Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Drábek
major
Příspěvky: 528
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

pplk Žitný píše: ned 20. zář 2020 13:41:00 Co se týče zmiňovaných "údajně" nesehnatelných dílů cyklu "Stopy zločinu" (Případ pobožné mumie, Otmar čeká spojku, Rezident s flétnou a Jak zemřela Tereza) tak nevím jaká situace v ČT panuje dnes, ale asi před patnácti roky se kámoš (šílený fanda do těchto věcí) dotazoval v ČT proč se tyto díly (na rozdíl od zbývajících) nevysílají v TV a bylo mu odpovězeno něco v tom smyslu, že ČT nebude propagovat práci a způsoby bývalé StB coby zločinecké organizace. Z tohoto důvodu to údajmě nevysílali, nevysílají a vysílat asi ani nebudou Proto uvedené díly nemusí být nutně ztraceny. Totéž se za bývalého režimu tvrdilo o seriálu "Záhada hlavolamu" z roku 1969 a dokonce se to po převratu tvrdilo o seriálu "Rodáci", který nakonec odvysílala TV Barrandov na jaře 2011. Možná by to byla šance pro stanici JOJ Family. Pokud by se odpovědní programoví pracovníci nasměrovali správným směrem... :)
Tím pojmem nesehnatelných dílů,jsem měl na mysli,že nejsou ani např.na ulozto atd.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2113
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

No na ulozto to může bejt většinou až tehdy, kdy to někdo odvysílá, nebo vydá na nějakym médiu. Já sem to taky hledal všude možně, ale myslim si, že dokuď se to neodvysílá, tak to nebude. Leda by nějakej šílenec vzal ten původní materiál, převed ho nějak na formát, kterej se dá šířit na netu a sdílel to.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2113
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

heinrich píše: ned 20. zář 2020 9:43:18Rozsudek šel před 2 týdny na ČT3.

Já tv nemám, jsem odkázanej na archivy nebo ulozto.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2113
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Docela se mi líbili Mílaři s Karlem Hlušičkou z r. 1977.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2113
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

A od seriálu Počkej si na bílé štěstí jsem čekal víc, resp. nakonec mě víc zaujali vedlejší postavy hraný dobrejma hercema (hlavně V. Brabec a J. Kanyza), z kterejch něco šlo. Ty mladý byli tragický.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Drábek
major
Příspěvky: 528
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

Jako malý kluk jsem se zatajeným dechem sledoval 13ti dílný seriál Duhový luk-Československo / Polsko r.1972.Hráli: Stanisław Mikulski, Květa Fialová, Martin Růžek, Marie Drahokoupilová, Věra Galatíková, Josef Kemr, Milan Klásek, Zdeněk Kryzánek,Otto Lackovič, Jan Libíček, Jiří Lír,Jaroslav Mareš, Ivan Palúch, Ida Rapaičová.
Drábek
major
Příspěvky: 528
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

A ještě tři detektivky. 1.Křížová trojka r.1948. Na zámku, v němž je zřízeno učňovské rekreační středisko, je odhalen pokus o krádež vzácné starožitnosti.
2.V trestném území r.1950.Detektivka z doby těsně před sjednocením naší tělovýchovy. Kriminalisté vyšetřují vraždu funkcionáře fotbalového klubu, úplatky a manipulaci s výsledky zápasů.3.Žirafa v okně r.1968 Malý kluk se stal náhodným svědkem loupeže v klenotnictví a pachatelé jej proto ukryli v odlehlé chatě.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2113
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Stanislaw Mikulski hrál i kapitána Klose. Duhový luk je ke stažení jen v polštině, ale zkusim to.

Křížovou trojku jsem jako dítě taky sledoval bez dechu. A až nedávno sem viděl Martin a červené sklíčko a U telefonu Martin, celkem se mi to líbilo, zvlášť červené sklíčko.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Drábek
major
Příspěvky: 528
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

V pátek 2.řijna na ČT1 česká krimi Osudná smyčka z roku 1967.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Když ta JOJka vytahuje ty zasuté a polozapomenuté kusy, tak by také mohla dát třídílnou minisérii podle Pluhaře "Opustíš-li mne..."... K dispozici by to mělo být, protože podle té nalinkované ukázky to vysílala ČT2 a podle loga to bylo v období podzim 2007 - podzim 2012... Škoda, že se dostala na net jenom tak krátká ukázka a ne všechny tři díly...

Příběh vypráví o osudu tří českých emigrantů, kteří po únoru 1948 utečou přes hranice do Německa. Dostávají se do sběrného tábora Valka na předměstí Norimberku. Drsné prostředí tábora je zbavuje všech iluzí o novém životě plném perspektiv. Poznávají skutečnou tvář "svobodného života" západního světa. Postupně se dostávají do zoufalé situace, která si vyžádá zoufalé činy.
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2113
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Lipinski píše: pon 16. črc 2018 19:31:59Nemoh jsem si vzpomenout na názvy několika tv filmů, který jsem viděl jako dítě a zatim je od tý doby pravděpodobně nedávali:

Jsi krásná - televizní snímek z roku 1986 o zdravotních sestrách, co po osvobození pomáhaly v Terezíně při tyfový epidemii. Hlavně si pamatuju, že měly strach z nákazy a jedna snad zemřela...
Cituju sám sebe, ale jen aby se neztratila nit. Dávali to na ČT3, viděl sem to. I když to má svý mouchy, je to celkem drsný, ale taky je vidět snaha o citovej rozměr, protože to nejsou přímo sestry, ale studentky zdravotní školy.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Alvi »

Taky nemůžu přijít na inscenaci. kde Marta Vančurová hraje lékařku a zamiluje se do ní mladší pacient. 80. léta, ale asi to nejsou Lékaři, ačkoli název by korespondoval.



Když vidím jméno Marta Vančurova. Tak je krásná inscenace s Kopecký a Martou oba ve svých klišé rolích. CESTA NA Borneo. Znáte? Líbí se?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2113
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Alvi píše: čtv 10. pro 2020 6:53:34 Taky nemůžu přijít na inscenaci. kde Marta Vančurová hraje lékařku a zamiluje se do ní mladší pacient. 80. léta, ale asi to nejsou Lékaři, ačkoli název by korespondoval.
Ta inscenace se jmenuje Lepší prima den. Cestu na Borneo sem zatim neviděl, ale mam to v plánu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Alvi »

Vřele doporučuji. Krásný herecky ale krátký koncert Blanky Bohdanove. Paní Vančurová je naprosto svá tak jak ji známe. Napište pak Vaše dojmy.
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 278
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Lipinski píše: sob 19. zář 2020 16:32:40 Rozsudek jsem viděl, ale je to už dýl, musel jsem si to oživit aspoň fotkama na csfd. Docela se mi to líbilo, i když mi to přišlo takový mdlý. Víc mě bavil film s podobným námětem - Dům ztracených duší z r. 1967.
Dum ztracenych dusi fakt vybornej, vykombinovany paradne. Depresivni prostredi, klaster Zeliv, beru jako tip na vylet. Ovsem maximalni opatrnost, kdo vi, co se tam deje. Pan doktor mi gumovou hadici odsal pet litru krve, kdo to ma vydrzet... :-o
No a archivarka Stanislava Bartosova... ta kdyby mi prinesla prihlasku z Ministerstva vnitra jako Zemanovi, taky bych podepsal. Moc hezka zenska @}--- V Dome ztracenych dusi jako ve Hre bez pravidel, tam dispecerka taxisluzby.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Odpovědět