19. díl - Třetí housle

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Uživatelský avatar
Radeberger
čekatel SNB
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 26. lis 2020 8:26:19

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od Radeberger »

Ještě postřeh k těm espézetkám v tomto díle: Pavláskova Oktávka má značku OE-49-27, vidět je např. v čase 2:30. V čase 1:00:54, kdy si Mirek hledanou modrou Oktávku splete s jednou místní se značkou KV, je v pozadí vidět bílá Oktávka se značkou OE-43-27. Byla by to samozřejmě velká náhoda, pokud by se v Karlových Varech vyskytla dvě tolik podobná pražská čísla. Můžeme se tedy spíše domnívat, že filmaři v 70. letech disponovali nedostatkem dobových značek z let 1953-1960 a tak prostě devítku přelepili na trojku. Omlouvám se, pokud se to už na fóru někde řešilo.
Nejmíň dvakrát do měsíce, milej zlatej. Pořád Berlín Praha, Praha Berlín. Já znám na týhle trati každou výhybku, každý drcnutí. A řeknu vám, je to štrapáce.
Uživatelský avatar
igorgrebner
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: ned 07. zář 2008 9:08:36
Bydliště: VLASENKARNA

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od igorgrebner »

Willy Kleiber píše: pát 05. čer 2009 16:17:30
malej Míra píše:... tentokrát s laskavým doprovodem pana Maška..." ;) :D
Je to Mašek :D Mně se zase hned vybaví pisklavý hlas pana Kopřivy: "Pane Mašku!", stejně jako v následujícím obrazu s toutéž intonací "Pane Hanke!" :lol:
Výborně zahraná malá role.
taky slyším Mašek " Však ona Vás ta legrace přejde pane Mašku " scéna, kdy Vostárek legitimuje druhého houslistu na schodech.
další scéna kde už jde zřetelně slyšet jméno druhého houslity, je situace, kdy dirigent přerušuje zkoušku, aby se doptal na důvody pozdního příchodu člena orchestru. " Pane Mašku, víte že už dlouho přemýšlím o tom...."
Je to Mašek !
Pane doktore ja jsem bastard, volnomyšlenkář, člověk z jinýho světa.
Uživatelský avatar
igorgrebner
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: ned 07. zář 2008 9:08:36
Bydliště: VLASENKARNA

Re: 19. díl - Třetí housle

Příspěvek od igorgrebner »

Lipinski píše: pon 28. bře 2016 22:07:03
Bába kořenářka píše:Nevím, asi to už bylo řečeno na starém fóru (já si to tedy nepamatuju), ale teď jsem si všimla, že když Hanke utíká z hotelu před Wolfovými psy, tak nad vchodem zůstal nápis Grandhotel Moskva, přestože ve filmu je to Ambassador...
Nejen to, všechny scény z hotelu se odehrávaj v Puppu (tehdy Moskva), taky v jeho bezprostředním okolí, Ambassador stojí na druhý straně mezi Thermalem a Tržnicí. Zvláštní...
Hanke vybíhá z hotelu Moskva to je za ním vidět a ten Ambassador zmiŇuje Stejkal v autě na začátku, když říká, že stěží sehnal pro ctěnou svatbu noclehy v Ambassadoru. Tak to mohlo být i tak, že svatba byla v hotelu Moskva a spali v Ambassadoru.
Pane doktore ja jsem bastard, volnomyšlenkář, člověk z jinýho světa.
Odpovědět