nenechte se mýlit... Lid měl ten seriál v oblibě a Pláteník pro ně byl hrdina... Petr Oliva dokonce vzpomínal, jak dostal v jedné hospodě po hubě, protože udělal na Pláteníka podraz... Pro ně v tu chvíli nebyl herec Oliva, ale mladý inženýr Vejřík... Něco jako, když chtěli po Kopeckém, aby je operoval....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Přemek77
poručík
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Okres na severu

Příspěvek od Přemek77 »

Navíc tam ještě "podvratně" pořád zpíval písničku Voskovce + Wericha...
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Přemek77
poručík
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Okres na severu

Příspěvek od Přemek77 »

Lipinski píše: pon 15. lis 2021 13:10:37
Adamovic píše: pon 15. lis 2021 10:34:55Co mne vadi na celom seriali je to, ze je to zase jedno nizkonakladove dielo, takmer na urovni televiznej inscenacie. Na nas serial to zjavne nema.
To jo, i na pohled je rozdíl mezi seriálama Sokolovskýho a Sequense propastnej rozdíl - vyblitý barvy, sterilní prostředí, určitá neatraktivnost a šedost postav a prostředí.
Ono je to dáno i tím, že 30PMZ měl být vývěsní štít ke 30. výročí komunistické policie, takže peníze tekly (relativně) proudem. Sokolovský proti tomu byl - jak říká náš soudruh prezident - čučkař, který vařil z mála (a málokdy to bylo k žrádlu). Přitom v 60. letech jako divadelní režisér v Brně byl excelentní, vytvářel nádherné inscenace, na které se nezapomnělo ani po padesáti letech...
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Okres na severu

Příspěvek od Adamovic »

Přemek77 píše: stř 24. lis 2021 14:15:21
Lipinski píše: pon 15. lis 2021 13:10:37
Adamovic píše: pon 15. lis 2021 10:34:55Co mne vadi na celom seriali je to, ze je to zase jedno nizkonakladove dielo, takmer na urovni televiznej inscenacie. Na nas serial to zjavne nema.
To jo, i na pohled je rozdíl mezi seriálama Sokolovskýho a Sequense propastnej rozdíl
Ono je to dáno i tím, že 30PMZ měl být vývěsní štít ke 30. výročí komunistické policie, takže peníze tekly (relativně) proudem
...a je to aj vidiet! Asi aj preto sme tu a preto mame stale o com diskutovat. Ani jeden diel nie je vyslovene nizkonakladovy, vsade su dost narocne sceny, ktore su dobre zvladnute. Okrem toho - serial vlastne monitoroval 30 rokov zivota hlavnych postav a zvladli to takmer perfektne. Mozno az na tu parochnu, co mal Kalina v prvej epizode a na nestarnuceho Zitneho a Hradca to bolo vyborne. To Sokolovsky mal jednoduchsiu pracu, ale na druhej strane mal k dispozicii takmer tych istych hercov.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Odpovědět