Historie.cs

Všeobecná diskuze o seriálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Historie.cs

Příspěvek od Adamovic »

Alvi píše: pát 13. lis 2020 10:24:40 A už je to tady.....:-)

Globalista Klaus Schwab ve své knize Covid-19: The Great Reset tvrdí, že svět se „nikdy“ nevrátí do normálu, přestože připustil, že koronavirus „nepředstavuje novou existenční hrozbu“. Schwab ve své knize odhaluje plány elit na využití pandemie COVID-19 ještě jasněji než ve svých veřejných prohlášeních. Klaus Schwab neustále usiluje o to, aby byl COVID-19 využíván k prosazení nového světového řádu, a tvrdí: „Nyní je historický


Vyborne napisane. Je to problem, ktory ma velmi dlho trapi
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Historie.cs

Příspěvek od Alvi »

Adamovic píše: pát 13. lis 2020 10:27:53
Alvi píše: pát 13. lis 2020 10:24:40 A už je to tady.....:-)

Globalista Klaus Schwab ve své knize Covid-19: The Great Reset tvrdí, že svět se „nikdy“ nevrátí do normálu, přestože připustil, že koronavirus „nepředstavuje novou existenční hrozbu“. Schwab ve své knize odhaluje plány elit na využití pandemie COVID-19 ještě jasněji než ve svých veřejných prohlášeních. Klaus Schwab neustále usiluje o to, aby byl COVID-19 využíván k prosazení nového světového řádu, a tvrdí: „Nyní je historický


Vyborne napisane. Je to problem, ktory ma velmi dlho trapi
"JÓ, KAMARÁDE, DÁ NÁM TO JEŠTĚ DOST PRÁCE, NEŽ UKLIDÍME TEN...SVINČÍK, PO TĚCH LONSKÝCH NESMYSLECH A ZMATCÍCH! NO, ALE SNAD TO DOKÁŽEME NE?!"
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Historie.cs

Příspěvek od Alvi »

Místopředseda vlády ČR v živém přenosu propagoval za svými zády knihu šéfa Světového ekonomického fóra Klause Schwaba, ve které se ospravedlňuje omezování současných lidských práv v zájmu budování nového a prý spravedlivějšího světového uspořádání v důsledku virové krize! Signálu si všimli stovky tisíc lidí, kteří netuší, že kniha propaguje posthumanismus a plánované odsunutí západního člověka do domácí izolace natrvalo, bez osobního vlastnictví auta, na univerzálním nepodmíněném příjmu a bez kolektivní imunizace a doživotně odkázaného na vakcinační cykly!
Přílohy
HavlicekGreatResetDetail.jpg
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Docela zajímavej rozhovor o historiografii a historiku Pullmannovi s Vladimírem Justem. Všimněte si, koho zmiňuje, jako teda z koho čerpá - Karel Kaplan.

https://plus.rozhlas.cz/spisek-ktery-o- ... 4BI#volume
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Historie.cs

Příspěvek od Alvi »

Velmi zajímavý rozhovor, děkujeme. Psát a říkat si může každý co chce..., napadla mě tato kniha, která se hodí k posledním řádkům diskuze a videu...

https://vufind.mzk.cz/Record/MZK01-001439816
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

V souvislosti s dnešním podcastem o Babicích - Plánici bych doporučil i další díly seriálu Přepište dějiny od Michala Stehlíka a Martina Gromana. Zajímavě analyzujou úseky naší (hlavně) moderní historie a ten titulek neznamená, že by oni dva přepisovali dějiny, ale snažej se ukázat, kdy, jak, kým i proč se dějiny u nás přepisovaly, nebo ohýbaly. Myslim dějiny jako dějepis, vědeckou disciplínu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Historie.cs

Příspěvek od Adamovic »

