Filmy o dobe socializmu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Filmy o dobe socializmu

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše: pát 22. led 2021 14:57:24To jsou dvě naprosto nesouvisející roviny...
Možná si nerozumíme. Já mám na mysli tu scénu, kdy si kluci sami zpívaj Hymnu somráků a Vy jste zřejmě myslel kus melodie, která hraje na konci při barevný hudbě a titulcích. Já jsem měl v hlavě jen ten popěvek kluků, musel jsem si to znova pustit, abych našel i tohle. A jestli jsem přehlídnul něco dalšího, tak se omlouvám. I tak bych ale řek, že to byla spíš jakási Soukupova odpověď na ten zpěv kluků, je to jen taková kratičká citace, a ještě upravená. Čili u mě je spíš jasný, že to vychází z Lady In Black a pokračuje přes My sme kluci z Moravy.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Filmy o dobe socializmu

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Já měl na mysli že tam prošel "skrytě použitý nápěv"... Nikoliv původ toho nápěvu... Prostě "západní" melodie (které by jinak neprošly) často prošly do rádia právě jen díky nějakému coveru od někoho, kdo nebyl až tak "západní"... A soudruzi schvalovači pak tu melodii pustili dál i ve filmu protože jí znali z rádia a tak přeci nemůže být "závadová"... Protože ten italský cover se u nás (na rozdíl od originálu) v rádiu hrál, tak zřejmě proto mohl být použit i v tom snímku... (ale je to jen má spekulace, byť založená na logické úvaze)...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Filmy o dobe socializmu

Příspěvek od Lipinski »

Ale tam přece zní i ten text, prostě je to už zmiňovaná Somrácká hymna, která vznikla právě úplně mimo, to je přece nabíledni. Dokonce bych řek, že víc než nápěv by tu vadil právě text, ale prošlo to, i když samozřejmě jenom pár slov. A melodie v tom až tak úplně poznat není, kluci to moc netrefili a Ondřej Soukup hodně upravil, takže to zní jako rozverná pouťová odrhovačka, čili schvalovací komise asi nebyla v tomhle tak ostražitá, i když podle informací k filmu se nějaký cenzorský zásahy děly.

Ale to je zase jen můj názor - asi to vůbec nepoznali a je s podivem, že jim nevadily ty "hára dlouhý."
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět