Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Adamovic »

Lipinski píše: pon 02. kvě 2022 21:10:04
Adamovic píše: pon 02. kvě 2022 19:08:18Tak preco chodite na ''Titanic''?
Co se týká mě, tak tak sem se Titanicu vyhejbal, co to šlo, až v tom autobusu to nešlo, tak sem aspoň poslouchal hudbu. Scény potápění lodi se mi ale líbily. Pak jsme to promítali v asi v r. 2012, že bylo 15 let od premiéry, tak vznikla 3D verze. Jasně že mam na relaxaci taky jiný filmy, jeden z mejch nejoblíbenějších je Mississippi Burning, ale nemůžu ho pouštět furt dokola, aby se mi nezprotivil. A na rekreanty se mrknu, dík za tip.
Pan major - ja som to s tymi ''rekreantami'' myslel len velmi odlahcene. Je to hrozna calamada, ale pokial sa chcete zasmiat a obcas aj pobavit na vyprave, tak to stoji za tu hodinu a pol. Ja som taky typ cloveka, co dokaze pozerat nieco stale dokola, ja vo filmoch hladam mnohokrat ine veci nez vacsina divakov. Musi ma to vsak pritahovat. Velmi sa mi paci Akce v Istanbulu - moj sen bol (vzhladom na moj vek uz nie je) pracovat vo firme Tanas Export Import. Cely den nic nerobili, pili cognac, whisky, stale cigareta v ruke... vecer isli k MUDr.Honsovi do jeho baru a tam zistovali kto s kym sulozi a ake pouziva aktualne meno, dobra (az komicka) hudba, par zaberov z Kurfursterdamm-u. Cele to bolo take nezavazne a tak velmi nerealne, ze ma to nedokazalo ani nasrat (ako mnoho inych ideologickych projektov).
Mississippi Burning je dobra vec na relaxaciu - suhlasim s vami.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 278
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Dum ztracenych dusi. Alexandra Myskova, ve filmu radova sestra Filiberta, se dnes doziva 101 let.
https://www.idnes.cz/zpravy/revue/spole ... lidicky_nh
Na CT1 dnes ve 21:05.
Přílohy
232926_62b604.jpg
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Bláha »

Dnes tam nic takového není.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 278
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Je tam pulhodinovy porad s ni. Ta pani je mimoradna.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Antonín Drábek píše: úte 04. dub 2023 20:44:01 Je tam pulhodinovy porad s ni. Ta pani je mimoradna.
To teda jo!

A asi už jsem se zmiňoval, Dům ztracených duší patří mezi moje oblíbený detektivky, ta atmosféra...
Naposledy upravil(a) Lipinski dne sob 06. led 2024 17:46:12, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Jestli si někdo vybavujete detektivní komedii "Přísně tajné premiéry" o spisovateli detektivek, co spolupracuje se zlodějským gangem, tak na Vltavě je k poslechu rozhlasová hra Viléma Hejla "Sebrané zločiny Vladimíra Hudce", která sloužila jako předloha snímku.

https://vltava.rozhlas.cz/vilem-hejl-se ... ou-9142177
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Alvi »

Lipinski píše: sob 06. led 2024 16:24:06 Jestli si někdo vybavujete detektivní komedii "Přísně tajné premiéry" o spisovateli detektivek, co spolupracuje se zlodějským gangem, tak na Vltavě je k poslechu rozhlasová hra Viléma Hejla "Sebrané zločiny Vladimíra Hudce", která sloužila jako předloha snímku.

https://vltava.rozhlas.cz/vilem-hejl-se ... ou-9142177
Děkuji za typ :DD
Uživatelský avatar
Přemek77
poručík
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Přemek77 »

Lipinski píše: sob 06. led 2024 16:24:06 na Vltavě je k poslechu rozhlasová hra Viléma Hejla "Sebrané zločiny Vladimíra Hudce", která sloužila jako předloha snímku.
Prima, že jste na to upozornil, já to vltavské dramaturgii doporučil do cyklu Hra pro pamětníky, nakonec to uvedli na Silvestra, ale hlavně že to proběhlo éterem :)

Tady drobný článeček o hře: http://mluveny.panacek.com/historie-roz ... e-hry.html
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Přemek77 píše: úte 09. led 2024 20:42:47já to vltavské dramaturgii doporučil do cyklu Hra pro pamětníky, nakonec to uvedli na Silvestra, ale hlavně že to proběhlo éterem
To je dobře. Jinak já Vás mám už dávno ztotožněnýho, pane kolego. A mluvenýho panáčka sleduju už dlouho, výborný stránky.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Přemek77
poručík
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Přemek77 »

Lipinski píše: stř 10. led 2024 16:11:38
To je dobře. Jinak já Vás mám už dávno ztotožněnýho, pane kolego. A mluvenýho panáčka sleduju už dlouho, výborný stránky.
Nojo, já jsem docela čitelnej :D Díky, snažím se každý den, aby byly zase trochu obsáhlejší. Momentálně vyhledáváte ve 108 tisících záznamech.
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Přemek77 píše: čtv 11. led 2024 20:27:33Nojo, já jsem docela čitelnej :D Díky, snažím se každý den, aby byly zase trochu obsáhlejší. Momentálně vyhledáváte ve 108 tisících záznamech.
Je to studnice. Vlastně Studna!
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Spikings »

Při smutné příležitosti úmrtí paní Jany Hlaváčové mě napadá jedna, pravděpodbně už dost dlouho v televizi neuvedená, inscenace "Jak se ztratit ve zlém světě". Hrdinka (právě Jana Hlaváčová) po revoluci začne provozovat obchod s módními oděvy, z obavy z vymahačů výpalného si opatří zbraň a nakonec, z obavy před přepadením, omylem někoho zastřelí. Docela dobře zpracované.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Alvi »

Spikings píše: pon 15. led 2024 14:49:35 Při smutné příležitosti úmrtí paní Jany Hlaváčové mě napadá jedna, pravděpodbně už dost dlouho v televizi neuvedená, inscenace "Jak se ztratit ve zlém světě". Hrdinka (právě Jana Hlaváčová) po revoluci začne provozovat obchod s módními oděvy, z obavy z vymahačů výpalného si opatří zbraň a nakonec, z obavy před přepadením, omylem někoho zastřelí. Docela dobře zpracované.
Opět děkuji za výborný typ :-) Určitě jste viděli nebo znáte, co hned ČT po úmrtí JH nasadila https://www.ceskatelevize.cz/porady/133840-srdicko/ Při této události si vzpomínám na vyjádření paní Jiřiny Jiráskové k paní Hlaváčové, je to již dávno, co se v telefonickém rozhovoru domnívám se, že v TV nova v reportáži v Televizních novinách, velmi hrubě vyjádřila o JH, že je dementní a trpní Alzheimerovou chorobou. Dost mě to překvapilo, a proto jsem si to zapamatoval. Dlouhá doba než zemřela paní JH... stejně tak jsem sledoval utlum režisérky z filmu S tebou mě baví svět, o kterou se staral poslední dva roky moje kamarádka... tak proto si velmi živě dokážu představit v jakém stavu a jak dlouho byla paní JH. V posledních rozhovorech o tom mluví i její dcera naznačuje, že najít dobrou pečovatelku kor pro slavné osobnosti bylo náročné... a myslím, že jedna s posledních "hereckých legend" a to hereček, žije... promiňte spíše "Vegetuje" manželka Karla V. z filmu Noc na Karlštejně opět opět jménem Janička.... Opět její dcera naznačila v rozhovorech její neutěšení stav a jak už to tak bejvá dost náročné vypořádání se s vlastní minulostí a a nemocí...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Alvi píše: stř 17. led 2024 7:25:57. a myslím, že jedna s posledních "hereckých legend" a to hereček, žije... promiňte spíše "Vegetuje" manželka Karla V. z filmu Noc na Karlštejně opět opět jménem Janička...
Zrovna jsem si ji připomněl v mý oblíbený tv inscenaci Jehla.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Alvi »

Spikings píše: pon 15. led 2024 14:49:35 Při smutné příležitosti úmrtí paní Jany Hlaváčové mě napadá jedna, pravděpodbně už dost dlouho v televizi neuvedená, inscenace "Jak se ztratit ve zlém světě". Hrdinka (právě Jana Hlaváčová) po revoluci začne provozovat obchod s módními oděvy, z obavy z vymahačů výpalného si opatří zbraň a nakonec, z obavy před přepadením, omylem někoho zastřelí. Docela dobře zpracované.
Výborný, tato inscenace ukazuje charakter a herecký talent paní herečky JH. Z mého pohledu byla trošku zahořklá a toužila po větším uznání a ocenění (často mluvila o náročnosti herecké role, jak doslova plive krev na prknech a divák to ani neocení...) život v soukromí s ní musel být dost těžký. :*
Odpovědět