Lipinski píše: stř 21. črc 2021 20:58:03 V souvislosti s dnešním podcastem o Babicích - Plánici bych doporučil i další díly seriálu Přepište dějiny od Michala Stehlíka a Martina Gromana. Zajímavě analyzujou úseky naší (hlavně) moderní historie a ten titulek neznamená, že by oni dva přepisovali dějiny, ale snažej se ukázat, kdy, jak, kým i proč se dějiny u nás přepisovaly, nebo ohýbaly. Myslim dějiny jako dějepis, vědeckou disciplínu.
Dejiny sa prepisovali vzdy, ale k velmi zasadnym prepisom doslo po prvy raz po I.svetovej vojne. Politicke zmeny v Europe sa museli nejako ''vysvetlit'' a tak sa jednoducho prepisali dejiny. Lenze to, co nastalo po II.svetovej vojne skutocne nema obdoby. Dotklo sa to totiz celeho sveta a dnes, ak mate zaujem o historicke fakty podoprete zdrojmi - nemate sancu. Cenzura je oficialna, diskusia na niektore temy je trestna (v udajne demokratickych rezimoch). Historie.cz je toho zivym dokladom
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Adamovic píše: pon 02. srp 2021 8:32:47ak mate zaujem o historicke fakty podoprete zdrojmi - nemate sancu
Tak to bych řek pravej opak - dneska bez zdrojů neotisknete vůbec nic, musíte si samozřejmě umět vybrat. Tendenční historický práce budou existovat vždycky, ale vedle nich vycházej i hodně kvalitní věci.

Cenzura nevim - když v Čechách prodávaj nesmysly, co píše Vlastimil Vondruška kromě svejch nablblejch románů, za historickou literaturu, tak bych řek, že žádná neni. Přitom odborná cenzura je potřeba. Ideologická asi taky ne, žádnou oficiální ideologii nemáme. Naštěstí.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Historie.cs

Příspěvek od Adamovic »

Lipinski píše: stř 04. srp 2021 20:31:08
Adamovic píše: pon 02. srp 2021 8:32:47ak mate zaujem o historicke fakty podoprete zdrojmi - nemate sancu
Tak to bych řek pravej opak - dneska bez zdrojů neotisknete vůbec nic, musíte si samozřejmě umět vybrat. Tendenční historický práce budou existovat vždycky, ale vedle nich vycházej i hodně kvalitní věci.

Cenzura nevim - když v Čechách prodávaj nesmysly, co píše Vlastimil Vondruška kromě svejch nablblejch románů, za historickou literaturu, tak bych řek, že žádná neni. Přitom odborná cenzura je potřeba. Ideologická asi taky ne, žádnou oficiální ideologii nemáme. Naštěstí.
''Odborna cenzura'', to mi skoro zabehlo... To je prosim vas aka ta ''odborna''? Cenzura je proste cenzura a ak ste si nevsimli, ze vo vasej krajine je silna cenzura (ci ''odborna, alebo ''neodborna''), tak si zijete velmi spokojny zivot, kde vam uplne staci oficialna propaganda.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Adamovic píše: čtv 05. srp 2021 8:24:37''Odborna cenzura'', to mi skoro zabehlo... To je prosim vas aka ta ''odborna''? Cenzura je proste cenzura a ak ste si nevsimli, ze vo vasej krajine je silna cenzura (ci ''odborna, alebo ''neodborna''), tak si zijete velmi spokojny zivot, kde vam uplne staci oficialna propaganda.
Jestli ste psal někdy diplomku, tak ste měl dozajista oponenta. To je člověk, co řekne, že tohle a tohle neni správně metodologicky atd atp. Oponentury se vedou na akademický půdě běžně. To je cenzura, která je nutně potřeba, jinak by vycházelo spousty špatně udělanejch prací.

