Historie.cs

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Já myslim, že to kolega Adamovič myslel jinak - rozlišil obecnou a osobní historii. Já sem měl celkem šťastný dětství v době, kdy zemřel Wonka, estébáci přepadávali chartistky a Magor nebo Kantůrková seděli ve nesnesitelnejch podmínkách, od Východu k nám táhnul radioaktivní mrak kvůli celýmu zkurvenýmu komoušskýmu šlendriánství.
Já sem romantik a sem nostalgickej, ale byla to hnusná doba. Je pravda, že na první pohled lidi v 60. a 70. letech vypadali všude stejně, ale jenom na první pohled. Zrovna nedávno sem koukal na nějakej západoněmeckej film, v kterym se jedna scéna odehrávala ve venkovskym krámu, takový smíšený zboží, ale z našeho pohledu to byl spíš tuzex. Vůbec se to nedalo srovnávat. Na západě životní úroveň prudce stoupala, markantní rozdíly byly v autech, elektronice i spotřebním zboží - cigára třeba, Chesterfield, Marlboro, Peter Stuyvesant, to byl symbol luxusu.

Vim, že kolegyně Hermine tvrdí, že žijeme taky v totalitě, v takovym tom korporativním absolutismu, kterej nás zvotročuje - snad to aspoň zhruba vystihuju.
Jo, ale furt je pro tvořivýho člověka možný psát, dělat hudbu atd. úplně svobodně, systémově ho nikdo nevomezuje, nejsou žádný přehrávky, zkoušky, povolení, zákazy. Jen mě lidi můžou poslat do prdele, že dělám sračku, nebo mě voslavovat. To je naprosto v pořádku.
To je podle mě ten zásadní rozdíl. Zoufalec, člověk bez rozhledu a vůle žít nějak šířeji, hlouběji, tak ten se utopí i v největší svobodě, zvolí si špatnou práci, špatnou půjčku, špatný politiky. Těch je většina, pak je část chytrejch, ale sviní, kerý to zneužijou, no a pak sme my, idealisti, snílci, hloubalové, kavárenský debatéři vo surrealismu, Ecovi, majoru Zemanovi, který tu míru svobody a votevřenejch možností budou vnímat vždycky nejintenzivnějc.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Historie.cs

Příspěvek od heinrich »

Lipinski píše: pát 19. čer 2020 11:46:28 Já myslim, že to kolega Adamovič myslel jinak - rozlišil obecnou a osobní historii. Já sem měl celkem šťastný dětství v době, kdy zemřel Wonka, estébáci přepadávali chartistky a Magor nebo Kantůrková seděli ve nesnesitelnejch podmínkách, od Východu k nám táhnul radioaktivní mrak kvůli celýmu zkurvenýmu komoušskýmu šlendriánství.
Já sem romantik a sem nostalgickej, ale byla to hnusná doba. Je pravda, že na první pohled lidi v 60. a 70. letech vypadali všude stejně, ale jenom na první pohled. Zrovna nedávno sem koukal na nějakej západoněmeckej film, v kterym se jedna scéna odehrávala ve venkovskym krámu, takový smíšený zboží, ale z našeho pohledu to byl spíš tuzex. Vůbec se to nedalo srovnávat. Na západě životní úroveň prudce stoupala, markantní rozdíly byly v autech, elektronice i spotřebním zboží - cigára třeba, Chesterfield, Marlboro, Peter Stuyvesant, to byl symbol luxusu.

Vim, že kolegyně Hermine tvrdí, že žijeme taky v totalitě, v takovym tom korporativním absolutismu, kterej nás zvotročuje - snad to aspoň zhruba vystihuju.
Jo, ale furt je pro tvořivýho člověka možný psát, dělat hudbu atd. úplně svobodně, systémově ho nikdo nevomezuje, nejsou žádný přehrávky, zkoušky, povolení, zákazy. Jen mě lidi můžou poslat do prdele, že dělám sračku, nebo mě voslavovat. To je naprosto v pořádku.
To je podle mě ten zásadní rozdíl. Zoufalec, člověk bez rozhledu a vůle žít nějak šířeji, hlouběji, tak ten se utopí i v největší svobodě, zvolí si špatnou práci, špatnou půjčku, špatný politiky. Těch je většina, pak je část chytrejch, ale sviní, kerý to zneužijou, no a pak sme my, idealisti, snílci, hloubalové, kavárenský debatéři vo surrealismu, Ecovi, majoru Zemanovi, který tu míru svobody a votevřenejch možností budou vnímat vždycky nejintenzivnějc.
Dětství v době Wonky (1988), to já už měl rodinu, tak být vámi, tak to raději smažu, tu odpověď na Adamoviče. Hnusná doba byla na začátku 50. let, potom se to postupně uvolňovalo, ale psát o konci 80.let, že to byla hnusná doba, to je hned vidět, že jste žádnou nezažil a máte to načtené jen z jedné strany! V roce 1988 už bylo dokonce povoleno shromáždění na Praze 3 (Škroupovo nám. P3), tak to už nebyla přeci ta hnusná doba, váš guru tam měl projev!
Srovnávat podle filmu úroveň života, to si děláte srandu? V roce 1991 jsem zažil na venkově v Západním Německu, že mi tankovala paní naftu do auta pákou a bohužel jsem neměl foťák u sebe, protože to by mi nikdo nevěřil v té době! Naštěstí jsme u toho byli tři Češi, takže to mohou potvrdit! Na všechno z té vaší hnusné doby, házíte jen špínu, ale že dnes je totalita ještě horší, to nikdo z vás mladých nevidíte, protože jste tu komunistickou nezažili! Nebo tu dnešní nechcete záměrně vidět! A bude hůře!
I s tou kolegyní Hermine, jste úplně mimo, ona má pravdu, bohužel pro vás, protože tu dobu zažila, ale vy bohužel ne, jen o ní píšete nesmysly, že budete jiným k smíchu! Můžete být třeba 100x romantik a nostalgik, ale váš pohled na dnešní svět je úplně jiný, než pohled nás starších, kteří tu dobu zažili a můžeme srovnávat! Musíte počkat ještě pár let, až naše generace vychcípá (slova jedné pomatené herečky), potom si ten svět můžete malovat k obrazu svému! Jestli ještě bude co malovat, protože to jde celé špatným směrem, ale hlavně když nejsou žádný přehrávky, zkoušky, povolení a zákazy!
Kavárenský debatér, typoval jsem vás na pražskou kavárnu! Když píšete A, tak napište i to B, ale to dnes není v módě!
Ttttatata tabák dáš?
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Historie.cs

Příspěvek od Bláha »

Já jsem nebyl pionýr,ani svazák,na učňáku jsem odmítl vstoupit do ROH,měl jsem zlatý klid,žádné potíže mě nedělali..Až po 89 tém začali otravovat tzv. demokrati život samými nesmysly.A kdejaký mladý mistr se mnou mává jak s hadrem.Někdy je to na potlamě,aby se jim v makovici rozsvítilo,kolikrát mě ruka svrbí,a to jsem vyhlášený kliďas který nechá na sobě dřevo štípat,skončil bych to je pravděpodobné,ale mí následovníci by možná měli klid.Za komančů jsem se dočkal při problémech v práci zastání,dnes šéfové na každého serou.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Asi ste vůbec nepochopil, co sem chtěl říct.
No jo, já sem přece napsal jo, žijeme v totalitě a že s Hermine souhlasim. Jo - to je souhlas, ne? A píšu, že si ji sami budujem a tvoříme, to je ten konec vo tý blbý většině, co si většinou nechá v práci šéfovat blbce a ve státě vládnout svině.
Akorát píšu, jak se dá taky žít jinak.
Jinak nevim, jestli píšu mongolsky, ale že sem totalitu zažil, byť jako dítě - do prváku na gymplu, upřesňuju - to snad z toho jasně plyne. Dokonce sem byl i v politický škole SSM, páč sem se dobře učil a poslali mě - bez ptaní - do politický nalejvárny, která byla kupodivu naprosto skvělá, jelikož elitu si asi chtěli hejčkat. Makalo se, školilo, ale uvolněně, všichni tam vlastně byli chytrý, takže to nedrhlo, byla sranda, vynikající lektoři, žádný pitomci.
Na fakultě už sem historii studoval po Listopadu, takže sem z vobou stran dostal dost.

Tahle doba je podle mě zkurvená, ale před devětavosumdesátym byla zkurvenější. Mimochodem dobrá doba nikdy nebyla a zřejmě ani nebude. Moore, Campanella a další, to sou neškodný představy, co se nikdy nemůžou naplnit. Marx si myslel, že má řešení, ale byl krutě vedle, chudák.

Jo - Magor neni muj guru, nejsem z Prahy. Muj guru by tak moh bejt Rober Musil, když už sme u toho.

To Německo, to má bejt co? Já sem viděl a čet stovky filmů a knížek, i vo tom, jak se lidem na Západě nevedlo dobře a žili v podmínkách, který bych nechtěl. Ale zároveň se dalším vedlo tak, že sme si to ani neuměli představit. A mezi tim milion jinejch způsobů života. To vim, že se tam každej neměl jako milionář na zámku. Mělo to bejt podotknutí k tomu, co psala Hermine, jen postřeh, střípek, jo?

S tim pohledem na dnešní svět vás starších a nás mladších ste taky mimo - žádný my a vy neni, v každý generaci je to stejný - pár chytrejch, dost blbejch, žádnej jednotnej postoj neexistoval a neexistuje. Vohánět se osobní zkušeností je osobní historie - neni možný ale podle sebe posuzovat celek.
Komouši plánovaně a systémově ubližovali občanům vlastního státu. Nezvládali ekonomiku, zákaz volný soutěže se jim vymstil.

Vůbec nevim, jestli takovýhle osobní a nablblý invektivy a rádoby soudy (Magor že je muj guru, že na všechno házim jen špínu (to ve čtyrech vodstavcích de?), který spíš dokazujou, že nemáte šajn vo tom, co si myslim, nebo co dělám, patřej na tyhle stránky.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne pát 19. čer 2020 19:26:48, celkem upraveno 4 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Bláha píše: pát 19. čer 2020 17:05:24Já jsem nebyl pionýr,ani svazák,na učňáku jsem odmítl vstoupit do ROH,měl jsem zlatý klid,žádné potíže mě nedělali..Až po 89 tém začali otravovat tzv. demokrati život samými nesmysly.A kdejaký mladý mistr se mnou mává jak s hadrem.Někdy je to na potlamě,aby se jim v makovici rozsvítilo,kolikrát mě ruka svrbí,a to jsem vyhlášený kliďas který nechá na sobě dřevo štípat,skončil bych to je pravděpodobné,ale mí následovníci by možná měli klid.Za komančů jsem se dočkal při problémech v práci zastání,dnes šéfové na každého serou.
To s tim pionýrem je fakt, já sem byl právě eště zvlášť vybranej a tahanej furt všude možně, moc mě to pak už ani nebavilo, abych řek pravdu.
Ale zase já znám teď řadu příkladů, kdy je něčí šéf dobrej, ale za komoušů měl nad sebou vola. V tomdle se taky nic nezmění, patraj byla korporace, dnešní podniky chtěj bejt co nejvíc korporace, to je pro takový ty snaživý hajzly ideální prostředí.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne pát 19. čer 2020 22:07:13, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Eště takhle - vyjadřujeme se tady k nějaký věci na základě vlastních zkušeností, poznatků, co máme, a nějakejch vlastních závěrů a pohledů na věc. Ale nepíšeme si Hermine, seš kráva, že si myslíš tohle, ale jasně Hermine, něco vidim stejně, něco jinak, protože si to pamatuju tak a tak a zjistil sem vo tom to a to. A někdo může napsat Lipinski, já bych řek tohle, příde mi, že v tomhle ste vedle jako jedle.
Dál si taky nepíšeme Heinrichu, váš guru je Himmler, co, podle tý přezdívky, a voproti mýmu dědovi, po kerym šlo gestapo a pak to tady prožil vod 45 do 89 celý, víte vy už úplný hovno, páč ste mladší a zažil ste tak maximálně kanastu u Bakalářů v sobotu večír a dovolenou na Rujáně s tou vaší rodinou, vidim do vás. Tak to ne, no, to je mimo.

Jo a Magora mam rád, to byl frajer. A hrozně mě překvapily Labutí písně, jestli už sem to nepsal. To je neuvěřitelně silná, intimní a křehká poezie. Napsaná mimochodem mezi vrahama s iq kolikrát na úrovni šimpanze ve Valdicích. Každýho sen, takle pár let bydlet.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne pát 19. čer 2020 19:38:41, celkem upraveno 3 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Historie.cs

Příspěvek od Hanele »

Lipinski píše: pát 19. čer 2020 17:30:30 Asi ste vůbec nepochopil, co sem chtěl říct.

Jinak nevim, jestli píšu mongolsky.

Vohánět se osobní zkušeností je osobní historie - neni možný ale podle sebe posuzovat celek.

