Hombre píše:Musim uznat, ze redaktorum z Aha nechybi napad a invence, pokus o
Roztocky balik II. je dobry napad
.
Jj jen ale ta plastiková (i když "odborně" naporcovaná) panenka zcela jistě neodpovídá reálu 8-) - viz třeba:
"Rozvoj posmrtných změn, ze kterých by bylo možno usuzovat, jak dlouho tělo leželo ve vodě, závisí především na teplotě vody. Nejnápadnější je macerace kůže.
Určení doby pobytu těla ve vodě. Macerace kůže začíná již za několik hodin na bříškách prstů na ruce, pokračuje do dlaně a na hřbet ruky. Podobné změny nastupují o něco později i na nohou. V létě asi za 24 hod, v zimě za 2-4 dny je již celá ruka bílá a nabobtnalá. Za 3-4 týdny se pokožka celého těla odlučuje v cárech, na rukou a na nohou ji lze stáhnout vcelku v podobě rukavic včetně nehtů. V hluboké vodě, kde je teplota asi 4°C nebo v zimě, probíhá macerace a hniloba velmi pomalu. V zimě i za několik měsíců může být tělo zcela zachovalé jen s nepatrnými hnilobnými skvrnami. Naproti tomu v mělčinách zvláště v létě dochází k velmi rychlému rozvoji hnilobných změn a tělo se může z vody vynořit již za několik málo dní. V létě za 1-2 měsíce mohou být již známky začínajícího zmýdelnění na tvářích.
Určení doby pobytu ve vodě – hnilobné změny. Hnilobné změny ve vodě nastupují pomaleji. Nejdůležitějším faktorem je teplota vody. Se stoupajícím stupněm hniloby (asi za 7-14 dní) se počíná vytvářet hnilobný plyn, který počne tělo převracet a nadlehčovat, takže tělo pak plave břichem vzhůru. Po vynesení těla na břeh se rychlost rozvoje hnilobných změn rapidně zvýší a již během několika hodin se může jeho vzhled kompletně změnit. Proto je třeba po vytažení těla z vody provést zevní prohlídku a pitvu co nejrychleji."
(dále viz literární vědecké práce prof.Tesaře, prim.Hladíka nebo mého oblíbeného prof.Strejce, bývalého přednosty Ústavu soudního lékařství 1. LFUK a VFN u kterého jsem skládal závěrečnou zkoušku ze "soudního" - jedním slovem 'frajer chlap'!) ;)
viz...