A přesně nevim, co myslíte oficiální propagandou, když evidentně žádná neni.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Historie.cs

Příspěvek od Adamovic »

Lipinski píše: čtv 05. srp 2021 20:11:29
Adamovic píše: čtv 05. srp 2021 8:24:37''Odborna cenzura'', to mi skoro zabehlo... To je prosim vas aka ta ''odborna''? Cenzura je proste cenzura a ak ste si nevsimli, ze vo vasej krajine je silna cenzura (ci ''odborna, alebo ''neodborna''), tak si zijete velmi spokojny zivot, kde vam uplne staci oficialna propaganda.
Jestli ste psal někdy diplomku, tak ste měl dozajista oponenta. To je člověk, co řekne, že tohle a tohle neni správně metodologicky atd atp. Oponentury se vedou na akademický půdě běžně. To je cenzura, která je nutně potřeba, jinak by vycházelo spousty špatně udělanejch prací.

A přesně nevim, co myslíte oficiální propagandou, když evidentně žádná neni.
Mam dokoncene VS vzdelanie tretieho stupna (VS, doktorat, specializacia a okrem toho MBA). Na dve z tychto troch (MBA nepocitam) skusok som robil pracu a samozrejme, ze som mal oponenta. No, ale - a teraz mi fakt prepacte, mozno som to mal napisat v sukromnej sprave - nazvat oponenta vlastne cenzorom (aj ked odbornym) je fakt dost nezvycajne, aby som sa vyjadril jemnou biblickou recou. Oponent je de facto KONZULTANT a moze vam zasahovat do metodologie, ale aj do obsahu. Ak si myslite, ze oponent hodnoti pracu len po metodologickej stranke, tak ste na velkom omyle. No a nazvat to ''odbornou cenzurou''. Hmmm...
Krajina, v ktorej zijete (aj ta, v ktorej zijem ja) je 24 hodin a 7 dni v tyzdni bombardovana propagandou. A to oficialnou propagandou pan Lipinski. Nechce sa mi verit, ze clovek, ktory nie je zatvoreny na samotke o tom nevie.
Znovu - nechcem, aby ma niekto vyhodil z fora preto, ze nedodrziavam pravidla, preto to tu nebudem vymenuvat - myslel som si, ze je to ludom vcelku zname. Ak nie a je takych, ako ste vy viac, potom nie som prekvapeny, ze sa rezimu tak dobre dari.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

Adamovic píše: čtv 05. srp 2021 20:46:29Mam dokoncene VS vzdelanie tretieho stupna (VS, doktorat, specializacia a okrem toho MBA). Na dve z tychto troch (MBA nepocitam) skusok som robil pracu a samozrejme, ze som mal oponenta. No, ale - a teraz mi fakt prepacte, mozno som to mal napisat v sukromnej sprave - nazvat oponenta vlastne cenzorom (aj ked odbornym) je fakt dost nezvycajne, aby som sa vyjadril jemnou biblickou recou. Oponent je de facto KONZULTANT a moze vam zasahovat do metodologie, ale aj do obsahu. Ak si myslite, ze oponent hodnoti pracu len po metodologickej stranke, tak ste na velkom omyle. No a nazvat to ''odbornou cenzurou''. Hmmm...
Krajina, v ktorej zijete (aj ta, v ktorej zijem ja) je 24 hodin a 7 dni v tyzdni bombardovana propagandou. A to oficialnou propagandou pan Lipinski. Nechce sa mi verit, ze clovek, ktory nie je zatvoreny na samotke o tom nevie.
Znovu - nechcem, aby ma niekto vyhodil z fora preto, ze nedodrziavam pravidla, preto to tu nebudem vymenuvat - myslel som si, ze je to ludom vcelku zname. Ak nie a je takych, ako ste vy viac, potom nie som prekvapeny, ze sa rezimu tak dobre dari.
Díval jsem se a slovo cenzura je vykládaný jen v negativním významu, tak to beru zpátky.

Ale s tou propagandou nebo ideologií fakt nevim - můžete ji pojmenovat? A jakýmu režimu a jak dobře? Máme parlamentní demokracii a teď se nám moc nevede.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne čtv 05. srp 2021 21:07:33, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Historie.cs

Příspěvek od Adamovic »

Lipinski píše: čtv 05. srp 2021 20:55:16
Adamovic píše: čtv 05. srp 2021 20:46:29Mam dokoncene VS vzdelanie t
Díval jsem se a slovo cenzura je vykládaný jen v negativním významu, tak beru to beru zpátky.