Vůbec nevim, jestli takovýhle osobní a nablblý invektivy a rádoby soudy (že nemáte šajn vo to, co si myslim, nebo co dělám), patřej na tyhle stránky.
Pane kolego, z Vašeho delšího textu jsem si dovolila vypíchnout věty, které ho shrnují a zároveň vystihují i můj postoj.

Obecně se tady na fóru snažíme o slušnou diskusi, i když máme na věc různé názory a často spolu nesouhlasíme. Zdá se ale, že v tomto případě platí, že kdo nemá na to používat věcné argumenty, uchyluje se k urážkám a osobním útokům...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

No, trochu to mi to připomnělo tu fb skupinu vo 30PMZ, tam se takhle psalo.
Možná by nebylo od věci někam napsat pravidla diskuze, který bysme závazně dodržovali. Já bych tak třeba taky nemusel používat tolik vulgarismů a expresivních výrazů, po kterejch tak rád a celkem často šáhnu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Historie.cs

Příspěvek od heinrich »

Lipinski píše: pát 19. čer 2020 17:30:30
Jinak nevim, jestli píšu mongolsky
No podle vyjadřování to vypadá na mongolštinu.
Lipinski píše: pát 19. čer 2020 17:30:30
Tahle doba je podle mě zkurvená, ale před devětavosumdesátym byla zkurvenější. Mimochodem dobrá doba nikdy nebyla a zřejmě ani nebude. Moore, Campanella a další, to sou neškodný představy, co se nikdy nemůžou naplnit. Marx si myslel, že má řešení, ale byl krutě vedle, chudák.
V 80. letech to už byl jen odvar toho, co tady bylo mnohem dříve!
Lipinski píše: pát 19. čer 2020 17:30:30 Jo - Magor neni muj guru, nejsem z Prahy. Muj guru by tak moh bejt Rober Musil, když už sme u toho.
O magorovi jsem nenapsal ani čárku, ten by ani na to shromáždění netrefil.
Lipinski píše: pát 19. čer 2020 17:30:30 To Německo, to má bejt co? Já sem viděl a čet stovky filmů a knížek, i vo tom, jak se lidem na Západě nevedlo dobře a žili v podmínkách, který bych nechtěl. Ale zároveň se dalším vedlo tak, že sme si to ani neuměli představit. A mezi tim milion jinejch způsobů života. To vim, že se tam každej neměl jako milionář na zámku. Mělo to bejt podotknutí k tomu, co psala Hermine, jen postřeh, střípek, jo?
To Německo je ukázka toho, že i tam měli věci horší, než v té zkurvené době tady(vaše slova). Uměli jsme si to představit, stačilo vidět život vekslácké kasty, která se měla minimálně stejně, jako na Západě, spíš lépe!
Lipinski píše: pát 19. čer 2020 17:30:30 S tim pohledem na dnešní svět vás starších a nás mladších ste taky mimo - žádný my a vy neni, v každý generaci je to stejný - pár chytrejch, dost blbejch, žádnej jednotnej postoj neexistoval a neexistuje. Vohánět se osobní zkušeností je osobní historie - neni možný ale podle sebe posuzovat celek.
Komouši plánovaně a systémově ubližovali občanům vlastního státu. Nezvládali ekonomiku, zákaz volný soutěže se jim vymstil.
To si jen myslíte vy, že není, ale nebudu vám to vyvracet. sám to poznáte, až v pozdějších letech. Komouši nezvládali ekonomiku a zákaz volné soutěže se jim vymstil? Hm, ale byli jsme většinou soběstační, země nebyla zadlužená, většina podniků byla v českých rukách atd.
Lipinski píše: pát 19. čer 2020 17:30:30 Vůbec nevim, jestli takovýhle osobní a nablblý invektivy a rádoby soudy (Magor že je muj guru, že na všechno házim jen špínu (to ve čtyrech vodstavcích de?), který spíš dokazujou, že nemáte šajn vo tom, co si myslim, nebo co dělám, patřej na tyhle stránky.
Magora už nekomentuji a dle vašich příspěvků, si udělá mnoho lidí tady svůj názor, co si myslíte, vždyť to tady prezentujete, mají to černé na bílém. Co děláte, to je mi úplně putna a co myslíte dvě putny.
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Já myslel, že už toho necháme.
Jo a ten guru má bejt Havel, konečně mi došlo, kam míříte. Taky ne. Ale Vyrozumění je geniální, Audience skvělá. To jo.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

heinrich píše: pát 19. čer 2020 19:58:42...dle vašich příspěvků, si udělá mnoho lidí tady svůj názor, co si myslíte, vždyť to tady prezentujete, mají to černé na bílém.
Asi jo, ale musej si tu debatu a to vlákno přečíst CELÝ vod začátku a kouknout i na ten pořád. To byste všecko měl udělat taky.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Hermine von Paulsen píše: pon 08. čer 2020 0:39:33My sme z tovarov nikdy nic nezhanali, ked bolo tak bolo, ked nebolo tak nebolo.
Hermine, tomu nemůžu věřit. Když měl člověk nemocný dítě, sháněl citrony, piškoty, když měl novorozeně, sháněl se Sunar, tohle si zrovna pamatuju. Sháněl se, hledal, protože hodně často nebyl - to snad byla i nějaká aféra, ne? A ty věci byly potřeba okamžitě, nebyl to rozmar, ale téměř nutnost.
Na vobyčejný jízdní kolo, kerejch dneska stojej desítky za vejkladama a další desítky visej v krámech u stropu jak nějaký lucerničky, se čekalo -
a kolikrát taky marně. Kolo sice neni k životu nutný, jenže takhle to bylo s hodně věcma. A nějakou radost, třeba zrovna kolem, si člověk udělat chtěl, že jo. Nakonec mi naši sehnali bmx z druhý ruky, i když sme za rohem (fakticky!) měli prodejnu Jízdní kola, nebo jak se to menovalo. A pozor - s koupí těchhle věcí hned přišlo vědomí - nerozbít, nezničit, neporouchat - neni servis, nový neseženem, ani na něj nebude. To neplatilo samozřejmě jenom u kola, ale i u pračky, televize, auta... Takže starost byla sehnat to, ale s pořízením tý věci vlastně tuhle starost nahradila další, podobná.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Historie.cs

Příspěvek od heinrich »

Lipinski píše: pát 19. čer 2020 20:53:12
Hermine von Paulsen píše: pon 08. čer 2020 0:39:33My sme z tovarov nikdy nic nezhanali, ked bolo tak bolo, ked nebolo tak nebolo.
Hermine, tomu nemůžu věřit. Když měl člověk nemocný dítě, sháněl citrony, piškoty, když měl novorozeně, sháněl se Sunar, tohle si zrovna pamatuju. Sháněl se, hledal, protože hodně často nebyl - to snad byla i nějaká aféra, ne? A ty věci byly potřeba okamžitě, nebyl to rozmar, ale téměř nutnost.
Na vobyčejný jízdní kolo, kerejch dneska stojej desítky za vejkladama a další desítky visej v krámech u stropu jak nějaký lucerničky, se čekalo -
a kolikrát taky marně. Kolo sice neni k životu nutný, jenže takhle to bylo s hodně věcma. A nějakou radost, třeba zrovna kolem, si člověk udělat chtěl, že jo.
Když měl člověk nemocné dítě, tak přišla doktorka k nám domů, prohlédla dítě, napsala recept a člověk skočil do sámošky, koupil citróny, stavil se v lékárně pro penicilin(např.) a mohl si koupit i Sunar, měl k tomu takové lístky, kde se škrtaly krabice Sunaru. Kolem roku 1978 to tak bylo se Sunarem a minerálkami. Piškoty byly běžné zboží k každé sámošce!
Kolo Favorit, jsem koupil bez větších problémů, stálo 1380,- Kčs, ale musel jsem dát 1500,- Kčs a vezl jsem si ho domů! Nebo ho člověk koupil v Tuzexu za 280 bonů.
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Historie.cs

Příspěvek od heinrich »

Lipinski píše: pát 19. čer 2020 20:35:37
heinrich píše: pát 19. čer 2020 19:58:42...dle vašich příspěvků, si udělá mnoho lidí tady svůj názor, co si myslíte, vždyť to tady prezentujete, mají to černé na bílém.
Asi jo, ale musej si tu debatu a to vlákno přečíst CELÝ vod začátku a kouknout i na ten pořád. To byste všecko měl udělat taky.
Vaše příspěvky si jen přečtu, protože mongolština není můj oblíbený jazyk!
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Kolem r. 1986 to zas takhle úplně se Sunarem a minerálkama nebylo. A byl na omezenej příděl, to jo, normálně se ani koupit nedal.
A s těma citrónama to mam nějak zafixovaný, daly se sehnat líp než pomeranče a banány, ale nemuseli je mít v každý zelenině a sámošce.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět