Ostrozrak

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Ostrozrak

Příspěvek od Lipinski »

Tři detektivky (Vražda pro štěstí (1962), Vražda se zárukou (1964), Vražda v zastoupení(1967)) spojuje hlavně literární podoba plná vtipů a hříček autorů Jana Zábrany a Josefa Škvoreckého.
Předlohy byly také televizně zpracovány, Vražda v zastoupení jako tv inscenace v roce 1987, všechny části jako šestidílný televizní seriál Případy detektivní kanceláře Ostrozrak v r. 2000.

Zajímavostí je, že vypravěč všech tří knih je doktor Jaroslav Pivoňka, major SNB ve výslužbě, který vzpomíná na pozoruhodné případy vražd, jež pomáhal vyšetřovat jako soukromé očko z detektivní kanceláře Ostrozrak a odehrály se za první a druhé republiky i v protektorátu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Ostrozrak

Příspěvek od Lipinski »

Na Praze zrovna skončila četba druhé části (Vražda se zárukou) a myslím, že se skvěle poslouchá. V archivu zůstane do začátku února.

Před nějakým časem vysílalo rádio Vraždu pro štěstí, takže na třetí díl dojde pravděpodobně taky. Čekání by mohla zpestřit třeba další exnerovka, které ČRo 2 zpracovává do mluvené podoby rovněž.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Ostrozrak

Příspěvek od Lipinski »

A zrovna se to děje - další exnerovka na Praze.

https://dvojka.rozhlas.cz/vaclav-erben- ... as-8741869
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Ostrozrak

Příspěvek od Alvi »

Lipinski píše: úte 17. kvě 2022 17:21:35 A zrovna se to děje - další exnerovka na Praze.

https://dvojka.rozhlas.cz/vaclav-erben- ... as-8741869
Děkujeme, za typ!
Odpovědět