Ale s tou propagandou nebo ideologií fakt nevim - můžete ji pojmenovat? A jakýmu režimu a jak dobře? Máme parlamentní demokracii a teď se nám moc nevede.
Odpovedam este raz - spravil som chybu.
Mozeme sa o tom bavit sukromne - aj mna aj vas by vyhodili z fora, lebo to nesuvisi s 30PMZ.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Historie.cs

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lipinski píše: čtv 05. srp 2021 20:55:16 Máme parlamentní demokracii a teď se nám moc nevede.
IMHO máme demokraturu... A to dokonce jak vystřiženou z definice Vilhelma Moberga...
V demokratuře jsou zachovány obecné svobodné volby, svoboda slova je sice také formálně zachována, ale politika a média jsou ovládána systémem, který má zařídit, aby pouze určité názory byly veřejně diskutovány. Důsledkem je, že občané žijí ve společnosti ovlivněné neobjektivními obrazy skutečnosti. Útlak nevhodných názorů je dobře skrytý, volná debata zaškrcená. Nicméně nutno dodat, že společným rysem všech demokratur je skutečnost, že většina lidí se v takovém státě nedomnívá, že by žila v demokratuře.

Ostatně Karel Kryl to očekával a varoval před tím...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Historie.cs

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše: pát 06. srp 2021 11:48:17 IMHO máme demokraturu... A to dokonce jak vystřiženou z definice Vilhelma Moberga...Ostatně Karel Kryl to očekával a varoval před tím...
Zrovna si chci pustit film Bratříček Karel. A vim, že před tim varoval, dokonce hodně kritizoval i porevoluční poměry.

Já samozřejmě vůbec nejsem nadšenej z toho, jak to tady vypadá, hledám si taky definice slov jako kleptokracie a tak. Ale furt si myslim, že to není režim nebo systém, ale dočasný zneužití moci, na který je třeba upozorňovat. Když příští volby dopadnou jinak, tak se hodně věcí zase změní. Důležitý je, aby vládnoucí strana nedala do ústavy nějakj demokracii omezující článek, jako to naposledy udělali komunisti.

A se svobodou slova a volnou debatou mi to přijde právě naopak, současnej premiér některý média vlastní, ale vedle toho je spousty jinejch, a navíc nikdy asi nebude moct ovládnout sociální sítě.

Taky se mi zdá, že lidem i politikům jde hlavně o určitej blahobyt a životní úroveň - jako vždycky. To sou ale úplně podružný věci, nám jako společnosti nebo i západní civilizaci dost chyběj mnohem zásadnější věci - něco novýho, pohyb a směr. Já to spatřuju hlavně v umění a kultuře - kapely se jen vopakujou, nikdo nic neboří, už to neni ani revoluce, natož revolta, ale skoro takový hobby - jo, máme kapelu, děláme muziku, našetříme si a budeme mít lepší zvuk než Pink Floyd. No, jenže tak silný jako Pink Floyd to nebude ani z dvacetiny. Léto s undergroundem na Vltavě je dobrý, ale je to vlastně film pro pamětníky. Ve filmu teda taky to samý - všechno už tu bylo, žádnej Godard, Tarkovskij nebo Fellini se už podle mě neobjeví, žádnej novej výraz ani formu těžko kdo objeví. S tim konzumem a blahobytem naopak kvete tenhle segment - móda, kultura. Mně někdy příjde, že nejvíc jede vexláckej diskotékovej lifestyle přizpůsobenej dnešním podmínkám. Je to stejně prázdný jako předtim, tomu se nedá žádná náplň nikdy dát.
90. léta - to byl pohyb. Teď nic, je strašná nuda.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět