Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 278
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Nemyslim uplne vek jako takovy, taky jsem zazil na vojne starsi rocniky.
Ale nesedel mi vek a jejich fyzicke parametry (postava, vaha, fyzicka) v souvislosti s pozici pruzkumaku. Tam bych vzdycky cekal vytrenovany jedince, u kterych je to i na prvni pohled videt. U tech dvou to videt nebylo. Jejich beh potokem vypadal, ze bezi prvne v zivote.
To ten zminovany Langmajer v Copak je to za vojaka... (jakkoliv ten film taky nemusim) vypadal jako opravdovej vytrenovanej pruzkumak, to se filmarum musi nechat.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

No, bez mučení přiznávám, že jsem téměř současně viděl film s plus mínus podobnou zápletkou Bratři o Mašínech a že Akce Rys má hlavu a patu, dokonce i jistý napětí.
Bratři jsou jen sled filmových obrazů, co neznalýmu divákovi absolutně nemůžou dát smysl, to prostě není látka pro film, ale spíš pro (mini)seriál.

K Akci Rys mám tři věci:

1: Měli jsme tam našeho Láďu, dokonce v uniformě SNB, jen nepoznám hodnost.
2: Pavel Trávníček a baret. To si prostě nejde nevzpomenout na Tři oříšky pro Popelku, ha ha!
3: Nedokážu určit, co to bylo za jednotku, ale jestli u červenejch baretů (parašutisti, průzkumníci?) nosí vojáci kšandy jako Tomáš Töpfer, tak to potěš, to je jediná větší výtka. Třeba Ivan Luťanský by se na to hodil rozhodně víc, když bych měl fantazírovat.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne ned 11. úno 2024 0:28:30, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Bláha »

Lipinski dobré!Já jsem si říkal tento film jsem ještě nikdy neviděl,až ta prázdná otočená plechovka ve mě vzbudila déjá vu.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Bláha píše: sob 10. úno 2024 12:29:05 Lipinski dobré!Já jsem si říkal tento film jsem ještě nikdy neviděl,až ta prázdná otočená plechovka ve mě vzbudila déjá vu.
Jo, to se mi taky přesně stává, stačí jeden povědomej záběr a řeknu si - no jo sakra, dyť už jsem to viděl!
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Přemek77
poručík
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Přemek77 »

Já se těším na ty věci ze šedesátek, to bude něco! :best:
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Bláha »

Včera jsem shlédl detektivku Stíhán a podezřelý.Jedna scéna mě hrozně připoměla tu z dílu Kleště jak Prachař sedí s Brabcem v hospodě a ten se mu zpovídá.tady něco podobného akorát v roli policajta Prachař a zpovídá se mu Brabec,a také k vůli vraždě ženy,kde v Kleštích říká Prachař měl jsem ji rád,a tady zas Brabec miloval jsem ji.A také Brabec navrhl aby šli do hospody,a né na oddělení VB.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

Jsem ani nevěděl,že tady hrál Rudolf Jelínek.Bohužel,dnes už asi nesehnatelné. :(
Stopy zločinu: Otmar čeká spojku
Stopy zločinu: Případ pobožné mumie
Stopy zločinu: Jak zemřela Tereza
Stopy zločinu: Rezident s flétnou
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od pplk Žitný »

ČT to má v archívu, ale nechce to odvysílat, kvůli údajné propagaci StB. Napadá mě možnost zkusit oslovit stanici JOJ Family, možná by seriál uvedla, jen o něm odpovědní pracovníci neví. Já to měl kdysi na VHS kazetách z vysílání na programu ČST1 někdy v letech 1985 až 87, ale kdoví kde je jim konec a kvalita díky kdysi používané barevné televizní soustavě SECAM IIIb opt nebyla nijak oslnivá.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Přemek77
poručík
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Přemek77 »

CS Film by mohl v té televizní řadě pokračovat. Doporučuju například tuhle variaci na těžký život emigrantů mezi západními rozvědkami.... "Tragickou hrdinkou špionážního příběhu je mladá Češka, která uprchne s milencem do západního Německa, kde vykonává příkazy americké špionáže. Když má Američanům vydat českého odborníka v oboru radiolokačních zařízení, uvědomí si, že zrazuje vlast a rozhodne se k návratu do vlasti."

Kód: Vybrat vše

https://www.csfd.cz/film/1297704-zanechte-vsech-nadeji/hraji/
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Odpovědět