Bohumil Šmída

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Bohumil Šmída

Příspěvek od Lipinski »

1914 - 1989

herec, produkční, dramaturg, ředitel FS Barrandov, hudební skladatel, pedagog, spisovatel

kormidelník Hais, Felix Pacínek, kasař Mlíko, pan Louskáček, Šesták
Naposledy upravil(a) Lipinski dne sob 19. zář 2020 21:27:16, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Spikings »

Pan Louskáček ve filmu Na kolejích čeká vrah (podle první půlky knížky-"detektivní fantazie" Série C-L) nemá chybu. Bezúhonný bankovní úředník, ve skutečnosti organizátor "vypuštění" peněz dírou WC poštovního vagónu a neustále se pletoucí do vyšetřování případu, nakonec vrah.

Možná si pletu s jiným hercem, ale napadá mě začátek závěrečného 11. dílu seriálu Chalupáři (Svatba), kde na promoci Slávka Krbce (Jiří Schmitzer) jako děkan pedgogické fakulty oslovuje: "A nyní Vaše magnificence, SOUDRUHU rektore,..." :)
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Lipinski »

Spikings píše: sob 19. zář 2020 18:49:22Pan Louskáček ve filmu Na kolejích čeká vrah (podle první půlky knížky-"detektivní fantazie" Série C-L) nemá chybu. Bezúhonný bankovní úředník, ve skutečnosti organizátor "vypuštění" peněz dírou WC poštovního vagónu a neustále se pletoucí do vyšetřování případu, nakonec vrah.

Možná si pletu s jiným hercem, ale napadá mě začátek závěrečného 11. dílu seriálu Chalupáři (Svatba), kde na promoci Slávka Krbce (Jiří Schmitzer) jako děkan pedgogické fakulty oslovuje: "A nyní Vaše magnificence, SOUDRUHU rektore,..."
Právě - pan Louskáček vždycky přichází s novou teorií a Kalaše z něho může trefit.
A jo, v těch Chalupářích je to Bohumil Šmída jako děkan. Neobvyklá role. Většinou hrál zločince, někdy i vyšetřovatele (Slečny přijdou později), každopádně nejvíc bych řek, že je známej z kriminálek.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od heinrich »

Ttttatata tabák dáš?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Spikings »

K filmu "Na kolejích čeká vrah" a k neobvyklým rolím herců mě ještě napadá: je to asi jediný film, kde Jiří Sovák hraje policejního vyšetřovatele-detektiva (= příslušníka Bezpečnosti). Zatím mě nenapadá žádný jiný film. Ale možná se pletu. Omlouvám se za OT.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Lipinski »

Spikings píše: ned 20. zář 2020 13:18:49K filmu "Na kolejích čeká vrah" a k neobvyklým rolím herců mě ještě napadá: je to asi jediný film, kde Jiří Sovák hraje policejního vyšetřovatele-detektiva (= příslušníka Bezpečnosti). Zatím mě nenapadá žádný jiný film. Ale možná se pletu. Omlouvám se za OT.
Ještě asi Hledá se táta, ale je to pro Jiřího Sováka hodně nezvyklý.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Bláha »

Dobrý byl i v Sázce na třináctku,jak se hrabal Satoranskému ve stole,na dotaz co to znamená odpověděl,vy mě to nebudete věřit ale já jsem hrozně zvědavej.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Lipinski »

Teď vidim, že Nahá pastýřka jde zrovna na jedničce. Čili kdo neviděl Vondřichovu bundu na Martinu Růžkovi a neví, kdo je obstaravatel pohřbů Felix Pacínek, má možnost. Pacínek je mimochodem "hrozně plachej člověk, kterej se vzdaluje lidský společnosti."
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Lipinski »

A jeden postřeh - to jeho "ale no jó," co řekne při vejslechu, když se chystá kápnout božskou, je stejný v Nahý pastýřce i v Kde alibi nestačí, kde
B. Šmída hraje Šestáka.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od jasny.sokol »

Lipinski píše: sob 19. zář 2020 21:24:35
Právě - pan Louskáček vždycky přichází s novou teorií a Kalaše z něho může trefit.
A jo, v těch Chalupářích je to Bohumil Šmída jako děkan. Neobvyklá role. Většinou hrál zločince, někdy i vyšetřovatele (Slečny přijdou později), každopádně nejvíc bych řek, že je známej z kriminálek.
Tak teď jste mi připomněli jak jste zmínili ty teorie u Kalaše, tak jeho roli ve filmu Město nic neví, kdy vždycky přijde za náčelníkem s hasicim přístrojem v tu nejméně vhodnou dobu a Jan Kanyza ho vždy vyhodí :-D
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od heinrich »

Koukám, že i ve filmu Lidé z metra, hraje BŠ ve druhé povídce, štamgasta Čiháka.
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Lipinski »

jasny.sokol píše: stř 23. zář 2020 13:16:46Tak teď jste mi připomněli jak jste zmínili ty teorie u Kalaše, tak jeho roli ve filmu Město nic neví, kdy vždycky přijde za náčelníkem s hasicim přístrojem v tu nejméně vhodnou dobu a Jan Kanyza ho vždy vyhodí...
Musel jsem si to připomenout, je to jeho dost typická poloha. A Vlastimil Hašek si už trochu zkoušel Rudlu Pekaře z Pitavalu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Drábek »

Bohumil Šmída v mých oblíbených filmech.Cesty mužů,Kde alibi nestačí,Na kolejích čeká vrah,Slečny přijdou později.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Lipinski »

Obrázek
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bohumil Šmída

Příspěvek od Lipinski »

Obrázek
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět