Dobrodružství kriminalistiky

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Elden »

Na wikipedii jsou další herci: Ladislavové Mrkvička a Frej, Radoslav Brzobohatý, Daniela Kolářová, Miloš Vávra, Ivan Vyskočil, Pavel Rímský...
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Spikings »

Tak jsem si opět vychutnal svůj nejoblíbenější díl "Tým".

Dost mě zarazila jedna věc - dva železniční defraudanti jsou obviněni a odsouzeni i z nočních atentátů (nejprve hraní si s návěstidly, poté ostřelování nočních vlaků) - ke 20 letům "káznice" - bez jediného důkazu! Připadá mi to jako "presumpce viny".

Jinak, jak už jsem psal, Fritz Opitz zůstává 8 let nepolapitelným fantómem, ale jakmile se "odkope" a začne vykrádat plovárenské kabinky a následně zbrkle nahází do potoka kompromitující věci i s dalšími klíči, vyšetřování se rozběhne s rychlostí řetězové reakce.

Přijde mi divné, že po dopadení při krádeži na plovárně a následném výslechu, není zatčen a vzat do vazby, ale na soud čeká na svobodě.

Paní Optizová je dobrá naivní slepice - navštěvovala Fritzovu dílnu, celé noci čekala, až se manžel vrátí z další "akce", ale prostě "ví, že to neuděal, musí to vědět nejlépe". Pan návladní Lederer (Werner Possardt) ji ovšem u závěrečného soudu dobře "ždíme".
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od tajemník Šanda »

Taky je to můj nejoblíbenější díl. Každopádně mám dojem, že vše až příliš tvrdě natlačeno do stopáže několika desítek minut. Mnoho otázek zůstává bez odpovědí a detaily, které měly být zmíněny, jsou pro diváka skryty. Co mě ale překvapuje ze všeho nejvíce je fakt, že jsem o skutečném Frizi Opitzovi nikde nenašel sebemenší zmínku na internetu. Pokud to byl opravdu tak zásadní zločinec, jistě by se dochovaly materiály o jeho běsnění. A čas, kdy byl činný, v tom asi roli nehraje. Téměř každý padouch, o kterém seriál pojednává, má reálný předobraz (např. vrah a rádoby anarchista François Claudius Koenigstein, Ravachol nebo vanový vrah George Josepha Smith). Ovšem Opitz nikoliv. Je to pro mě alej vroubená otazníky.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Bláha »

Můj nejoblíbenější díl je Krev.Je tam i dobrý humor Větrovec,Vinklář.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Spikings »

K Týmu: Také jsem několikrát prohledal internet a o Fritzovi Opitzovi nikde ani zblo. Vůbec to nechápu, 8 let terorizuje Braunschweig, železniční atentáty, loupežná přepadení, k dopadení nutná spolupráce více prvotřídních odborníků, a nikde nic.

Jak už jsem psal, kdyby koupil pár litříků kyseliny dusičné a všechny klíče v ní rozpustil, dokonale by je sprovodil ze světa a žádný mechanoskop, ani Viktor Brabec, by neměl co zkoumat.

Naházení věcí do potoka mi obecně přijde jako dost špatně vymyšlený způsob, jak se zbavit kompromitujících důkazů. Nebylo nic jednoduššího, než lékařský kufřík nebo kuklu prostě spálit.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Dobrodružství kriminalistiky

Příspěvek od Spikings »

K epizodě Krev: Truhlář Klenc/Klement není žádný troškař, celkem vlastně zabil 6 dětí. Dost úchylný je zvyk, mazlit se s jehněčíma ušima. Divím se, že pořád nosí jednu a tu samou zástěru se stopami krve. Josef Vinklář je na konci nějak dlouho pod hladinou bez vynoření, skočí do řeky, chvíli běží děj, a až najednou se vynoří a zneškodní Klementa. Taky je dobrý novinový pisálek Vlastimil Hašek. Mám rád verdikt Paula Uhlenhuta "Do této zástěry krvácel člověk!"
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Odpovědět